Jump to content
Berkesan

Damızlık Zıplayan Örümcek

Önerilen İletiler

Bu işi yapan yoktu etrafımda boyutlarından giderek birisi dışı oburu erkek diyerek bu işe girmeye gönül verdim hadi bakalım 😄 olmadı çekerim yenecek olanı bakicaz birde cidden çok tatlı hayvanlar örümcek değil sanki  

15706446500011327161944472081343.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Berkesan, 2 saat önce yazdı:

Okulumdaki sıramın altı ve üstü kendileri geldiler 😄

Doğadan aldığınız canlıları esir edip beslemeyi mi deniyorsunuz? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 4 saat önce yazdı:

Aldığın yere bırakmalısın zıplayan örümcekleri. Onlar doğasında güzel 

Almadan önce forumumuzda beslenebilindiği ve yapılması gerekenler hakkında bir yazı okumuştum  bizim burda heryer bunlarla kaynıyor baskın tür olduklarından zararı olucağını sanmıyorum yanlış mı düşünüyorum 🙂 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
onurt15, 7 saat önce yazdı:

Doğadan aldığınız canlıları esir edip beslemeyi mi deniyorsunuz? 

Yanlışlığı hakkında böyle düşünmüyorum  karinca kolonisi kurmakla arasında fark olduğunu sanmıyorum enazindan zıplayan örümcekler için başka tür olsa tartışılır 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kendi rekabet çizgisinde avcı statüsünde en üstte olup en fazla olması normal değil zaten burada nötr olarak düşünüyordum ama şuan iyilik yaptığımı bile söyleyebilirim doğaya 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Berkesan, 3 saat önce yazdı:

Almadan önce forumumuzda beslenebilindiği ve yapılması gerekenler hakkında bir yazı okumuştum  bizim burda heryer bunlarla kaynıyor baskın tür olduklarından zararı olucağını sanmıyorum yanlış mı düşünüyorum 🙂 

Doğaya belki zararı olmayacak fakat başka yazılarda okusan belki esaret altında canlıların büyük bir olasılık ile yaşayamayacağının da farkına varırdın lütfen canlıları doğaya salın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bizim forumda bahsedilenler hep egzotik türler. Yani yurtdışında uzun yıllardır üretilmiş hobiye kazandırılmış türler.

Doğadan alıp esaret altına alınan canlıların yaşam kaliteleri illa ki düşecektir.

"Zannetmiyorum, sanmıyorum, düşünmüyorum" lar ile sadece kendinizi kandırırsınız. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karıncalar da durum çok daha farklı, istilacı türler ve zaten çoğu maalesef doğada bir şekilde ölüyor, yaşayamıyor.

Ayrıca onlar için gerekli alanı rahatlıkla sağlayabiliyoruz ve o yeri benimser ise zaten üremeye başlıyor.

Üremeye başlamaz ise ya döllenmemiş ya da stres yapması sebebiyle doğaya salınıyor. Ya da en azından doğru yapanlar bu şekilde yapıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 31 dakika önce yazdı:

Karıncalar da durum çok daha farklı, istilacı türler ve zaten çoğu maalesef doğada bir şekilde ölüyor, yaşayamıyor.

Ayrıca onlar için gerekli alanı rahatlıkla sağlayabiliyoruz ve o yeri benimser ise zaten üremeye başlıyor.

Üremeye başlamaz ise ya döllenmemiş ya da stres yapması sebebiyle doğaya salınıyor. Ya da en azından doğru yapanlar bu şekilde yapıyor.

onurt15, Bir saat önce yazdı:

Doğaya belki zararı olmayacak fakat başka yazılarda okusan belki esaret altında canlıların büyük bir olasılık ile yaşayamayacağının da farkına varırdın lütfen canlıları doğaya salın. 

