Jump to content
Crested

Balkonumdaki Yumurta

Recommended Posts

Arkadaşlar Balkonuma Kuş Yumurtlamış.Tam Yere Yumurtlamış Ev Halkı da Gitmiş Bunu Balkondaki Saksının Toprağına Koymuş.Ben De Bugün gördüm Yumurtayı Dün Fark etmişler.Ve Toprağa Yerleştirirken Yumurta Sallanmıştır(Hatta Belki Ters Çevrilmiştir) Embriyoya Bişey Olur Mu?.Bildiğim Kadarıyla Sürüngenlerde Yumurta Sallanınca Ve ya Ters Çevirince Embriyo Ölüyodu. Yani Sallanma Ya Da Ters Çevrilme Sonucu Yumurta Ölmüşmüdür? Ve Kuşlar Biliyorsunuz Ki Kuluçkaya Yatıyor.Yer Değiştirdiğimiz İçin Anne Yumurtayı Terk Eder Mi?,Ne Yapmamı Önerirsiniz.

Merhaba,

Kuş yumurtası hafif sallanma, yerinden oynatma ve çevirme ile zarar görmemiştir. Yalnız yeri değişen yumurtayı, annenin gelip tekrar sahiplenmesi biraz kısmetinize kalmış. Anne tekrar gelse bile, bu yumurtanın yanına tekrar yumurta yapacaktır. Güvercinlerde tam olarak nasıl, kaç tane yumurta bilmiyorum ama tek değildir. Yumurtayı koyduğunuz yer kuş için uygunsa, beklemekten başka çare yok. Yuvalık malzemesi olmadan, korunaksız bir şekilde yumurtanın yerde ortada durması zaten uygun olmazdı.

Posted (edited)
sekizli, 14 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Kuş yumurtası hafif sallanma, yerinden oynatma ve çevirme ile zarar görmemiştir. Yalnız yeri değişen yumurtayı, annenin gelip tekrar sahiplenmesi biraz kısmetinize kalmış. Anne tekrar gelse bile, bu yumurtanın yanına tekrar yumurta yapacaktır. Güvercinlerde tam olarak nasıl, kaç tane yumurta bilmiyorum ama tek değildir. Yumurtayı koyduğunuz yer kuş için uygunsa, beklemekten başka çare yok. Yuvalık malzemesi olmadan, korunaksız bir şekilde yumurtanın yerde ortada durması zaten uygun olmazdı.

Henüz Bir Yumurta var. Saksı Köşedeydi Ben de Görmesi Adına Ortaya Almıştım. Durum da böyle

IMG_20190620_135945.jpg

Edited by Crested

Merhaba annenin düz zemine yumurtlaması biraz şaşırttı beni,ama geri gelecek ise saksı yumurtadığı yere bırakılırsa tekrar sahipleneceğini düşünüyorum. 

Bomontii1, 4 dakika önce yazdı:

Merhaba annenin düz zemine yumurtlaması biraz şaşırttı beni,ama geri gelecek ise saksı yumurtadığı yere bırakılırsa tekrar sahipleneceğini düşünüyorum. 

Tamam, Zemine Yumurtladığı Yere Saksıyı Koyuyorum