Jump to content
cascocas

Baykuş bakımı

Recommended Posts

İnternette bu videoyu gordum ve aklima evde baykuş bakilabilabilir mi sorusu geldi, fakat turkce bilgilerde elle tutulur bir bilgi bulamadim.

Kuscularda bu konularda cok paylasim yapmamislar (belki evde beslenmesi yasaktir )

Baykuslar hakkinda bilgisi olan bilgilendirme yaparsa hepimiz cok seviniriz. Bu halk baykuslar hakkinda bilgilenmek istiyor :)

Video:

http://m.youtube.com/watch?v=JevxbyiM4Fg

Sana yasak :)

Şaka bir yana yerli tür baykuşları beslemek yasak. Ve ev ortamında kolay bakılabilecek canlılar değil.

Tabi deneyimi olanlar daha iyi bilirler.

Yıllarca muhabbet kuşu besledim ama bi baykuşum olmadı :(

bakımı çok zormuş ev ortamında, alacaklara uyarı olsun :) bi de satılmadıkları için yuvadan yavru çalmak gerekiyo. gönlüm el vermez ona da benim :/

Halkimiz bu hic dinmeyen merakını giderdiginiz icin tesekkur ederim...

Madem oyle o zaman birgun, mutlaka, ama mutlaka baykus uretimi yapip yavruları ev ortamında beslenebilecek kapasiteye getiren yurekli insanlar cikacaktır....

O kisileri simdiden surungenciligimin olanca ateşiyle selamlarım.

Dogadan yirtici kus alikonup beslemesi yasaktir.7500 tl + mahkeme masrafini kattiriyorlar :) baykus beslemedim ama atmaca,çakir dogan,gökdogan besledim,egittim.

Esaret altında doğmuş diye sertifikalı olan var mıdır peki?

Yurtdisinda dogan ureticileri var.dunyaya satışi yapiliyor çunku cites belgesi var ve yasal.

Turkiyeye ithalat yapmak su sekilde

Atmacacilik belgesi alicaksin ( bu belge için ilk olarak avcilik belgesi almak lazim),yurtdisindan gelicek canlinin veterinerden saglik belgesi ve cites belgesi kargo ile gelcek.ilgili bakanliga bildirimi yapicaksin ve harçları öduceksin,gidis dönus ucak bileti alicaksin,bir havayolu aliyor bu kuslari buna dikkat,kusun ucretini öduceksin,gidip getirip geriye kalan prosedurleri halledince kus resmen senindir.el konulamaz ceza yazilamaz.

Emrah Yalçındağ Cites belgeli "Barn Owl" getirmişti.

Cites belgesi ile gelmesi bisey ifade etmez bakanlikca gerekli prosedur uygulanmazsa kaçak muamelesi görur

Ben çok küçüktüm yeşilköyde müstakil bir evin üst kat camında tünekde besleyen biri vardı yıllarca o hayvan o tünekden kıpırdamadı sonrada bir anda yok oldu bu şekilde besleyenlerde var