Yorumlariniz için teşekkürler ikna oldum eve döndüğüm zaman salicam hatta yakın yerlere  belki bir nesile yararımız dokunur 😄🙂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 38 dakika önce yazdı:

Biraz aklımı çeldi bu paylaşım nereden bulunur kısmında aynı karıncalar gibi alabileceğimiz hayvana zararı çıkmayacakmış gibi anlatılmış 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gokmen73, 3 dakika önce yazdı:

Sen yine de sal gitsin, beslemesi filan sıkıntı, meyve sineği vs zor işler, o paylaşım yabancı kaynak, biraz farklı bakıyorlar. Elinde ölürse keşke salsaydım dersin:)

An itibari ile salmış bulunuyorum 2'sinide.Birbirlerini bulurlar umarım neden bilmiyorum ama ciftlesmelerine şartlanmıştım.😄 Yakın koydum birbirine parkta.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Berkesan, 8 saat önce yazdı:

Biraz aklımı çeldi bu paylaşım nereden bulunur kısmında aynı karıncalar gibi alabileceğimiz hayvana zararı çıkmayacakmış gibi anlatılmış 

Bu kaynak Gökmen'in de dediği gibi yabancı bir kaynak ve google translate ile çevrilmiş sanırım.

Doğaya salarak en iyisini yaptın. Örümcek türleri istiyorsan sling tarantula ile başlayabilirsin. Forumda detaylı bilgi var tarantulalar için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Paramı topladigimda ilk tarantula alıyorum zaten sağolun 😄 unkurdu ve moriolar yarın geliyor örümceklere göre aldım cok fazla gelicek.ihtiyacı olan özelden yazabilir bir kısmını yollarim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 10.10.2019 - 11:40 yazdı:

Bizim forumda bahsedilenler hep egzotik türler. Yani yurtdışında uzun yıllardır üretilmiş hobiye kazandırılmış türler.

Doğadan alıp esaret altına alınan canlıların yaşam kaliteleri illa ki düşecektir.

"Zannetmiyorum, sanmıyorum, düşünmüyorum" lar ile sadece kendinizi kandırırsınız. 

İyi de hocam satin aldigimiz bocekler de gecmisinde dogadan alinip bir sure bakilip ciftlestirerek dogaya salinip ardindan yavrulari beslenip buyutulerek uretilmiyor mu zaten ayni mantikla? Yoksa baska sifirdan nasil hobi uretimi bocekler olusacak ki. Bu turlerin uretimi henuz yoksa.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir dakikalığına öyle düşünelim. O zaman olur olmaz her insan doğadan toplasın canlıları, sinekleri öldürüp vermeye çalışsın. Kendi zevklerine göre doğadaki canlıların hepsini evine alsın. Doğada kalmasına gerek yok evde nasıl olsa herkes daha mükemmel bakar. Hem doğal düşman da olmaz dimi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğiniz şey kontrolsüz olarak ve bizim gibi basit hobiciler tarafından yapılmıyor.

Alanında uzman böcek bilimciler veya bu konu üzerinde uzmanlaşmış profesörler tarafından belli şartlara uyularak yapılıyor. Lütfen böyle şeyler teşvik eder yorumlar yapmayın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğiniz şey kontrolsüz olarak ve bizim gibi basit hobiciler tarafından yapılmıyor.

Alanında uzman böcek bilimciler veya bu konu üzerinde uzmanlaşmış profesörler tarafından belli şartlara uyularak yapılıyor. Lütfen böyle şeyler teşvik eder yorumlar yapmayın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yerli türlerin beslenmesi konusunda  esneklık sadece karınca  türlerindedir . oda belirli kurallar dahilinde  olacaktır . başka her hangi bir  yerli türün esaret  içeren görüntüsü  veya söylemi  yaptırım uygulamamızı gerektirir . kaan benden önce görmüş konuyu gerekli acıklamayı  yapmış . kurallar biz forum üyelerinin ve hobide  aktif olanların  iyiliği içindir . kuralları okuyunuz . 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.