Jump to content
Absolution

Mold ( Küf ) Sorunsalı

Önerilen İletiler

Merhabalar, 1 aydır bir promlem yaşıyorum nedeni nedir tartışalım istedim.

Adult Poecilotheria Regalis yaşam alanımda durmadan küf oluşuyor diğer hiç bir canlım da yaşamıyorum böyle bir problem tamam küf oluşması normal zaman zaman substrat'ı değiştiriyorum ancak ben bu yaşam alanını bir ay içinde 3 kere temizledim içinde ki her şeyi attım katı olan tüm süs,dekor ne varsa kaynar suda yıkadım beklettim durmadan tekrar ediyor yine ufak ufak başladı nemi de fazla tutmuyorum çıldıracağım

asıl sorum şudur yabancı forumlarda gezinirken adamın biri şey yazmış aşırı küf oluşumunun bir mantar türü ile karıştırıldığını yaşam alanını ne kadar temizlerseniz de bu mantarın polenlerinin tarantulanınız kıllarında kaldığını ve bu sayede değişim olsa dahi tekrar ediceği yönünde 

hayvanı suyla yıkayamıyorum hali ile ne yaparsam bu sorunun önüne geçerim doğruluk payı nedir karıncalarda mite olmasın diye limon koyarım arada aynı taktik bunda işe yarar mı ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tahaklc, 8 saat önce yazdı:

Hocam çok bilgili değilim ama aşırı nemli ise ondan dolayı oluyor olabilir mi ? Nem durumunu düzenli kontrol ediyor musunuz

bütün yaşam alanlarına aynı oranda nem veriyorum tek sorun bunda enterasan terrariyum boyutlarıda 5 i ile aynı boyda 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Khan, 9 dakika önce yazdı:

teraryuma springtail eklemeyi denediniz mi

düşündüm ama temin edemedim birde çok fazla üreme ihtimalleri var bazı türlerinin yanlış bir tür alıp yaşam alanın görüntü ve dengesi bozmak istemedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Havalandırma delikleri artırılabilir veya hayvan üzerinde polen taşıyor derseniz eğer kabuk sürecini takip edip kabuk attıktan sonra canlıyı dışarı alıp içeriyi tamamen temizlemeyi deneyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.