Jump to content
ruhieren

Karınca Sevenler Buraya

Recommended Posts

evinizde yada bahcede gördüğünüz ve beyendiğiniz karınca fotoraflarını buraya atabilirsiniz

bu karınca türünü bilen varmı bahcede bakıyorum çok agresifler ve çabucak sitrese giriyor.

P00325-124450.jpg

P00325-123751.jpg

cataglysis nodus beslemek istiyorum ısı ayarını nasıl yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

bahcemde messor uçuşu olmuş. şu kafası abdomeni kopan karıncaları gördükce çok üzülüyorum .😥

P00326-140122.jpg

P00326-133744.jpg

ruhieren, 6 saat önce yazdı:

bahcemdeki componotuslar uçmak üzere bir kaç gün sonra uçacağını tahmin ediyorum.

P00326-134102.jpg

P00326-134038.jpg

P00326-134035.jpg

P00326-134029.jpg

Çok seviyorum bu türü ama 8 kraliçe buldum 8ide messor sanırım yaa 😂

Posted (edited)

yav uçuş oluyor diyorum olmuyor çok gıcık oldum bende 2 messor var bahcedeki karıncaların her türünü beslemek istiyorum ama sadece 7 tüp var 2 3 kralice alıyorum sadece ama farklı olan türleri istiyorum  messordan bıktım

Edited by ruhieren

Messor bulursun daha nisanda başlıyo uçuşları marta bile bir sürü var

Bide ben 8 karıncanın hepsini bir yerden bulmadım 3 ayrı yerden buldum yinede messor 

ben compobotus,formica,lasius ,cataglyphis ve formica rufa(kızıl orman karıncası) bu türleri bulmak istiyorum 

Bahcemde olamak üzere olan uçuş oldu ama tek bir yuvada deyil bahceye inöiştim kuzenimle birleykwr yapıyordum karıncalara bi bakayım dedim bi baktım uçuş başlıyor sonra deney tüplerimi alıp indim 1 tane gmrsüm knuda yuvaya giderken ezmişim sonra o yuvanın arkasındaki kaldırımlara bakayım dedim hertaraf kralice 35 40 tane kanatlı gördüm 15 20 tane kralice görsüm deneytüpüm fazla olmafıgı için 3 tane aldım 😞 bide kapkara bi erkek gördüm 2.fotorafta pek net deyil ama simsiyah ve diyer boceklere benziyordu kanatlarıda siyah ve componotus kralicesi büuüklüğünde bir erkek P00412-174123.thumb.jpg.4454fe6496386fb3f9ae13cc17198c64.jpg

P00412-175047.jpg

P00412-174018.jpg

P00412-174008.jpg

P00412-174006.jpg

Galiba compotonus uçuşları başladı @leoleo da aynı türden bulmuş inşallah hepimiz evden çıkmadan buluruz

Ya tüp olsa sizese kargo ile göndermek isterdim bende kuzwmim cağırdı bağceye inelim diye bende şansıma bugun sıcaktı ve uçuş olöuş uzun zamandır bahceye inmiyom inş bulursunuz sıcak günlerse dışarıya maskeyle cıkıp bi heöen etrafa baksanız bence bişey olmaz inş

ruhieren, 34 dakika önce yazdı:

Ya tüp olsa sizese kargo ile göndermek isterdim bende kuzwmim cağırdı bağceye inelim diye bende şansıma bugun sıcaktı ve uçuş olöuş uzun zamandır bahceye inmiyom inş bulursunuz sıcak günlerse dışarıya maskeyle cıkıp bi heöen etrafa baksanız bence bişey olmaz inş

Olsun sağlık karıncadan önemli biz çıkmayalım