Jump to content
Wendora35

Yavru Dubialarıma Kaç Günde Bir Besin Vermeliyim

Önerilen İletiler

Merhaba, Ben De Yeni Besliyorum Ama Sürekli Saklama Kablarında Yem(Yulaf, Mısır Unu, Köpek Maması) Ve Meyve Bulunduruyorum. Meyveleri Günde Bir Değiştiriyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Crested, 1 dakika önce yazdı:

Merhaba, Ben De Yeni Besliyorum Ama Sürekli Saklama Kablarında Yem(Yulaf, Mısır Unu, Köpek Maması) Ve Meyve Bulunduruyorum. Meyveleri Günde Bir Değiştiriyorum

Meyve olarak ne veriyorsunuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wendora35, 1 dakika önce yazdı:

Meyve olarak ne veriyorsunuz

Açıkçası Değişiyor. Ne Yersem Ondan Bi Parça Koparıp Koyuyorum. Bugün Kayısıydı Dün Kavun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kuru yemleri her zaman kaplarında bulundurun, asidik meyveler  haricinde örneğin: mandalina, portakal. Mevsimde çıkan meyve sebzelerle besleyebilirsiniz. Mite oluşmaması için gündelik olarak meyve ve sebzeleri tazelemeniz gerekmektedir. Daha hızlı büyümelerini istiyorsanız kaplarının altına ısıtıcı ped koyabilirsiniz.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar benim 6-7 aydır büyük bir dubia kolonim var ve üretimde başarılı oldum.
Uygulamam şu şekilde ,
P.tesi: Muz
Salı: Elma
Çarşamba:Kabak
Perşembe:Havuç
Cuma:Kuru kedi, köpek maması
C.tesi:Marul(Kuru gıda sonrası sıvı takviyesi için)
Pazar: Pazarları boş geçip 3-4 haftada bir portakal veriyorum. Portakal verdikten sonraki 2-3 gün cablılarıma dubia vermiyorum. Turunçgillerin üremeyi tetiklediği söylendiği için böyle yapıyorum. Umarım faydalı olur. İyi günler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Ben özellikle dubialar için muz, elma, havuç, kuru kedi maması, salatalık ile besliyordum. 4-5 haftada bir asidik meyvelerle beslemekteydim. Bunları bir küçük kaba koyarak servis ediyordum. Taban bölümüne de yulaf ezmesi veya altlık koyuyordum. Yumurta kutularını da dik veya paralel şekilde diziyordum. Uzun ömür geçirmedi bendekiler veya ben özel ısıtıcı kullanmadığım için olmuş olabilir diyeceğim ama Antalya'da yaşıyorum sonuçta diye düşünmüştüm. Günde 2 kere kaplardaki meyveleri değiştiriyordum. 2 haftada bir yumurta kaplarını değiştiriyordum. Her gün 1 defa havalandırıyordum. Tartara, un kurdu daha çok hoşuma gidiyordu benim, kişisel tercih olarak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.