Jump to content
ahmetskoglu

Yılan Hobisine Başlıyorum

Önerilen İletiler

1 yaşında cornum var. Kendi yaptığım ve dışarıdan gördüğüm hataları yazayım. Öncelikle saklanma alanlarındaki sıcaklığı ve ortamdaki sıcaklık, nem dengesini ölçebilmek adına problu termometreli bir nem ölçer edinmelisiniz. Sıcaklık 24-28 derece arası idealdir. Nem konusunda çok fazla farklı aralık söylenmiş ben 40-60 arası tutuyorum, deri değişiminde bir sıkıntı yaşamadım. Her gün üşenmeden suyu tazelemelisiniz ve 1 ya da 2 haftada(teraryumun durumuna göre) ekipmanları sirkeli suyla temizlemelisiniz. Bunun dışında çevrede gördüğüm yanlışlardan biri, yılanın boyutunu küçük görüp yem boyutununun yanlış ayarlanması. Bunun için çizelgeler vardı bulabilirsem göndereyim ya da googledan "corn snake feeding chart" diye de aratabilirsiniz. Bunun dışında ben bir hevesle torf kullanmıştım. Başlarda iyi gibi görünse de beslerken sorun oluyor ve ayrıca su kabına da çok fazla torf giriyor. Tavsiye etmem. Yem reddeden bir tür değildir. Yem reddediyorsa mutlaka bir sıkıntısı vardır onu da belirteyim. (Bu arada ben kendi canlımı da satışa koymuştum ama bütçe sizinkini biraz aşıyor gibi. İsterseniz özel mesajan konuşabiliriz.)

Aklıma gelenler bunlar. Forumda yıllar yılı deneyimi olan, bu canlıların üretimlerini yapan arkadaşlar var. Onlar da yanlışlarım varsa düzeltsin. İyi günler dilerim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ismet, 4 saat önce yazdı:

1 yaşında cornum var. Kendi yaptığım ve dışarıdan gördüğüm hataları yazayım. Öncelikle saklanma alanlarındaki sıcaklığı ve ortamdaki sıcaklık, nem dengesini ölçebilmek adına problu termometreli bir nem ölçer edinmelisiniz. Sıcaklık 24-28 derece arası idealdir. Nem konusunda çok fazla farklı aralık söylenmiş ben 40-60 arası tutuyorum, deri değişiminde bir sıkıntı yaşamadım. Her gün üşenmeden suyu tazelemelisiniz ve 1 ya da 2 haftada(teraryumun durumuna göre) ekipmanları sirkeli suyla temizlemelisiniz. Bunun dışında çevrede gördüğüm yanlışlardan biri, yılanın boyutunu küçük görüp yem boyutununun yanlış ayarlanması. Bunun için çizelgeler vardı bulabilirsem göndereyim ya da googledan "corn snake feeding chart" diye de aratabilirsiniz. Bunun dışında ben bir hevesle torf kullanmıştım. Başlarda iyi gibi görünse de beslerken sorun oluyor ve ayrıca su kabına da çok fazla torf giriyor. Tavsiye etmem. Yem reddeden bir tür değildir. Yem reddediyorsa mutlaka bir sıkıntısı vardır onu da belirteyim. (Bu arada ben kendi canlımı da satışa koymuştum ama bütçe sizinkini biraz aşıyor gibi. İsterseniz özel mesajan konuşabiliriz.)

Aklıma gelenler bunlar. Forumda yıllar yılı deneyimi olan, bu canlıların üretimlerini yapan arkadaşlar var. Onlar da yanlışlarım varsa düzeltsin. İyi günler dilerim

hayvanı yıkayanlar varmış peki o hareket doğru mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetskoglu, 12 saat önce yazdı:

hayvanı yıkayanlar varmış peki o hareket doğru mu

Var evet. Strese sokmadan yapılıyorsa çok yanlış değil ama ben yıkamadım hiç. Ben büyük bir su kabı koyuyorum, o istediği zaman zaten içine girip yatıyor. Çok müdahale etmiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel tatlı yılan corn snake gerçekten seni mutlu eder başlangıçta ben de yıkıyorum şöyle iki haftada bir falan 25 dereceye yakın bir suyu yılanının sırt hizzasını aşmayacak şekilde dolduruyorsun on beş yirmi dakika takılıyor kendi kendisine. Sirke koyan arkadaşım var suya ben koymadım ama deneyeceğim. Çevrendekiler için de senin için de güzel bir hayvan corn snake. İyi seçim yapmışsın hatta annem ilk başta bağırıp çağırıp bir hafta sonra oğğğluuuşuuum naptııın diye başında konuşuuordu yani. Ben de satmayı düşünüyorum 850tl ye aklında bulunsun. 

IMG-20190322-WA0002.jpeg

• Like 2
  • Thanks 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetskoglu, 3 saat önce yazdı:

Dün geldi hayvanım elime her aldığımda elimde dışkılıyor bir sorun mu bu ya alışırsa sürekli elime yaparsa bir sorunsa yapabileceğim bir şey var mı

Canlı daha dün gelmiş ve siz elinize alıyorsunuz ? bu çok yanlış bir hareket, kendini savunmak için yapıyor. Canlıya en azından bir hafta vakit verin, beslemesini yapın. Bir kaç gün sonra yavaş ve nazikçe ele alma çalışmaları yapabilirsiniz. Sadece fazla abartmayın ve canlıyı strese sokmamaya gayret gösterin. 

iyi hobiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marshall, 13 saat önce yazdı:

Canlı daha dün gelmiş ve siz elinize alıyorsunuz ? bu çok yanlış bir hareket, kendini savunmak için yapıyor. Canlıya en azından bir hafta vakit verin, beslemesini yapın. Bir kaç gün sonra yavaş ve nazikçe ele alma çalışmaları yapabilirsiniz. Sadece fazla abartmayın ve canlıyı strese sokmamaya gayret gösterin. 

iyi hobiler.

Bundan sonra ellemeyeceğim bir kaç gün  teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bundan sonra ellemeyeceğim bir kaç gün  teşekkür ederim
Ayrıca deri değişim zamanlarında ve beslenmelerden sonra bir süre elinize almamalısınızm

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ArboRealist, 1 dakika önce yazdı:

Ayrıca deri değişim zamanlarında ve beslenmelerden sonra bir süre elinize almamalısınızm

yılan kaçtı evde olup olmadığından bile emin değilim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yılan kaçtı evde olup olmadığından bile emin değilim
Biliyorum diğerini de okudum zaten bulursanız diye diyorum ki tekrar söylüyorum umarım bulursunuz ama arama çalışmalarına şimdiden başlayım bence özellikle bu akşam ve balkon kapısı ya da pencereleri de bu süre içerisinde açık bırakmayın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.