Jump to content
borga123

(Ex. Avicularia) Caribena Versicolor

Önerilen İletiler

Toplamda 7 çiftlesme ve 6 aylık sürecin meyvesini aldık :) gelişmeleri burada güncellerim. Masallahları esirgemeyin ☺️👍🏻

20200329_105743.jpg

IMG_20200329_105508.jpg

IMG_20200328_002925.jpg

• Like 8
  • Thanks 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arif Emre, 20 dakika önce yazdı:

Maşallah hayırlı olsun. Pupadaki tüm hepsi çıkıyor mu ? 

Tesekkur ederim, kokon, kese veya yumurta kesesi demek daha doğru olur. Cok hassas bir türdür şans diyebiliriz göreceğiz ☺️ 

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Borga selam,

Çiftleştirme ve çiftleştirme sürecinden sonra hatta kokon açtıktan sonra yapılması gerekenleri ve sürecin nasıl ilerleyeceğini detaylı anlatan bir yazı yayınlarsan herkes için çok faydalı olacaktır :) 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Barakuda90, 28 dakika önce yazdı:

Borga selam,

Çiftleştirme ve çiftleştirme sürecinden sonra hatta kokon açtıktan sonra yapılması gerekenleri ve sürecin nasıl ilerleyeceğini detaylı anlatan bir yazı yayınlarsan herkes için çok faydalı olacaktır :) 

Selam, Bu türde inkibasyon zor, riskli olduğu ve anne yavrulara sorunsuz bakabildiği için kokonu ben açmayacağım. Sadece gün gün sürecleri aktaracağım. Fakat belirttigin konuyu yakin bir zamanda geçmiş uretimim ve tecrubelerim ile anlattigim bir konu olusturabilirim. 

Merak edenler için ise dedigim gibi 6 ayda 7 çiftleşme oldu fakat ben yinede tarihleri belirteyim.

Son Çiftleşme;

19 Şubat 2020 (Dişinin spermi bu ciftlesmede tuttugunu düşünmüyorum fakat son ciftlesme diye bu tarihi belirttim) 

Kokonu Yaptığı Tarih; 27 Mart 2020

Tahminimce Mayıs - Haziran gibide yavrulari görürüz inşallah :)

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler..

Geçmiş üretimden de olsa.. Tarantulanın adult olduğundan, çiftleşmeye hazır olup olmadığından.. Çiftleştirme nasıl yapılır ? Nelere dikkat etmek gerekir ve bakımda rutin dışı neler yapılır.. Çiftleştirmeden yavruları göreceğimiz tarihe kadar bir konu yayınlarsan herkes daha fazla bilinçlenmiş olur :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GoldenArmy, Bir saat önce yazdı:

Satacak olursanız bana ulaşırmısınız?

Şuanda öyle bir planlama yapmadım, saglikli yavrular gelirse forum üzerinden ilanima ulasirsiniz zaten :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alinti yapmisim yanlisikla kusura bakmasin yanitladigim kisi 😁

Suan icin +100 yavru ile kayipsiz bir acilis yaptik. L1 olduklarinda güncelleyeceğim.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
borga123, 9 dakika önce yazdı:

Suan icin +100 yavru ile kayipsiz bir acilis yaptik. L1 olduklarinda güncelleyeceğim.

hayırlı olsun

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
borga123, 22 dakika önce yazdı:

hadi hayırlısı sabırsızlıkla bekliyorum yavruları 

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
borga123, 4 saat önce yazdı:

Hiç önemi yok benim için daha iyi oldu 😅

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlis guncelleme yapmışım editliyorum 😂

Zorlu surecin yarisini atlattik biraz da kayip var ne yazik ki. Eger daha fazla kayip olmazsa haftaya yeni bir konu acarım.

IMG_20200518_170638.jpg

tarihinde borga123 tarafından düzenlendi
  • Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.