Jump to content
TeaxyWolf

Beardeddragon Beslemek Isteyenler Icin

Recommended Posts

Bu baslık bearded dragon beslemek isteyenlere yardımcı olur umrarım.İlk dragonumu almadan once cok fazla kayanaktar arastırma yaptım cogu kaynaklarda canlının moryo unkurdu gibi besinler yemesini bagırsaklarında soruna neden olucagı yazıyordu ancak bu durum ılık banyolar ve yuksek ısı ile ortadan kalakbiliyor (benim kendi gozlemimdir)

canlının yuksek ısı ihtiyacı oldugundan bir ısı tacı bir ısıtıca ampulu ve birde altan ısıtma pedi var ben teraryumum kapagı olmadıgından bu kadar cok malzeme kulanıyorum ama sadece bir ped ver ampul ile cozulebilir.Dragon lar cok obur hayvanlardır yavruyken protegin agırlıklı beslemek gerekebilir ama yetişkinlike sebzeye dondurmeye calısırsanız canlınızı ve canlı yem rederderse bi kac metodt okumustum senzelerin uzerine kırılmıs bal petegi serpebilirsiniz diye dogrulugunu bilmniyorum canlımdaha 4 aylık ve %100 protegin agırlıklı besliyorum şu anda deneyen olursa lutfen beni bilgilendirsin bu konuda.Taban malzemesi olarak ben 35x50 resim kagıdı kulanıyorum üzerinde eskiz aldıktan sonra beyenmedigim kagıtları kulanıyorum gazete kagıdı havlu kagıt yavru dragonlar icin torf a gore daha yugun cunku yavru dragonlar her yere kaka yapabilirler dekorlara torfa bu hem fazla koku hemde fazldan temizlik demek.Diyelimki dragonunuzu aldınız amabiraz agrasif davranıyor sizden cekiniyor bir kac gun musade verin canlıya ortamına alısın sonra elinizi teraryumun icinde yavasca gezdirin hem elinize alısıcaktır hemde bunu yaparken onunla konusursanız sesinize de alısır.Dragonlrın cok obur oldugundan bahsetim ben kendi dragonuma sabah ve aksam ogunler veriyorum ogunler degişiyor ama genelde 5 adult moryo ve 4 5 jub dubia yanında da un kurdu veriyoru. İlgiye ac hayvanlar gunde en az bir saat onunla vakit geciriyorum bunun yararı hayvan size alısmıs oluyor ortamına daha kolay uyum saglıyor ve biraz olsun rahatlamaısnı saglıyor canlı ile vakit gecirmek. Dragonlar sadece alıp yemini suyunu verip gidebileceginiz canlılar degil ozel zaman ve ilgiye ihtiyacları var yavruyken duzgun ve sıkca hendling leri yaplımalı. Asagıda bazı teraryum ornekleri var teraryum unuz canlının yeterince kosup oynaya bilmesi icin yeterli olmalıdır canlı hantal gorunsede cok hızlı ve aktif olabilmektedir.

Benden bu kadar hepinize iyi hobiler

BD_tank.gif

W7qXH8KtwlrG0hPDbmMcjKjQ-dyA1vHzEvlNmJG_B5o.jpg

eklemeyi unutmusum dragonlar cok bolgecidir 2 teraryumda cinsiyetleri fark etmez 2 dragon beslenmemeli dir soz konusu adultlar