Jump to content
Kerem11

Acil Yardım

Önerilen İletiler

Beyler evde kutu karıştırırken zıpladı birden söverek diğer odaya kaçtım direk ordan bi kap bulup karşı atağa geçip zar zor yakaladım. 1-2 cm var beslenir mi bu et met böcek atsam bunlar katı yediği için et de yiyebiliyormuş glb yoksa salıyım mı

ve ben tarantula almayı düşünüyom onlar da mı bukadar hızlı ayıp olmassa donuma sıçıyodum zıplıyo baya fln çok hızlı

F7E39B30-B11C-4D8E-AB3F-D59A38FF58EA.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her seyden once ziplayabilecek bir tur degil de.. Neyse ciddi cevap yazmak absurd olur sanirim. Firinda hafif marine edilmis dana bonfile isini gorecektir bu tur icin🤙 yanina da kucuk bir porsiyon pirinc pilavi,  birer kadeh de cabernet sauvignon sarap alirsan cok guzel bir romantik gece gecirebilirsiniz.. 

Ek olarak evet tarantulalar da baya zipliyor.

tarihinde CanTheRagnarsson tarafından düzenlendi
  • Like 1
  • Haha 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kardeşim taratula alıcaksan özellikle murinus(obt) almanı öneririm tam senlik sakin bir türdür. Zıplamaz, kaçmaz çok rahat eline alabilirsin. Vahşi doğada antilop but kısmını çok sever ama sen kuzu pirzola da verebilirsin ben öyle yapıyorum işimi görüyor. Sofrada birlikte yiyoruz. Yalnızlık çekmiyorum bu sayede hiç.

Şaka bi yana örümceği sal besleyemezsin ölür büyük ihtimalle. Doğadan toplama hayvanların esaret altında sağlıklı yaşama olasılıkları düşüktür.
Tarantulaların sakin türleri var agrasif türleri var. sana kalmış, ben murinus besliyorum. Işınlanma yeteneği var. Sürekli beni öldürmek istiyor ve psikopatın teki. Ama amerika türlerinden tercih edersen elinle tutup kaldırsan bile birşey yapmayacak türler var.
Son olarak örümcek bu böcek yer. Elindekini besleyemezsin stres yapar yemez büyük ihtimal ama alacağın bir tarantula böcek yer. Hareket eden her böceği yer nerdeyse kendinden büyük bile olsa yer ama tutup bir danayı devirebilcek bişey değil. Maximum yavru fare veren var ama önerilmez. Böcektir işin aslı.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
atakankvk, 9 dakika önce yazdı:

Kardeşim taratula alıcaksan özellikle murinus(obt) almanı öneririm tam senlik sakin bir türdür. Zıplamaz, kaçmaz çok rahat eline alabilirsin. Vahşi doğada antilop but kısmını çok sever ama sen kuzu pirzola da verebilirsin ben öyle yapıyorum işimi görüyor. Sofrada birlikte yiyoruz. Yalnızlık çekmiyorum bu sayede hiç.

Şaka bi yana örümceği sal besleyemezsin ölür büyük ihtimalle. Doğadan toplama hayvanların esaret altında sağlıklı yaşama olasılıkları düşüktür.
Tarantulaların sakin türleri var agrasif türleri var. sana kalmış, ben murinus besliyorum. Işınlanma yeteneği var. Sürekli beni öldürmek istiyor ve psikopatın teki. Ama amerika türlerinden tercih edersen elinle tutup kaldırsan bile birşey yapmayacak türler var.
Son olarak örümcek bu böcek yer. Elindekini besleyemezsin stres yapar yemez büyük ihtimal ama alacağın bir tarantula böcek yer. Hareket eden her böceği yer nerdeyse kendinden büyük bile olsa yer ama tutup bir danayı devirebilcek bişey değil. Maximum yavru fare veren var ama önerilmez. Böcektir işin aslı.

Hocam ilk tarantula için murinus tavsiye etmiyorlar fazla. Eklem bacaklılar ilgi alanım değil ama daha önce okuduklarım için herkes aynı şeyi söylüyordu. Yoksa tarantulalar arasında ulaşılabilir en güzel gözüken murinus 😅

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tahaklc, 59 dakika önce yazdı:

Hocam ilk tarantula için murinus tavsiye etmiyorlar fazla. Eklem bacaklılar ilgi alanım değil ama daha önce okuduklarım için herkes aynı şeyi söylüyordu. Yoksa tarantulalar arasında ulaşılabilir en güzel gözüken murinus 😅

Ben brachypelma lar diye biliyorum sakin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
atakankvk, Bir saat önce yazdı:

Ben küçükken memlekette çiftlik vardı orda taş duvarlarda büyük büyük ağlar vardı 3 cm lik fln örümcekler vardı onlara çekirge yakalayıp ağa atardım yerlerdi

bide 2 sene önce doğada sarıkız yakalamıştım 1 hafta besledim mutluydu sonra saldım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.