Jump to content
mustafacoskun

Teraryum Toprağında Beyaz Tüycüklenme?

Önerilen İletiler

Hindistan cevizi torfu kullanmistim. Bir sikinti yoktu. Aksam su sıktım toprağa nemlendirmek için. Ve teraryumu elektrikli ısıtıcının karşısına koydum. Oda soğuk olduğu için. Aradan birkaç saat gecti ve toprakta beyaz beyaz tüylenmeler oluştuğunu gördüm. Hemen toprağın uzerinden birazını alarak yeni toprak ekledim. Sizce neden oldu? Başka nasıl nemlendirebilirim ki? Doğru torfu da kullandım oysa

tarihinde mustafacoskun tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar Mustafa, 

Beyaz tüycüklerin oluşmasının sebebi, yeterince hava sirkülasyonu olmayan kapalı alanlarda biriken organikler. 

Diğer bir deyişle, teraryumunda bir kaç çapraz (karşılıklı yüzeylerde) hava deliği daha oluşturup, canlına verdiğin besinlerin artıklarını toplaman sorunu çözecektir. 

Aşırı (gereksiz) nemden de kaçınmak gerekir. Canlını bilmiyorum ama örneğin Brachypelma, yeni ismiyle Tliltocatl bir tarantula için su kabını taşırmak kadar az bir nemlendirme yeterli. 

İyi hobiler.

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar Mustafa, 

Beyaz tüycüklerin oluşmasının sebebi, yeterince hava sirkülasyonu olmayan kapalı alanlarda biriken organikler. 

Diğer bir deyişle, teraryumunda bir kaç çapraz (karşılıklı yüzeylerde) hava deliği daha oluşturup, canlına verdiğin besinlerin artıklarını toplaman sorunu çözecektir. 

Aşırı (gereksiz) nemden de kaçınmak gerekir. Canlını bilmiyorum ama örneğin Brachypelma, yeni ismiyle Tliltocatl bir tarantula için su kabını taşırmak kadar az bir nemlendirme yeterli. 

İyi hobiler.

Mantis besliyorum. Biraz fazladan fısfıslamıştım toprağı ondan da olmuş olabilir o zaman fazla nemden. Ust tepede file ve karsilikli her yuzeyinde delikler vardı ama olmazsa biraz daha delik acayim. Cevap icin tesekkurler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.