Jump to content
Burak Enes

Un Kurdu Bakımı Icin Bilgiler

Önerilen İletiler

Akadaslar un kurdu yataklik yapimi icin en iyi hangilerle oluyor? (mısır unu, buyday unu, buardan başka)

Son olarak havalandirma yeterlimi (Not: 2 kat tül parcası ) ve 100 adet un kurdu icin fazlamı büyük  bir kab mı?

20200217_201502.jpg

20200217_201516.jpg

20200217_201454.jpg

20200217_201458.jpg

20200217_201528.jpg

20200217_201534.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kapatmana gerek yok un kurtları ve bunların böcek halleri uçamaz ve tırmanamaz, ileride 1 adet daha kap öneririm böcek olanları koyman için çünkü baya hızlı böcek oluyorlar. Yataklık için de kaba kepek karıştırabilirsin saydıklarının yanına. 

tarihinde blurryside tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
blurryside, 23 dakika önce yazdı:

Kapatmana gerek yok un kurtları ve bunların böcek halleri uçamaz ve tırmanamaz, ileride 1 adet daha kap öneririm böcek olanları koyman için çünkü baya hızlı böcek oluyorlar. Yataklık için de kaba kepek karıştırabilirsin saydıklarının yanına. 

Ardaacar, 13 dakika önce yazdı:

Yataklıkta ben kepek mısır buğday unu kullanıyorum ve bir problem yok

biraz asrastirdim böcekler yuva edinebiliyormus diye dudum ondan kapatin diyoardi.

ikinizde saolun 🤜🤛

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Burak Enes, 27 dakika önce yazdı:

biraz asrastirdim böcekler yuva edinebiliyormus diye dudum ondan kapatin diyoardi.

ikinizde saolun 🤜🤛

Böcekler başucumda kapağı açık duruyor bir tanesini bile dışarıda görmedim şu ana kadar ama sen bilirsin, en azından 2 kat tülü inceltebilirsin. Hava alsın, o un ortamında küf vb oluşabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tm saol

blurryside, 38 dakika önce yazdı:

Böcekler başucumda kapağı açık duruyor bir tanesini bile dışarıda görmedim şu ana kadar ama sen bilirsin, en azından 2 kat tülü inceltebilirsin. Hava alsın, o un ortamında küf vb oluşabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Öncelikle kurulmuş olan sistem gayet iyi. Verilen taze meyve ve sebzeler iyi yıkanmış olmalı ancak ıslak verilmemeli, kış aylarında 24, yaz aylarında 12 saatte bir bu meyve ve sebzeler değiştirilmeli. Un kurtlarına kesinlikle su verilmemeli. Suyu zaten yedikleri meyve ve sebzeden alacaklar, bu yeterli. Bütün bunların sebebi, maytların önüne geçebilmek. 

100 kurt için çok büyük bir kap değil; sadece kolay bulabilmeleri için 3-5 farklı yere meyve ve sebze konulmalı, bu kadar. 

Arkadaşların dediği gibi, farklı kaplar da olmalı. İdeali, larva, pupa ve böcekler için ileride farklı kaplar kullanman. Pupa kabında yataklığa ihtiyaç yok. 

Son olarak, uçamayan ve/veya tırmanamayan böcekler için de tül/tel kullanılması önemli. Bizim böceklerimiz kaçmasın diye alınmıyor bu önlemler. Dışarıdan -güve gibi- gelip, yataklığınızda üreyebilecek steril olmayan, böceklerinizi dahi tüketebilecek böceklerin kaba girmesini önlemek için tel kullanımını kesinlikle tavsiye ediyorum.

İyi hobiler. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
21 hours ago, Burak Enes said:

Arkadaşlar kaç günde yataklığı deyistirim 

Süre vermek uzun vadede yanlış olur; kabın hacmine ve birim alana düşen kurt sayısına göre değişir. Hafif bir amonyak kokusu olduğunda ve yataklık rengi koyuya çalmaya başladığında değiştirmen gerekir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.