Jump to content
Shaco

Dubia Ve Un Kurdu Sorunları

Önerilen İletiler

Arkadaşlar Merhaba, Canlı Yemlerim Dün Elime Ulaştı. Fakat Bugün Bazı Sorunlarla Karşılaştım. Yemler Eve ilk Geldiğinde Mısır Unum Ya Da Kepekli Unum Yoktu Ben de Yulafı Rondoyla Un Haline Getirdim Evde Bir De Sokak Hayvanları İçin Yapılmış Ucuz Bir Köpek Maması Vardı Onu Da Un Haline Getirdim Ve Koydum Un Kurtlarına Aynı Şekilde Dubialara da Toz Halini Döktüm Sonra Dubialar Ve Un kurtlarına Patates Koydum Ve Böyle Bıraktım. Sabah Kalktığımda Un Kurtları Patatesleri Delik Deşik Etmişti. Ama Dubialar Dokunmamış Nerdeyse Ve Ben De Patatesleri Değiştirdim Yerlerine Havuç Koydum. Az Önce Tekrar Baktım Dubialardan İkisi Ölmüştü Bitek Bacakları Ve Kabuğu Kalmış Geri Kalanını Yemişler Ve Bi Kere Hareket Ederken Görmedim Ne Zaman Ki Üstlerine Işık Tutsam Kaçışmaya Başlıyorlar Neyi Hata Yaptım Anlamadım İkinci Günden Öldüler? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Crested, Bir saat önce yazdı:

Bugün Mısır Ya da Kepek Unu Alıcam İkisinede İlave a

Aç olduklarında bazen birbirlerini yiyebiliyorlar

tarihinde teknekafasi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
teknekafasi, 1 dakika önce yazdı:

Aç olduklarında bazen birbirlerini yiyebiliyorlar

Yem Koyuyorum Niye Birbirlerini Yiyorlar Bu Zekiler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Crested, 4 dakika önce yazdı:

Yem Koyuyorum Niye Birbirlerini Yiyorlar Bu Zekiler

Bir de Un Kurtunda Sıkıntı Yok Dubialarda Var

tarihinde Crested tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dubialar için günlük taze meyve ve sebzeler ekleyerek ve her gün bir önceki günden kalanı alıp yenisini koyarak devam edin .

3 günde birde köpek mamasını ezerek ekleyin ve dubiaların bulunduğu kabın çok iyi havalandırmasını sağlayarak sıcaklığında 28 30 derece olmasını sağlayın. Elinizde çok fazla böcek yoksa tüketimi abartı şekilde hissetmezsiniz. Benim 1500 böcekli kolonğme 1 tam elmayı atsam ertesi gün eser kalmıyor ancak 100 adult bulunan kolonide 1 dilim elmanın bile tamamını tüketmiyorlar. Siz şartları yerine getirin su ve besin ihtiyaçları ile sıcaklığı eksiksiz onlara sağlayın sorunlarınız çözğlecektir. (Birde karanlığı severler )

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bunun yanı sıra dubia larda genel olarak erkekler dişilerden daha kısa ömürlü olabiliyor. Ben koloni kuracak arkadaşlara adult boy böceklerin verilmesine karşıyım çnk böceğin yaşını tam bilemediğimiz için bazen üretimden düşmüş veya ömrü azalmış böcekler olabiliyor. Bu nedenle sub adult böcekleri kendiniz bir kaç ay besleyip yetişkin hale getirirseniz daha çok verim alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arif_Işık_34, 9 saat önce yazdı:

Bunun yanı sıra dubia larda genel olarak erkekler dişilerden daha kısa ömürlü olabiliyor. Ben koloni kuracak arkadaşlara adult boy böceklerin verilmesine karşıyım çnk böceğin yaşını tam bilemediğimiz için bazen üretimden düşmüş veya ömrü azalmış böcekler olabiliyor. Bu nedenle sub adult böcekleri kendiniz bir kaç ay besleyip yetişkin hale getirirseniz daha çok verim alabilirsiniz.

Tavsiyeniz İçin Teşekkür Ederim Ama Elimdekiler Karpuz Çekirdeği Kadar :) 

tarihinde Crested tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arif_Işık_34, 9 saat önce yazdı:

Dubialar için günlük taze meyve ve sebzeler ekleyerek ve her gün bir önceki günden kalanı alıp yenisini koyarak devam edin .

3 günde birde köpek mamasını ezerek ekleyin ve dubiaların bulunduğu kabın çok iyi havalandırmasını sağlayarak sıcaklığında 28 30 derece olmasını sağlayın. Elinizde çok fazla böcek yoksa tüketimi abartı şekilde hissetmezsiniz. Benim 1500 böcekli kolonğme 1 tam elmayı atsam ertesi gün eser kalmıyor ancak 100 adult bulunan kolonide 1 dilim elmanın bile tamamını tüketmiyorlar. Siz şartları yerine getirin su ve besin ihtiyaçları ile sıcaklığı eksiksiz onlara sağlayın sorunlarınız çözğlecektir. (Birde karanlığı severler )

Tamamdır Dediğiniz Her şeyi Yapıyorum Dubiaların Benim Yüzümden Ölmediğini Öğrenmek İyi Oldu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Dubialarım Yulaf un'unun İçine Giriyorlar Ne Zaman Ki Dokunsam Başlıyolar Kaçmaya. Bunu Gizlenmek İçin Mi Yapıyorlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.