Jump to content
RecepBaran

Hamam Böceği Üretimi

Önerilen İletiler

Dışarıdaki böceklerin nerelerde gezdiğini hangi mikropları, parazitleri taşıdığını bilemezsiniz. Normalde çok tiksinirdim eskiden bu sebepten dolayı ama şimdi dubia üretimi yapıyorum elime almaktan falan çekinmiyorum çünkü kabı belli yediği belli olduğu için tertemiz geliyor :) Bir dünya canlı yem üreten var kendinize yakın bir yer bulup sipariş ederseniz en mantıklı çözüm olacaktır. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
detizefidir, 8 saat önce yazdı:

onlardan canlına verirsen bir kaç dakika sonra ters yatmaya başlayabilir

Burası yardımlaşma forumu trol cevaplar vermenin yeri değildir.

RecepBaran, 19.06.2019 - 21:13 yazdı:

Öncelikle merhaba apartmanda filan Hamam böceği görüyorum arada bunları üretmek için kullanabilirmiyim? Zehirli filan diyorlar yem olarak kullanacak tarantulamda bilgisi olan varmı,?

Malesef uygun değil canlı yüksek ihtimalle birçok parazit ve kimyasal taşıyordur bu riski almaya değmez. Yem üreticilerini yem ilanları bölümünde bulabilirsiniz orada güvenilir yem üreticilerinin postları bulunuyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tommy06, 12 saat önce yazdı:

Malesef uygun değil canlı yüksek ihtimalle birçok parazit ve kimyasal taşıyordur bu riski almaya değmez. Yem üreticilerini yem ilanları bölümünde bulabilirsiniz orada güvenilir yem üreticilerinin postları bulunuyor.

yukarıda defalarca verilmiş zaten cevabı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tommy06, 12 saat önce yazdı:

Esprili bir şekilde cevap vermekte ne yanlışlık olabilir? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tommy06, 26 dakika önce yazdı:

tabi ki esprili şekilde ''yardımcı olunabilir''

Arkadaşın yorumundan önce yeterince açıklanmış zaten konu, o da bunu yaparsa canlının ölebileceğini esprili bir şekilde söylemiş. Bence sert çıkışmışsınız. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dışarıdan toplanan böcekler sağlıklı koşullarda beslenmiş ve gelişimini tamamlamış olsa bile evlerimizde, sokaklarımızda, parklarımızda ve bahçelerimizde bulduğumuz böcekler kullanılan pek çok ilaca ve kimyasal maddeye karşı zamanla bağışıklık elde etmiş olabiliyor, bu durum böceklerin o maddelere karşı bağışıklığının olması anlamına geliyor ancak yine de o maddeler ve kimyasallar vücutlarında yer alabileceği için canlılarımızın bu maddelere karşı bağışıklığı olmadığını göz önünde bulundurursak bir çok farklı sağlık sorununa yol açabiliyor. 

Bunun dışında yukarıda diğer arkadaşların da belirttiği gibi pek çok sağlıksız besinle beslenmiş olabilirler. Nasıl ki bizler çöplerden bulduğumuz besinleri tüketerek sağlıklı şekilde yaşayamazsak bu canlılarda da durum aynı şekilde..

Canlı yem konusunda pek çok satıcı bulunuyordu ancak satış bölümü sanırım bir süreliğine kapatılmış. Benim elimde çok sayıda böcek bulunuyor ama şuan için elimden çıkarma niyetim yok. Eğer canlılarınızı beslemek için koloni kurmak istiyorsanız bana kalırsa 30 dişi 20 erkekle başlayabilirsiniz. (Bu önerim dubia için, dubia hem tırmanıcı değildir hem de besleyicidir.) Dubia'larda erkekler daha kısa süre yaşadığı ve yavruların yetişkin olma süreleri de uzun olduğu için erkek ve dişi sayısını aynı oranda da belirleyebilirsiniz.

tarihinde Arif_Işık_34 tarafından düzenlendi
ekleme yapıldı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.