Jump to content
rahka36

Tarantulamın Durumu Nasıl

Önerilen İletiler

Merhaba 2 haftadır besliyorum sizce durumu nasıl tam anlamiyla tecrübe sahibi değilim 3 günde bir un kurdu veriyorum su ihtiyacı için ağın üstüne 2 damla su bırakıyorum nem oranı 80 84 arasi sıcaklık 24 26 derece arasında ağaç turu olduğundan dolayı içerisine ufak bir yapay ağaç koymayı düşündüm daha sonrasından kab küçük olduğu için geri çıkardım şuanda l4 kısmetse 2 kabuk sonra kabı büyütmeyi düşünüyorum 20191117_111541.thumb.jpg.5a1b02eb089364c8d4814b0ee4ee85eb.jpgIMG-20191114-WA0003.thumb.jpeg.838c7b8c00194b6e03731a2d745572f4.jpeg20191113_192651.thumb.jpg.21413175a239c200513c9c0253589213.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, rahka36 said:

Evet ağaç türü olduğunu biliyorum 

Ağaç türü olduğunu bilmek, size genel bir yorum yapma şansı verir. Uzun yaşam alanı gibi... 

Ağaç türü dediğimiz şey, sadece yaşam alanına göre bir sınıflandırmadır; tür değildir. 

Tarantulanızın türünü bilmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Irminia, metallica, CC vb.'den bahsediyorum?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, rahka36 said:

Kusura bakmayin yanlis anlamısım psalmopoeus cambridgei

P. Cambridgei başlığına konu açmışsınız, siz kusura bakmayın; ben görmemişim asıl.

Borga'nın dediği gibi, öncelikle tarantulanızı aman diyeyim kalorifer peteğinin üzerine koymayın (petekler aktif iken). 

Bunun dışında, görebildiğim kadarıyla iyi duruyor. 

Sıcaklık gayet güzel, nemi %80'de tutmanız yeterli. 

Size söyleyebileceğim tek şey, -naçizane tecrübem- ağaç türü olduğu için yaşam alanının içine organik bir şey değil, pipet yerleştirmeniz. 

Bu şekilde küf, mantar ve bunların bir sonucu olarak mite oluşumu yaşamamış olursunuz. 

Eğer illa dal koyacaksanız da mutlaka fırınlayıp koyun, mikroorganizmalar sorun çıkarmasın. 

İyi hobiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 3 saat önce yazdı:

P. Cambridgei başlığına konu açmışsınız, siz kusura bakmayın; ben görmemişim asıl.

Borga'nın dediği gibi, öncelikle tarantulanızı aman diyeyim kalorifer peteğinin üzerine koymayın (petekler aktif iken). 

Bunun dışında, görebildiğim kadarıyla iyi duruyor. 

Sıcaklık gayet güzel, nemi %80'de tutmanız yeterli. 

Size söyleyebileceğim tek şey, -naçizane tecrübem- ağaç türü olduğu için yaşam alanının içine organik bir şey değil, pipet yerleştirmeniz. 

Bu şekilde küf, mantar ve bunların bir sonucu olarak mite oluşumu yaşamamış olursunuz. 

Eğer illa dal koyacaksanız da mutlaka fırınlayıp koyun, mikroorganizmalar sorun çıkarmasın. 

İyi hobiler.

Dalla pipetle değil de mevzu biraz daha havalandırma-nem dengesi ile ilgili. Fazla nem ve yetersiz havalandırma sebebiyle oluyor genelde. Tabi içerde organik madde bulunması (yaş dal vs.) bu tür oluşumlara katıkı sağlar

tarihinde Venom tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.