Jump to content
Günah Keçisi

Grammostola rosea - Chilean Rose Tarantula

Önerilen İletiler

533460-bigthumbnail.jpg

Bilimsel Adı: Grammostola rosea (Walckenaer, 1837)

Hobi Adı: Chilean Rose Tarantula (Rose hair tarantula, Chilean flame tarantula)

Anavatanı: Kuzey Şili, Bolivya, Arjantin

Habitat: Çalılık ve çöl alanlar

Tür: Yer

Boyut: 5-6 cm

Büyüme Hızı: Yavaş

Zehir: Düşük

Karakter: Sakin ve Uysal

Bombalama: Genellikle kaçmayı tercih ederler ama tehlike anında bombalayabilirler

Sıcaklık: 19-26 ºC

Nem: % 55-65

Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x30 ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi 5-6 cm yüksekliğinde, coco-peat , steril çiçek torfu ya da ikisinin karışımı şeklinde kullanılabilir. Teraryumun içinde saklanma alanı ve su kabını koymayı unutmamak gerekir.

Isı değişimlerine dayanıklılığı, bakım kolaylığı ve uysal yapısı nedeniyle yeni başlayan hobicilere önerilir.

Derleme/çeviri Reptula 'ya aittir.

Lütfen izinsiz paylaşım yapmayınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Can  duzeltecekti  gözden  kaçmış  sanirim  fareler  üstünde  yapilan  deneylerde  evet  yüksek  çıkmıştı  hatirladigim  kadari  ile . Ama  insan  vakalarina  hic  rastlanmadı  . Aslında  zehirlenmelerde  isirilan  bir  insan sa  kisiye  göre  farkliliklar  gösterebiliyor  etkisi bu  yüzden  yüksek  düşük  yazmak  pek  anlamli  gelmiyor . Murinusa  göre  daha  az  yakan  . poki  turlerine  göre  daha  düşük  .  Bence  konulardan  bu  ayrintiyi  sadece  zehirli  olarak  düzeltmek  yeterlidir  sanirim . Az yada  cok  demek  yaniltici  olabilir .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslına bakarsanız eski forumda bir konu vardı rosea nın zehir etkisinin yüksek olduğu yazıyordu hangisi doğru acaba merak ettim ?

Can  duzeltecekti  gözden  kaçmış  sanirim  fareler  üstünde  yapilan  deneylerde  evet  yüksek  çıkmıştı  hatirladigim  kadari  ile . Ama  insan  vakalarina  hic  rastlanmadı  . Aslında  zehirlenmelerde  isirilan  bir  insan sa  kisiye  göre  farkliliklar  gösterebiliyor  etkisi bu  yüzden  yüksek  düşük  yazmak  pek  anlamli  gelmiyor . Murinusa  göre  daha  az  yakan  . poki  turlerine  göre  daha  düşük  .  Bence  konulardan  bu  ayrintiyi  sadece  zehirli  olarak  düzeltmek  yeterlidir  sanirim . Az yada  cok  demek  yaniltici  olabilir .

Zehir etkileri insan uzerindeki etkileri goz onune alinarak yazilmisti sanirim aldigim kaynakta, birden fazla kaynaktan derleme yaptigim icin bilemiyorum hangisinden aldigimi, tekrardan duzenlemeleri yapacagim :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Çiftleşme ve yavrulama ile ilgili bilgi varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Yakın zamanda çiftleştirmeye çalışacağım. Erkek şu an subadult. Adult olmasını bekliyorum. Bu konuyla ilgili deneyimimi burda paylaşacağım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yukarıda zehir ve etkileri konusunda bir tartışma olmuş da benim de bir sorum var bu konuda zehirlerin etkisinin farklı insanlarda farklı etkiler gösterebilcegi söylenmiş peki örneğin az zehirli denilen roseanin zehrinin benim üzerimde nasıl bir etki yaratacağını önceden bilmem mümkün mü 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kwestor, 7 saat önce yazdı:

Hocam birşey sormak istiyorum bir sling L3 roseya nemlendirmek için ne kadar su damlatılmalı.

su kabı yeterli olacaktır  kabuk dönemi yaklaştıgında su kabını 2  damla 3 damla taşırma yapmanız yeterli . eger yeterli gelmezse  canlının kendisi uygun ortam sartları için su kabında çalışma yapacaktır 

Nihato, 2 saat önce yazdı:

Yukarıda zehir ve etkileri konusunda bir tartışma olmuş da benim de bir sorum var bu konuda zehirlerin etkisinin farklı insanlarda farklı etkiler gösterebilcegi söylenmiş peki örneğin az zehirli denilen roseanin zehrinin benim üzerimde nasıl bir etki yaratacağını önceden bilmem mümkün mü 

bunun için tıbbı araştırma gerek laborant bir ortamda . cünki cok az sayıda insan tarantula ısırılma vakası  raporları mevcut . belirli birkac deney hayvanı  haricinde insanlar üzerinde bir deney yapılmadı diye biliyorum . lakin illaki nasıl bir duygu ne yaşarım diyorsanda eşşek arısını  kendine sokturtabilirsin . söylenen sey arı öldürmezse buda öldürmez . şehir efsanelerinede fazla inanmamak lazım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu aslında birazda alerjik bünye ile alakalı çünkü alerji bazen saklı birşey olabiliyor ve bir anda ortaya çıkabiliyor durum böyle olunca en tehlikesiz şey bir an için en tehlikelisi olabiliyor. Yani araştırma yapılsa dahi %100 kimse bir sonuç veremez çünkü her insanda zehirlerin etkisi farklı olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fireman, 6 saat önce yazdı:

su kabı yeterli olacaktır  kabuk dönemi yaklaştıgında su kabını 2  damla 3 damla taşırma yapmanız yeterli . eger yeterli gelmezse  canlının kendisi uygun ortam sartları için su kabında çalışma yapacaktır 

bunun için tıbbı araştırma gerek laborant bir ortamda . cünki cok az sayıda insan tarantula ısırılma vakası  raporları mevcut . belirli birkac deney hayvanı  haricinde insanlar üzerinde bir deney yapılmadı diye biliyorum . lakin illaki nasıl bir duygu ne yaşarım diyorsanda eşşek arısını  kendine sokturtabilirsin . söylenen sey arı öldürmezse buda öldürmez . şehir efsanelerinede fazla inanmamak lazım

tarihinde Nihato tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fireman, 6 saat önce yazdı:

fireman, 7 saat önce yazdı:

:D nasıl bir duygu diye merak etmekten daha çok hobiye rosea ile başlamayı düşünüyorum fakat olur da bir ısırılma halinde kötü sonuçlar dogursun istemiyorum fakat görünüşe göre bunu önceden bilmem mümkün değil galiba 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.