Jump to content

Recommended Posts

İzmir içi elinde un kurdu olan varsa acil bana ulaşabilir mi. Bayram nedeniyle kargomu alamadım. Üstelik un kurtlarım çürdü. Yardım ederseniz çok sevinirim... iyi forumlar

Share this post


Link to post
Share on other sites
seamansoul, 2 dakika önce yazdı:

Selam, 

 

Elimde un kurdu var, ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

 

 

Yarın sizden alma şansım var mı acaba? Çok bir miktar değil neyse fiyatı ödeyebilirim

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, cimrirakun said:

Yarın sizden alma şansım var mı acaba? Çok bir miktar değil neyse fiyatı ödeyebilirim

Tabi, alabilirsiniz. Özelden numaranızı yazabilirseniz Whatsapp'tan iletişim kurabiliriz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Elgar
   Herkese merhaba,
   Tam 1 ay önce sahiplendim; ilk 5 gün gün de 1-2 tane de olsa yem alan canlı 28 gündür (arada yine 1-2 yem hariç) kesinlikle yem almıyor. Yerli ve yabancı kaynaklardan sahiplenmeden önce ve bu sorunla karşılaştıktan sonra da devam etmek üzere araştırma yapıyorum fakat durumu hâla çözemedim ne yazık ki.
    
   *İlk günlerde sıcaklık 29-30 arasında sabitliydi. Yemden tamamen kesildikten sonra ki 5 gün itibari ile 30-31 arasına sabitledim. Biraz yem aldı fakat tekrar kesti. Soğuk alan 26-29 arası değişiyor.
   *Bulunduğu yer akvaryumdan dolayı gece de ışık alıyor diye yerini değiştirdim yine ilk gün aldı ve tekrar kesti sonra ki 1 hafta boyunca sabit olarak aynı yerde duruyor. Diğer canlım için de aynı koşullar geçerli fakat onun iştahı daha da arttığı için son yerde ve ısı derecesinde sabitli bıraktım ve oynama yapmadım.
   *Stres yapmaması için handling yapmıyorum ve günde sadece 1 sefer su tazeleme ve dışkı varsa almak için yapıyorum. Yemek yemediği için genelde dışkı olmuyor. Yediği günün ertesinde dışkı bırakmış oluyor, dışkılamasında sorun yok. 
   *Deri değişiminde sorun yaşamadı; geldiği günden beri toplam 3 sefer deri değiştirdi.
   *Yem ve su kabını 3 kere değiştirdim. Farklı genişlik ve derinlikte kapları denedim açıkcası takip ettiğin üzere en uygun bu oldu. Su içmesinde sorun yaşamıyor.
   *Saat 20:00-01:00 arası son dört gündür kırmızı ışık da açıyorum.
   *Exo Terra'nın Calcium ve multivitamin tozlarını kullanıyorum. D3'lü 3 günde bir, multivitamin 10 günde bir şeklinde ilerliyorum. D3'süz zaten teraryumda sabit, takip ettiğim üzere bir çok defa calcium aldı, onda da bir sorun yok.
   *Canlı yem olarak Un kurdu, Morio, Tartara ve Dubia ile besliyorum. Canlı yemlerin beslenmesi de 2 günde bir Havuç, Patates, Bebek maması ve Beetle Jelly olarak ilerliyorum. 

    
   Aklıma gelen uyguladığım ve ilerleyişimi olabildiğince yazmaya çalıştım daha net ek bilgi alabilmek adına. Canlının görselde hiçbir sorunu yok gibi görünüyor. Geceleri oldukça aktif fakat gündür çok hareket etmiyor uyku durumu. Kuyruğu da tehlike arz etmiyor iyi durumda farkındayım ama 1 ay yem yememesi ileri de bu gidişle kuyruk deposunu da tüketerek tehlikeli bir hal almadan erken önlem almaya çalıştığım için en sonunda bu konuyu açmak durumunda kaldım. Farkındayım "canlım yem yemiyor", "yemden kesildi" gibi bir çok konu var fakat uygulamadığım bir bilgi içermiyor. Dediğim gibi yerli ve yabancı kaynaklardan çözüm olarak araştırma yapıyorum durmadan ama belki "şunu da dene" diyebileceğiniz bir bilgi bile altın değerinde benim için. Canlı konusunda hassas bir yapım var.
    
   Unutmadan; kuyruk ve canlının yapısı olarak bakıldığını gördüm genelde fakat ben gram olarak takip ettiğim için aslında endişeliyim. 
   Aynı yaşta aynı anda ve aynı ortamlarda baktığım iki canlı için; bu yem sorunu yaşadığım canlı elime ulaştığında 24.1 gramdı. 27 grama çıktı ve şuan 25.9 gramda. Diğeri ise 26.4 gramda elime ulaştı şuan 34.8 gramda.
    
   Uzun bir konu oldu afflola. Olabildiğince eksik nokta kalmadan yazmaya çalıştım. Şimdiden yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.
    
    
  • By Jonathan
   Evet arkadaşlar her şeyi sorduğumu biliyorum ama bulamadığım için yazıyorum. Sıcak havalarda  30 31 32 derece gibi ısıtıcı pedi kapatıyorum. Bu yanlış mı? Ve 35 36 38 gibi yüksek sıcaklıklarda ise buzlu su şişesi koyuyorum teraryuma ve teraryumun üstündeki sinekliğe. Sineklikten sular aşağu damlıyor ortamı 30 29 civarında tutyor. Yaptığım yöntem yanlış mı? Şişeleri koyup aynı zamanda ısıtıcı ped de mi açmalıyım yoksa ortam sıcaklığı 29 30 olduğu zaman ısıtıcıya gerek yok mu?
  • By Jonathan
   Evet arkadaşlar, Şuanki sıcaklarda teraryumum kapağı açık olmasına rağmen soğuk bölge 29.5 derece, sıcak taraf ise 
   ısıtıcı pedi kapattım ama 31 derece. Soğuk tarafı nasıl soğutabilirim. Pc fanı falan taksam işe yararmı? Kapıları açtım cereyan yapsın diye yapmıyorda
  • By Jonathan
   Evet arkadaşlar leopard geckom su kabına dışkılıyor ne yapmalıyım?
  • By Jonathan
   Evet arkadaşlar zararlı olabilecek bir şey var mı? yoksa iyi mi?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×