Jump to content
hlrm5

BÖCEK ve SÜRÜNGEN Tanımlama Rehberi

Önerilen İletiler

Arkadaşlar bu akşamdan itibaren bulduğumuz her boşlukta elimize ulaşan hobideki tüm yemleri, böcek türlerini ve ulaşabildiğimiz sürüngenleri görsel olarak tanımla rehberi olarak hazırlayacağız. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar da öm ile bana veya Kaan abiye (CyBeRr) ulaşırlarsa seviniriz şimdiden teşekkürler. Final temposu nedeniyle şimdilik örnek 1 tane canlı hazırladım öneri ve eleştirilerinizi eksik etmeyin. Sürekli güncellenecektir...

Not: Fotoğrafların çekimi düzenlenmesi ve hazırlanması reptula.com'a aittir izinsiz alıntı yapılamaz.

Waxworm ( Galleria mellonella )

vQy6A6.jpg

Superworm ( Zophobas morio )

A0PP0z.jpg

Mealworm ( Tenebrio molitor )

XDppD0.jpg

Buffaloworm ( Alphitobius diaperinus )

qmnnmB.jpg

Calciworm ( Hermeia illucens )

GpXgW2.jpg

Dubia roach ( Blaptica dubia )

XD3JJO.jpg

Turkestan cockroach ( Shelfordella tartara )

5on22A.jpg

Blaberus sp. pantanal

dWN00Q.jpg

Black cricket ( Acheta assimilis )

4ZV8qY.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madagascar,buffalo,calciworm,morio ve un kurdu yolda abicim ondan eksik gelmiş gözüne baya yordu dün ;) Waterlilly isminizi bilmedigim icin boyle hitap ediyorum kusura bakmayın :) canlılaların hepsi sapasağlam sadece sogukta bir sureligine metabolizmalarini yavaslattim kismen ölü gibi oldular ;) Kaan abey kayıpsız iade edeyim sana yemleri heba olmasın yiyebilcek hayvanda yok şuan elimde :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel teknik,bir ara karınca manyağı iken formicarium değişimlerinde,karıncaları +4 derecede biraz muhafaza ettikten sonra çok rahat bir şekilde yeni evlerine taşıyorlardı,ancak sistemde bir sorun var yanlızca kış uykusuna yatan karınca türlerinde işe yarıyor.Bildiğim kadar ile bunlar kış uykusuna yatmıyor,geri ayılabildiler mi? Yanlış anlamayın size sitem etmiyorum yada desteklememek gibi bir durum da yok yanlızca merak ettim ,Bu arada adım da Ali :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok yok yanlış anlamıyorum ;) eğer çok uzun süre tutarsanız ölebiliyorlar ama özellikle bu hamamböceği familyası çok dayanıklı çıktı cekim suresi boyunca en uzun beklemek zorunda kalan madagascar canlanamadı birtek ekleyeceğim morio falan onlar bile canlandı :) memnun oldum Ali :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Baslik efsane olmus ,eline gozune saglik :)

Teşekkür ederim Cantekin kardeşim :D

Çok emek isteyen ve çok gerekli bir çalışma olmuş. Teşekkür ederiz

Ben teşekkür ederim sizlere güzel yorumlarınız için :) Biraz yorucu ama bir süre sonra birikim arttıkça çok güzel bir arşiv çıkacak ortaya ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim abicim hatırlattığın iyi oldu isimleri de ekledim 3 yeni tür ile de güncelledim aslında en başta gelmesi gerekenlerdi bunlar :)

A0PP0z.jpg

XDppD0.jpg

qmnnmB.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yıllardır sakladığım resimler vardır tab ettirip duvara asmayı düşündüğüm. Deniz kabukları bitkiler vs tarzlarıda bu şekilde ama halen nasip olmadı. Bunları asıcam dersem yalan olur çünkü hanım bakamıyor bu resimlere :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.