Jump to content
cankarabulut

Leopard Geckomun Morpsh U Ne ?

Recommended Posts

Geckonuzun morfundan önce daha detaylı resimlerini atarmısınız, canlıda MBD var gibi geldi.

Canlınızı yeni mi aldınız? Canlıda malesef mbd mevcut, zaman kaybetmeden tedavisine başlamanız gerekiyor.Videoyu izleyin öncelikle ardından kalsiyum takviyesine başlayın.

Canlınızı kimden aldınız? Eğer bilinçli şekilde kemik yumuşaması olan canlı satıldıysa canlı arayan diğer kişilerin mağdur olmaması adına Referanslar ve Şikayetler bölümüne bunu belirtebilirsiniz, rica ederim.

yakın bir dostumdan hediye aslında  canlımda normal d3 lü kalsiyumu su ile ıslatıp içmesini sağlasam onun için yeterli olucakmıdır? ve ölümcül boyuttamı çokmu ileri ve ya tavsiyeleriniz varmı hayvanın enerjisi gayet yerinde sürekli geziyor dolaşıyor. 

Fotoğraflarda çenede bir bozukluk görmedim, yalnızca ön ve arka ayaklardaki yamukluklar dikkatimi çekti canlı yem yiyorsa içirmeye çalışmayın boşuna strese sokmayın, canlı yemi d3lü kalsiyuma bulayıp verin. Yinede mbd olup olmadığına başka kişilerinde bakmasında fayda var, fotoğraflara bağlı kalarak yanıltmak istemem.

sizin kadar tecrübeli değilim fakat ayaklarda benimde dikkatimi çeken hususlar mevcut. canlı bu gün geldiği için yem yemeyecek sanırım bu hafta içi beslenmesine sık sık dikkat edeceğim aldığım kişideyken normal bir şekilde yiyordu eğer yemesinde bir problem yoksa extra kalsiyum kullanarak yaklaşık haftada 3 kez olmak üzre bu sorunu çözmeye çalışacağım yardımınız ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum ayrıca vakit ayırdığınız içinde çok minnettarım. Son bi kaç sorum sizce banyo yaptırmama gerek varmı ? ve uygulayacağım tedavi ile ilgili bir sorun varmı ? bunu şöyle yaparsan daha iyi olur gibi bir tavsiyeleriniz bana çok yardımcı olur.

genelde tarantula konusunda hakimim sürüngen canlılara yeni geçiyorum ve canlımın gerçekten sağlıklı olmasını istiyorum görüntü önemli değil sadece hayvan sağlıklı olsun.

Deri kalıntısı gözükmüyor banyo için gereklilik yok keyfi yaptırmak isterseniz başka, canlı yemleri haftada 3-4 gün d3lü kalsiyumla kalan günlerde d3süz kalsiyumla verin canlının kemikleri sertleşene kadar kalsiyumu eksik etmeyin, aynı zamanda teraryumunda bir kapta sürekli kalsiyum bulunsun ihtiyaç duydukça oradan yalayacaktır.Bunlara ekstra olarak çok sert kabuklu yemler vermeyin, büyük yemler vermeyin bir süre un kurdu,cırcır,lobster gibi yumuşak yemler tercih edin.

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.