Jump to content
celikko

Tarantulam Ölüyor Mu? Acil!

Önerilen İletiler

Arkadaşlar çok acil ne olur :(

Dün sabah su kabının içinde buldum ve hareketleri aşırı yavaşladı, abdomenden cımbızla tahrik vere vere bi miktar hareket etmişti. Akşama doğru stabil gibiydi. Bugün ise hiç hareketsiz duruyodu :( Yine cımbızla hafif dürttüm ama nerdeyse hiç hareket yok. Hafif pedipalplerini hareket ettirdi o kadar.

Hemen bi acil bakım ünitesi hazırladım ve şimdi içine koydum. Hareket etmiyor. Ölse bacakları katlanır ve sertleşir iye düşünüyorum.Ne yapmalıyım Ne olur bir yardım! Ölmemiştir değil mi? İlk göz ağrım :(

İki üç hafta önce kabuk attı ve iki gün önce de sağlıklı bi şekilde kurdunu yedi. Şu an bu şekilde;

4eeeaf2e534.jpeg

af539be5d4b.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abdomen oldukça kararmış yüksek ihtimalle kabuk atacak, yaşam alanıda çok nemli yani yeni bir ünite yapmanıza gerek yokmuş :) nem 3te 1 olmalı.

tarihinde borga123 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

borga123, 2 saat önce yazdı:

Abdomen oldukça kararmış yüksek ihtimalle kabuk atacak, yaşam alanıda çok nemli yani yeni bir ünite yapmanıza gerek yokmuş :) nem 3te 1 olmalı.

Üstad ben de kabuk bekliyodum iki gün öncesine kadar ama bugün üniteye koyduğumdan beri hiç hareket etmemiş dışarı çıktım geldim aynı :( şu an canlı mı değil mi bilmiyorum :/sanarsın dondu mübarek, hiç kabuktan önce bu kadar hareketsiz kalmazdı. Tek tesellim bacakları toplanıp ölü pozisyonuna geçmemiş olması

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
celikko, 18 saat önce yazdı:

Dün sabah su kabının içinde buldum ve hareketleri aşırı yavaşladı, abdomenden cımbızla tahrik vere vere bi miktar hareket etmişti. Akşama doğru stabil gibiydi. Bugün ise hiç hareketsiz duruyodu :( Yine cımbızla hafif dürttüm ama nerdeyse hiç hareket yok. Hafif pedipalplerini hareket ettirdi o kadar.

Hemen bi acil bakım ünitesi hazırladım ve şimdi içine koydum. Hareket etmiyor. Ölse bacakları katlanır ve sertleşir iye düşünüyorum.Ne yapmalıyım Ne olur bir yardım! Ölmemiştir değil mi? İlk göz ağrım :(

İki üç hafta önce kabuk attı ve iki gün önce de sağlıklı bi şekilde kurdunu yedi. Şu an bu şekilde;

4eeeaf2e534.jpeg

af539be5d4b.jpeg

Öncelike okadar küçük bir hayvana okadar derin ve büyük bir su kabı çok yanlış tarantulanız ölmüş ya da ölmemiş olabilir bunu net bir şekilde öğrenmek için uzun süre bekleyin sanırım kötü kokmaya ve mantarlanmaya başlıyordu öyle birşey okumuştum evde bakılan tarantulaların çoğu su kabında boğularak ölüyor onun harici ölen çok çok az tarantula var şu anlık yapabileceğiniz tek şey beklemek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam geçmiş olsun sıkıntısı hakkında size söyle olmuş böyle olmuş diye net bir şey diyemem ama bence su kabı yüksek olduğundan su kabında  boğulmuş olabilir yoğun bakım ünitesi inşallaha iş görür. Eğer canlınız yasamaya başlar ise lütfen o kabı değiştirin dışkı yüzünden cok kirli duruyor belki kabinda mite bile oluşmuş olabilir ayrıca kabı çok nemli ağaç türlerinin bazılari haricinde fazla nem olmasıda iyi değildir üsteki arkadasimizin dedigi gibi üçe bir oran ile islatmak yeterli hatta türüne göre falza bile olabilir. Kuru yer olmasıda önemli bir husus ayrıca su kabı büyük daha küçük bir su kabı koyman daha güzel olur plastik su şişesi kapağı gibi meseal hem derin olmaz hemde daha mantikli olur bekki daha farklı bir çözümde bulunabilir aklında bulunsun eğer başka tarantulan var ise ona göre ayarlasan iyi olur bence

Tekardan geçmiş olsun Umarim düzelir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet malesef ihmalime geldi, en son beslediğimde çok kuruydu kap ve biraz ıslatiyim derken çok kaçırdıım, sonra da haftasonu temizlerim zaten havalar da sıcak dedim ama eşeklik ettim :(

Mite yok ama evet kabı da temizlemeliydim haklısını.. umarım işe yarar hala aynı şekilde hareketsiz duruyor bugün yoğun bakım kabını değiştirdim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
celikko, 4.08.2019 - 19:44 yazdı:

4eeeaf2e534.jpeg

af539be5d4b.jpeg

Ne oldu şuan ki durumu ne

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.