Jump to content
Okyanus

2,5 Aylık Sakallı Ejder 1Gün Boyunca Aç Kalırsa Ertesi Gün Yer Mi?

Recommended Posts

Kabuk değiştirmeye çalışıyor ondan dolayıda olabilir mi yem yememesi? Hiç yemiyor

B6E0E599-5EE1-4AC1-AC44-900FF515FBC8.jpeg

Sürüngenler kabuk degistirmez deri degistirtirler canlını un kurdu ile beslemek istedigini soyledin yem cesitlilgini artır cırcır vs canlı yem bulubdur su anlık.

Canlıyı almanın ustunden 1 haftadan az gectiyse ve hic yemediyse canlıy rahatsiz ediyor olabilirsin panik yapma crcır al hareketli ve lezzetli yemler oldugundan canlının istahını arrtırır aynı zamanda gecko lar ve yılanlar sadece deri degistirme doneminde yemi keser dragonlar asla affetmez canlıyı ellemeyi kes rahatsız etme yasam alanı boyu ne kadar.Buyukse (90cm50cm) gibi ise strese girmis olabilir ondan yemiyor olabilir.

Attıgın fotografta ki canlı deri degisiminde gorunmuyor aynı zamanda

TeaxyWolf, 20 dakika önce yazdı:

Sürüngenler kabuk degistirmez deri degistirtirler canlını un kurdu ile beslemek istedigini soyledin yem cesitlilgini artır cırcır vs canlı yem bulubdur su anlık.

Canlıyı almanın ustunden 1 haftadan az gectiyse ve hic yemediyse canlıy rahatsiz ediyor olabilirsin panik yapma crcır al hareketli ve lezzetli yemler oldugundan canlının istahını arrtırır aynı zamanda gecko lar ve yılanlar sadece deri degistirme doneminde yemi keser dragonlar asla affetmez canlıyı ellemeyi kes rahatsız etme yasam alanı boyu ne kadar.Buyukse (90cm50cm) gibi ise strese girmis olabilir ondan yemiyor olabilir.

Attıgın fotografta ki canlı deri degisiminde gorunmuyor aynı zamanda

Yanlış yazmışım kabuk olarak,teraryumu 100x40 gibi alanını daraltayım yarı yarıya düşüreyim,aksine hiç rahatsız etmiyorum.dubia siparişi verdim onu deneyeceğim.2hafta oldu alalı. O fotoğraf eski fotoğrafı şu an gövdesinin derisi soluk kuyruk rengi açık kafa rengi açık çene altından kabuk çıktı deri değiştiriyor.teşekkürler

Yaşam alanının boyutunu azaltmana gerek yok ejderler büyük alanda rahat ederler, canlı yem çeşitliliğini arttırabilirsin ancak en önemli faktör canlına uygun sıcaklığı yaratıyor musun? Ejderler genellikle sıcaklık sorunlarında yem kesiyorlar, eğer sıcaklıkları doğru ayarladıysan son olarak stres faktörü aklıma geliyor. Bir süre handling yapmayıp hareketli yemler deneyebilirsin (Dubia,tartara vb.).

• Thanks 1

tommy06, 22 dakika önce yazdı:

Yaşam alanının boyutunu azaltmana gerek yok ejderler büyük alanda rahat ederler, canlı yem çeşitliliğini arttırabilirsin ancak en önemli faktör canlına uygun sıcaklığı yaratıyor musun? Ejderler genellikle sıcaklık sorunlarında yem kesiyorlar, eğer sıcaklıkları doğru ayarladıysan son olarak stres faktörü aklıma geliyor. Bir süre handling yapmayıp hareketli yemler deneyebilirsin (Dubia,tartara vb.).

Kesinlikle yarın her şeyi dikkate alacağım teşekkürler. Handling bile yaptırmıyor o derece.

Okyanus, Bir saat önce yazdı:

Kesinlikle yarın her şeyi dikkate alacağım teşekkürler. Handling bile yaptırmıyor o derece.

Canlınızın basking alanı ve serin alanı kaç derece gündüzleri? Spot ampul kullanıyormusunuz? Kullanmıyorsanız bunlar doğrudan canlının yem kesmesine neden olacak şeyler ve en temel dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

tommy06, 9 saat önce yazdı:

Canlınızın basking alanı ve serin alanı kaç derece gündüzleri? Spot ampul kullanıyormusunuz? Kullanmıyorsanız bunlar doğrudan canlının yem kesmesine neden olacak şeyler ve en temel dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

Spot ampul bulamadım önerir misiniz? Normal 25wat ampul kullanıyorum

Okyanus, 1 saat önce yazdı:

Spot ampul bulamadım önerir misiniz? Normal 25wat ampul kullanıyorum

Spot ampul siparişi verdim

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Eren Cemaloğlu
      Un kurdu üretmek istiyorsanız sınırsız canlı yem stoğu için ergin damızlık un kurdu böcekleri işinize yaracaktır kargo ile gönderim yapılmakta Ankara içi elden de olabilir.          WHATSAPP SİPARİŞ (0537 547 4628)

