Jump to content
cresteddgecko

Crested Mı Gargoyle Mi

Önerilen İletiler

Sürüngenler ailesine ikisinden biriyle başlamak istiyorum ( leoparların kuyrukları itici geliyor ) ikisiide birbirine cok benzer ama kuyruk yeniden cıkıyor diye gargoyle sıcak bakıyorum crested ın gargoyle göre pek + sını göremedim siz ne düşünüyorsunuz ( crested daha yaygın bulunuyor )

tarihinde cresteddgecko tarafından düzenlendi
Yanlış yazım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

crested gecko arıyorum derseniz bir çok kişi size ulaşabilir ortalama fiyatları da gargoyleden de baya uygun 

ama gargoyle için aynısını söyleyemem hem üretim az fazla bulunmuyor hemde crested den pahalı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mesut kalan, 2 saat önce yazdı:

crested gecko arıyorum derseniz bir çok kişi size ulaşabilir ortalama fiyatları da gargoyleden de baya uygun 

ama gargoyle için aynısını söyleyemem hem üretim az fazla bulunmuyor hemde crested den pahalı.

15-20 seneye yakın ömürleri olduğu için fiyatlarının pek önemi yok bağ kurmak istiyorum ben 2 türüde bulamıyorum balık kadar yaygın bir satışı yok nerden temin etmeliyim forumda üreticisi varmı yeniyim daha

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle aramıza hoşgeldin :)

Forumda iki tür için bilgiler mevcut, size tavsiyem öncelikle tiplerinden ziyade aldığım canlıya ne gibi olanaklar sunabilirime bakmanız olacak. Sadece alım maliyetlerine değil tamamını hesaplayıp tam bilgi birikimiyle böyle bir canlı almanızda fayda var, örnek olarak ne tür ısıtıcılar kullanılıyor ne tür canlı yem ve mamalar kulanılıyor çeşitlilik için neleri nerelerden temin ederim gibi. Bu tarz şeylerde sizin karar vermenizi sağlayacaktır. Sonrasında canlıyı seçip yaşam alanını yemlerini vitamin kalsiyum vs. hepsini hazır bulundurmanız gerekir. ve forumun ilanlarını takip etmeniz gerekecek bu canlıların hiçbirini petshop vb yerlerde bulamazsınız tek yol üreticilere ulaşmak oda forumda mevcut :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bundan bir kaç ay önce dişi adult Cristedi bile şuan satılan yavru fiyatlarına bulabiliyorduk. Dolar kurundan da hızlı şekilde bir artış olmuş, sanırım yavruların yeni yeni gelmesi ile alakalı ama yinede uygun fiyata satan bir çok üretici var. Aynı şekilde gargoyle de üreten kişiler az olsa da hobi de bilinen ve maddi kar amaçları olmayan üreticiler mevcut. Uygun fiyata bulabileceğini düşünüyorum. Doğru adresleri bulduktan sonra aradaki fiyat farkının da çok olduğunu düşünmüyorum. Buradan ve facebook grubundan ilanlara göz atabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sürüngenler ailesine ikisinden biriyle başlamak istiyorum ( leoparların kuyrukları itici geliyor ) ikisiide birbirine cok benzer ama kuyruk yeniden cıkıyor diye gargoyle sıcak bakıyorum crested ın gargoyle göre pek + sını göremedim siz ne düşünüyorsunuz ( crested daha yaygın bulunuyor )
yavrular çıktıktan sonra piyasaya bir sürü yavru ilanı çıkar

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.