Jump to content

Önerilen İletiler

deaply, 5 dakika önce yazdı:

Camponotus sanctus

Peki bir şey sorucam Compantus protein ihtiyacı yüzünden böcek yemek zorunda onun yerine yumurta vererek protein ihtiyacını karşılayabilir miyim (ailem eve böcek sokmama izin vermiyor) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Furkanarcin, 8 dakika önce yazdı:

Peki bir şey sorucam Compantus protein ihtiyacı yüzünden böcek yemek zorunda onun yerine yumurta vererek protein ihtiyacını karşılayabilir miyim (ailem eve böcek sokmama izin vermiyor) 

yumurta ile biraz zor canlı yeme ihtiyaçları var ama şu şekilde yapabilirsin en kötü evin önüne çıkıp çekirge , larva gibi canlı böcek bulup verebilirsin evdeki sineklerdende verebilirsin daha yararlı olucaktır yumurta vermenden ama çok ilaçlama yapılıyorsa büyük ihtimal ilaçlı olacaktır böcek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takviye olarak yumurta beyazı kabul ederler ama sadece yumurta beyazı yeterli olur mu bilemiyorum. Çok sağlıklı olmaz gibime geliyor. Messor bulabilirseniz sizin için daha iyi olacaktır. Messoru sadece tohum ile besleyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
atakankvk, 1 saat önce yazdı:

Formicaya benzettim ama lasius da olabilir . çok tecrübeli değilim sende internetten karşılaştır istersen

Bu kralicemidir ben daha dün başladım hobiye 

15892112387421113406210.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: AntMan14
      Akdeniz bölgesinde bulundu.
      Köydeki bahçemizde bulundu. 
      Öğleden sonra zamanıydı. 
      Not:2.resim şimdiki hali diğerleri eski
    • Yazan: KAANkypTR26
      Eskişehir'de 25-30 derece sıcaklıkta yol kenarında 2 tane kraliçe karınca buldum direk yumurtladılar fakat cinslerini araştırdım ama hala kesin bir sonuca ulaşamadım. 

• Yazan: okuta
      Az önce şirket bahçesinde gezinirken buldum heryerde bulunuyordu uçuşa denk geldim galiba ama 2 tane düzgün bulabildim. Bana messor gibi geldi ama kraliçe mi erkek mi emin olamadım.

• Yazan: Umut1234
      Merhaba bir hırsız karıncam (Solenopsis Fugax)'ı bu 
      kış internetten aldım fakat halen yumurtlamadı onu strese sokmamak için kapalı ve karanlık ortama da koydum uzun süre kontrol etmedim fakat hiç yumurtlamadı. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim? cevap veren herkese teşekkürler.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.