FİYAT TANESİ : 0,30 TL'DİR
      FİYAT 50 TANESİ : 15 TL'DİR
      FİYAT 100 TANESİ: 30 TL' DİR
      FİYAT 300 TANESİ: 90 TL'Dİr
      FİYAT 1000 TANESİ: 300 TL'DİR

• By Eren Cemaloğlu
      Zoo Med Repti Calcium without D3 227G (D3'süz) (75 TL)

Exo Terra Calcium 90g (D3'lü) (50 TL)

WHATSAPP SİPARİŞ (0537 547 4628)

Kargo Ücreti 10 TL

• By MrLordes
      Merhaba Sakallı Ejder Beslemeye Başlayacağım Gerekli Malzemeleri Aldım Ama Yerlerine Karar Veremedim.Rica Etsem Kendi Teraryumunuzun Resmini Veya Yerlerini Atar Mısınız ?
    • By Ejderhan Ustuner
      Dostlarım Merhaba sizlere yaptığım teraryumu daha doğrusu bu forumdaki saygı değer insanlarla fikir alışverişinde bulunarak oluşturduğum teraryumu nasıl yaptığımı klavyemin yettiği kadarıyla anlatacağım

Öncelikle Malzeme listesi vereyim

10 Adet 1 Cm Strafor ( Bauhaustan temin edildi)
      2 Adet 2 Cm Strafor ( Bauhaustan temin edildi)
      5 Adet İsteğinize Göre Ahşap metal farketmez ben ahşap aldım Köşebent ( Bauhaustan temin edildi)
      Fugapool 2800 Derz
      Saten Alçı
      100x50 cm x 2 adet 6 mm cam
      50x50 Cm x 2 adet 6 mm cam
      100x30 cm 1 adet cam
      48,5 cm 2 adet cam
      Ahşaptan Cama Menteşe 4 Adet
      Ve el Aletleri sıcak silikon testere maket bıçağı köşebentler için açılı kesme aparatı silikon vb

Öncelikle teraryumu yapmaya başladım ve bir çok tasarımdan örnek alarak kendi tasarımımı oluşturdum resimdeki gibi bir şekil oluştu cama cam 100x50x50 ölçülerinde

Cam için kullanacağınız silikon akvaryum silikonu olmasını tercih edin 

Köşebentleri yapmak için temin ettiğimiz açı verme aparatıyla köşebentlerinizi camınızın ölçüsüne göre kesmelisiniz her köşe 45 derece açı ile kesilmesi gerekiyor

çerçeve yapıştırırken normal silikon kullanabilirsiniz

artık çerçeve ile işimiz bittiğine göre iç dizaynı yapmamız da sıra ölçü alırkan iç camın ölçüsünü almaya dikkat edin

aldığımız straforları burası sizin zevkinize kalmış ben çıkıntılı harabe duvar gibi olmasını istediğimden resimdeki şekli verdim

bu şekli vermek içinse aldığımız 1 cm straforları 50 cm * 3 cm olmak üzere kestim ve elimde kenarlarını hafifçe parçaladım

bundan sonraki aşama yapılan straforları alçılamak ve ince kat derzlemek olacak hazırlayacağınız alçı ne çok sulu ne de çok katı kıvamda olsun çünkü straforlarının arasına iyice girmeli ve bir bütün haline sokmalıdır 4 numara fırça burda çok işinize yarayacaktır fırça yardımıyla sürün ve kurumasını bekleyin tahmini 1 gün

aşağıda alçılanmış ve alçılanmamış arasındaki fark görülmektedir

sıra geldi yapılan straforları uygun boya ile boyamak bu renk size kalmış ben polisanın renk pigmentini kullandım bu pigmenti fugapool 2900 ürününü renklerndirmek için kullandım derzinizde yine açıktan koyuya doğru gitsin en son kat koyu ayran kıvamında olmalıdır burda dikkat etmeniz gereken kurudukça ton açılacaktır bu yüzden tonu kafanızda tam oturtmanız kaç kat vuracağınız size kalmış

aşağıda kat kat boyanmış halini görüyorsunuz

ve köşe dekoru bitmiş bulunmakta taban dekorunda sıra

ben topraklı bir taban istediğim için ortası toprak yan taraflar sıcak ve soğuk alan olarak bölerek strafora aşağıdaki gibi şekil verdim

ve straforun üzerin yoğurt kıvamında derz ile kaplandı orta bölümlerin kenarlarına yükseklik verildi yaklaşık 4 cm kalınlığında toprak vardır

yuva yapımında ise 20 *20 cm straforlardan 6 kat yaptım ve üst kat tünel alt kat mağara şekilde oydum ve komple derz kaplanıp bir görüntü olsun diye duvarlara yaptığım gibi bunu da kırık duvar görüntüsü ile süsledim

burada dikkat etmeniz gereken nokta strafor hiç bir şekilde belli olmasın derz ile kaplayın dediğim derz akvaryumlarda havuzlarda su depolarında kullanılıyor ve canlıya bir zararı olmaz 

şimdilik bu kadar dostlar sormak isdediğiniz her noktada yardımcı olurum atladığım bir konu var ise lütfen uyarın eklemesini yapayım tek nefes de aklıma gelenler şuanlık bunlar

İyi Forumlar Herkese

Ejderhan ÜSTÜNER

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.