Jump to content
ismet

Leopard Gecko Yumurtaları

Önerilen İletiler

Merhabalar yumurtaları bulduğum gün baktığımda içleri bembeyaz görünen yumurtaların boş olduğunu düşündüm ama yine de inkübasyona aldım 3-4 gün sonra içinde damarlanmaların oluştuğunu gördüm. Bu yumurtaların dolu olup olmadığını söyleyebilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

1763653539_WhatsAppImage2019-07-17at23_45_35.thumb.jpeg.f921e28b29f77418d22c54d849b4011a.jpeg902972076_WhatsAppImage2019-07-17at23_45_34.thumb.jpeg.89bdef6dc142b0ce2aebd9540c561e84.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 11 saat önce yazdı:

Hocam nasıl bir ışığı nereye tutup böyle içini gösterdiniz? Ben telefon ışığıyla o kadar uğraştım beyaz kabuk görünüyor.☺️

Telefon flaşı üzerine koyarak çektim fotoğrafı hocam. Değdirmeniz gerekiyor flaşı kabuğa :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
detizefidir, 10 saat önce yazdı:

dede olma keyfi

Yumurtaları boş sanıp iyi ki atmamışım. O kadar inceledim 1 tane damar yoktu. Sonradan nasıl oldu bilmiyorum :D Yumurtalarınızı her ihtimale karşı bekletin arkadaşlar benden tavsiye

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yumurtaları ele almanın zararı Yok mu?

ben hafif çökmüş yumurtaları 10 gün bekledim. Düzelmez dediler ama 10. Gün şişti. Şu an gayet sağlıklı duruyorlar. 35. Gün. İnşallah yavrular da sağlıklıdır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

muhammed, 2 saat önce yazdı:

Yumurtaları ele almanın zararı Yok mu?

ben hafif çökmüş yumurtaları 10 gün bekledim. Düzelmez dediler ama 10. Gün şişti. Şu an gayet sağlıklı duruyorlar. 35. Gün. İnşallah yavrular da sağlıklıdır.

El temizse ya da kimyasal artık falan yoksa çok bir zararı olmayacağını düşünüyorum ama yönlerine dikkat etmekte fayda var. Yumurtaların duruş şeklini değiştirmeyin diyorlar genelde. Ümidi kesmemek lazım çürüme görmeden atmamak gerek hayvancağızları :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ismet, 19.07.2019 - 13:32 yazdı:

El temizse ya da kimyasal artık falan yoksa çok bir zararı olmayacağını düşünüyorum ama yönlerine dikkat etmekte fayda var. Yumurtaların duruş şeklini değiştirmeyin diyorlar genelde. Ümidi kesmemek lazım çürüme görmeden atmamak gerek hayvancağızları :) 

Yumurtaların duruş şekli önemli, işaret koymak kesinlikle gerekiyor. İnkübatör yerinden hareket ettirildiğinde yumurtalar dönebiliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gokmen73, 2 saat önce yazdı:

Yumurtaların duruş şekli önemli, işaret koymak kesinlikle gerekiyor. İnkübatör yerinden hareket ettirildiğinde yumurtalar dönebiliyor.

Bir de inkübatördeki nem oranı ne olmalı aşağı yukarı. Yüzde olarak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 7 saat önce yazdı:

Bir de inkübatördeki nem oranı ne olmalı aşağı yukarı. Yüzde olarak.

İnkübatör içerisindeki nemden çok egg organizer içerisindeki nem dengesi önemli. Yumurtaların gelişmesi için Isı/nem/oksijen gerekiyor. Ben egg organizer içerisinde perlit kullanıyorum(ne çok ıslak ne de çok kuru) ve hava alması için kapakta delikler var. İnkübatörde bir kap içersinde Norveç yosunu bulunduruyorum, nem ortalama %70 lerde. 41D3F403-5940-46B8-B0B5-0AD6E7DD2906.thumb.jpeg.a193a14d091583973dea5d1701a562d1.jpeg

kapakta hava delikleri var, yoğun buhar ve damlacıklar yok:F7F923F7-E73D-44B7-9CCA-7C24E896B53B.thumb.jpeg.68695250fd4ae1312ba28f197e1fb877.jpeg

inkübatör içersindeki bol sulu Norveç yosunları:

9E7C0341-8CAB-42BF-8F2C-7C0F0C71B0B0.thumb.jpeg.001fe720380bb1eb0e851686d3ae5538.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yumurtalığın içinde fazla nem var benim kapağında sürekli damlacıklar oluşuyor. İçinde vermikülit var. Kapağında ufak delikler var. 

Yosunlar oksijen için mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 4 saat önce yazdı:

Yumurtalığın içinde fazla nem var benim kapağında sürekli damlacıklar oluşuyor. İçinde vermikülit var. Kapağında ufak delikler var. 

Yosunlar oksijen için mi?

Yosunlar nem için, suyu tutup nem dengesi daha iyi bir ortam oluşturuyorlar bana göre. Çok önemli değil su da olur. Vermikülite gelince, ben de onunla başladım sonra perlite döndüm, çok daha iyi. Fazla su karıştırılması nemin yoğun olmasına neden oluyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ortam nemi çok olmamasına rağmen yumurtaların üzerinde inceden küf oluşumu gözlemledim(Nem %70 civarı yataklık olarak vermikülit kullanıyorum) Bundan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.