Jump to content
Misafir

Tarim Yem Yemiyor

Önerilen İletiler

Misafir

Selamın aleyküm arkadaşlar 2 hafta önce aldığım tarantulam b.albiceps hobiye yeni başladım bu arada mikro un kurdu vermeme rağmen yemiyor kesinlikle çok canlı bı sıkıntısı yok ama yem yemiyor maglesef neden acaba

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ykpkemal, 7 saat önce yazdı:

Selamın aleyküm arkadaşlar 2 hafta önce aldığım tarantulam b.albiceps hobiye yeni başladım bu arada mikro un kurdu vermeme rağmen yemiyor kesinlikle çok canlı bı sıkıntısı yok ama yem yemiyor maglesef neden acaba

Canlının L kaç olduğu da yazarsan daha net bir cevap alabilirsin. Mikro un kurdu verdiğin için küçük olduğu varsayılır. Bence canlıyı 2 haftalığına unut. Sonra tekrar teklif edersin. Ayrıca bu durum her kabuk seviyesinde başına gelebilir. Her zaman da bir sıkıntıya işaret etmez. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
reptileForever, 2 dakika önce yazdı:

abdomeni gayet yerinde kabukta olabilir  1-2 hafta yem verme canlıyı strese sokabilirsin sonra tekrar yem vermeyi denersin

Teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
deaply, 8 dakika önce yazdı:

Canlın kabukta 1 hafta içinde kabuğunu atar.

Nerden anliyosun 😂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tahmini söyleniyor. Aynı durumda ben 3 hafta beklemiştim. Bu arada kabukta olma ihtimali olduğu için un kurdunu kabın içinde bırakmayın. Canlıyı rahatsız edebilir. Forumdaki rehberleri tür fark etmeksizin oku. Kabuk değiştirme işaretlerini okuyabilir hale gelebilirsin. 

tarihinde LordPattis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba. Tekrar konu açmak istemediğim için buraya yazmak istedim. Şuan l7 de olan bir tarim var ve yaklaşık 20 gün önce kabuk attı fakat hala yem kabul etmiyor. Gözlemlediğim kadarıyla abdomeni zayıf değil ve hafiften kelleşme var gibi sanki. Bir de yuvasının girişini ağ ile kapatmaya çalışmış. Bildiğim kadarıyla  bunlar kabuk atma belirtileri fakat bu kadar kısa sürede yemek yedemen 2 kez kabuk atabilir mi yoksa başka bir sorun mu vardır acaba?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bazen tarantulalar kabarcık hastalığına yakalanabiliyor genelde taban malzemesinden olur genelde ama taban malzemesi sornlu değil yinede 5-6 gün içerisinde kabuğunun şiştiğini görürseniz kabarcıktır abdomenin kelleşmesi ve yem reddetme belirtiler arasında

ek olarak canlının yakından fotosunu atarsanız daha iyi yardımcı olurum

tarihinde reptileForever tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

normal bir durum mu emin değiliim ama önceki kabukta böyle bir durum fark etmemiştim. kabarcık hastalığı ise ciddi bir rahatsızlık mı yada tedavisi mümkün mü acaba

IMG_20200501_201143.thumb.jpg.295d7e8d608d203c22fe891b65d08a42.jpgIMG_20200501_201241.thumb.jpg.7538780ac257d47ebb765aa682529dd3.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
reptileForever, 1 saat önce yazdı:

bazen tarantulalar kabarcık hastalığına yakalanabiliyor genelde taban malzemesinden olur genelde ama taban malzemesi sornlu değil yinede 5-6 gün içerisinde kabuğunun şiştiğini görürseniz kabarcıktır abdomenin kelleşmesi ve yem reddetme belirtiler arasında

ek olarak canlının yakından fotosunu atarsanız daha iyi yardımcı olurum

Kabarcık hastalığı derken neyi kastediyorsunuz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unicorn87, 16 saat önce yazdı:

Kabarcık hastalığı derken neyi kastediyorsunuz?

adını yine unuttum sanırım :( dış iskeletin baloncuk baloncuk olduğu durum benim cc imdede olmuştu abdomeni oncesinde kelleştiği için bir belirti olabileceğini düşünmüştüm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kobli, 20 saat önce yazdı:

IMG_20200501_201143.thumb.jpg.295d7e8d608d203c22fe891b65d08a42.jpg

Bu fotoğraftan görebildiğim kadarıyla henüz dış iskeleti sertleşmemiş. 20 gün olduğuna emin misiniz? Fazla beslenmiş canlılar yemeden 2 sefer değişim yapabiliyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet eminim kabuk attığı tarih 12 nisan hatta. 12 13 gün hiç müdahale etmedim sonrasında yem verme denemeleri yaptım ama tepki yok aksine tünelin ucuna kaçtı hep. yemide içerde bırakmak istemedim direk torfun altına giriyor yem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.