Jump to content
Arif_Işık_34

Merhabalar

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhaba adım arif 35 yaşındayım istanbulda yaşıyorum.

Yaklaşık olarak 1 yıldır Leopard Gecko beslemekteyim elimde 2 tane sevimli gecko bulunmakta. Bu hobiye başladığımda böcekleri beslemek çoğaltmak ve kendi canlı yemlerimi üretmek çok hoşuma gitti ve bu kapsamda da elimde büyük böcek kolonilerim mevcut. (Malum leopard'lar canlı yem harici tüketmiyor. 

Tüm bunlara ek olarak kaan beyin youtube kanalındaki (Sürüngen Dostları) videolarında gördüğüm şekilde kendi düzenimi kurmuş bulunmaktayım.

Böceklerle ilgili bir çok konuda bilgi sahibi oldum ancak çok hatalarda yaptım ve artık ihtiyacım olan bir çok böceği kendim üretiyorum. Tabi ki çekirge falan istanbulun ikliminde biraz zor onlara hiç bulaşmadım. Şuan için Dubia, Tartar, Lobster, Morio kurdu, Un kurdu menümüzde mevcut. Un kurdunu hobiye ilk başladığımdan temin etmiştim sonrasında pek verme fırsatım olmadı ancak onlarada kıyamıyorum onlarda bir pet havasında bendeler :) 

thumbnail_IMG_4697.jpg

thumbnail_IMG_4698.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ilk zamanlarda çaresizlikten tek tür yemle besliyordum ancak sonrasında yaptığım araştırmalarla bir çok canlı yemin üretimi konusunda bilgi sahibi oldum çok zor bir iş değil ancak ev ortamında pek çok farklı nedenle canlı yem yetiştirmek biraz zor, malum kaçma ihtimalleri var, çok yer kaplıyorlar ve canlıların temizliği, beslenmesi vs gibi işler bu kez böcekler içinde uygulandığından çok zaman kaybına da yol açıyor. Ancak ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin mantığı ile böcek çeşitlerinden büyük koloniler ürettim, şuan elimde 2 gecko var ama 50 gecko'ya bakacak kadar canlı yem üretiyorum buda canlı yemlere de pet gözüyle bakma durumuna yol açmış durumda :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.