Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar Dev Kemerli Kertenkele beslemek istiyorum nereden bulabilirim ve hangi şartlarda beslenmelidir detaylı bilgi verebilir misiniz?

tkertekele.jpg

Arkadaşlar Dev Kemerli Kertenkele beslemek istiyorum nereden bulabilirim ve hangi şartlarda beslenmelidir detaylı bilgi verebilir misiniz?
tkertekele.thumb.jpg.1be608d1094c3307314a98091245365e.jpg
araştırmayı kendiniz yapmalısınız Turkiyede şimdiye kadar kimse beslememiş sonuçta ve boyle nadir bir turu turkiyede bulma ihtimalinizin olduğunu da sanmıyorum

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anıl35, 8 saat önce yazdı:

tkertekele.jpg

Bu Nasıl Bir Tatlılıktır. Game Of Thrones'dan Çıkmış Adeta

Umarım Türkiyeye De Gelir Bu Hayvan :) 

Bu Nasıl Bir Tatlılıktır. Game Of Thrones'dan Çıkmış Adeta
Umarım Türkiyeye De Gelir Bu Hayvan  
Kuyruğunu ısırıp kendini top yapınca çok tatlı oluyor.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mısırda bulunuyormuş diye duydum oranın piyasasını araştıracağım buradan da bir sorayım dedim

Daha önce bu canlılar ile ilgili bilgi vermiştim ama satışı yasak olan bir tür malesef :) 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By omerumunc
      Leopard Gecko bir kertenkele türü olmakla birlikte Gekogiller ailesine mensuptur. Birçok renk ve desene sahiptir.

Leopard geckolar onları kandırmadığınız sürece canlı yemle beslenir(kandırmanız sağlıklı  olmaz) ve etçildir.Cansıs yemi cımbız ile sallayarak onu kandırabilirsin. Bir süre sonra kanmayacaktır, ana yemek kaynakları böceklerdir; tür olarak Waxworms ve cırcır böcekleri en sevdikleri türlerdir. Bunun yanında hamam böceği, sinek, solucan, pinky, karınca gibi canlı yemleri de severek yerler. Leopard Geckolar besinleri parçalamadan, tek parça halinde yediklerinden dolayı ağızlarına sığabilecek boyutta yemler verilmelidir. Çekirge, sert kabuğundan dolayı sindirimi zor olduğundan bu sürüngenlere verilmemelidir. Yemlerine belirli aralıklarla vitamin damlatarak, vitamin ihtiyaçları karşılanabilir. 
      Leopard Gecko, diğer pek çok sürüngene göre bakımı daha kolay olan bir hayvandır. Gerek çok büyümemeleri, gerekse büyüleyici görüntüleri, onları dünyada hızlı bir şekilde yayılan bir ev hayvanı konumuna getirmiştir.
      Leopard Geckolar ele gelmekten de çok hoşlanırlar. Özellikle sahibine alıştığı zaman hiçbir şekilde strese girmeyecektir. Bazı sürüngenler gibi agresif davranış göstermezler. Teraryum ortamında 20-25 yıla kadar yaşayabildikleri görülmüştür.
      Leopard Gecko, yaşına göre şu şekilde sıralanır:
      Yavru: 1-6 ay
      Ergen: 7-18 ay
      Erişkin: 18 ay ve üzeri

• By ali_altindal20
      Hamsterlar hakkında merak ettiklerinizi sorabileceğiniz bir konu açtım. Sorularınızı bekliyorum.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.