Jump to content
Sadece

Bu Hobiye Başlamak Istiyorum

Önerilen İletiler

Merhabalar herkese 

Geçen hafta YouTube ta bir kaç video izledikten sonra karincalara meragim olfugununun farkına varfim. Bu mevsimde kraliçe bulunmuyormus yaza kadar beklemek istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sadece, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar herkese 

Geçen hafta YouTube ta bir kaç video izledikten sonra karincalara meragim olfugununun farkına varfim. Bu mevsimde kraliçe bulunmuyormus yaza kadar beklemek istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 

Bence bekle, bu sürede karıncalar hakkında bayağı bir bilgi edin. Çünkü bu tür hobilerde aceleci olunmuyor. Hele ki konu karınca ise o karıncayı strese sokmadan hiç dokunmadan birkaç hafta beklemen gerekiyor. Hem karıncanı kendin bulunca ona daha bir bağlanırsın hem de doğada arayınca bulunabilecek birçok şeyi keşfedersin. (Ayrıca ilkbaharda doğada gezmenin de keyfine doyulmuyor bana kalırsa)

Tabii, bekleyemezsen birazcık paraya kıyıp satın da alabilirsin. Bunun avantajları ise istediğin bir tür varsa onu bulabilirsin rahatlıkla, ve kraliçenin ilk işçisi çıkana kadarki süreci yaşamamış olursun. Ama sonuçta sen bilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sadece, 31.12.2019 - 21:20 yazdı:

Merhabalar herkese 

Yaza kadar beklemenize gerek yok mart sonlarına doğru bir kaç türün uçuşları başlar çok birşey kalmadı, test tüplerini hazırlamanız yeterli. İyi forumlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence de satın alma ve bu ara süreci hazırlanarak değerlendir. Ben başlayalı çok olmadı, dışarı çıkıp saatlerce kraliçe aramışlığım vardır. Çok keyiflidir. Tak kulaklığı ve doğada gezin. Bir de işin acemilik boyutu var; satın alırsın, bilmem ne kadar para verirsin ama bilgin ve hazırlığın olmadığı için o koloniyi bir haftada öldürürsün. Hem cebine hem canlıya yazık. Koloni almaya vereceğin parayı gerekli malzemeleri temin etmek için kullan derim. Bu arada karınca satan arkadaşlar beni yanlış anlamasınlar, acemi birisine önermiyorum ben. Son olarak da, karınca sabır işi ve şanslısın ki sabretmeyi öğrenmek için güzel bir fırsatın var :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.