Jump to content
Jonathan

Leopard Gecko Sıcaklık Problemi

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar, Şuanki sıcaklarda teraryumum kapağı açık olmasına rağmen soğuk bölge 29.5 derece, sıcak taraf ise 

ısıtıcı pedi kapattım ama 31 derece. Soğuk tarafı nasıl soğutabilirim. Pc fanı falan taksam işe yararmı? Kapıları açtım cereyan yapsın diye yapmıyorda

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jonathan, 1 saat önce yazdı:

Evet arkadaşlar, Şuanki sıcaklarda teraryumum kapağı açık olmasına rağmen soğuk bölge 29.5 derece, sıcak taraf ise 

ısıtıcı pedi kapattım ama 31 derece. Soğuk tarafı nasıl soğutabilirim. Pc fanı falan taksam işe yararmı? Kapıları açtım cereyan yapsın diye yapmıyorda

hayvanı cereyan da bırakman doğru bir hareket değil. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaantpskl, 23 dakika önce yazdı:

hayvanı cereyan da bırakman doğru bir hareket değil. 

hayvan kuytuda 2 şeyin arasında oda cereyanda kapı pencereden uzak bir de. Soğutmak için pc fanı falan işe yarar mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış soğutmaktansa, sıcak kalması daha iyi. 

31 derece çok sıcak değil, 33-34 dereceden sonrasında endişelenmeye başlarız. 

Şimdilik takibe devam et, 33 dereceyi geçmeye başladığında, daha serin bir ortama alırsın yaşam alanını.

Bölgesel soğutma yapma hiç bir canlıda; ortamı soğut her zaman. 

Haberleşelim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 15 saat önce yazdı:

Yanlış soğutmaktansa, sıcak kalması daha iyi. 

31 derece çok sıcak değil, 33-34 dereceden sonrasında endişelenmeye başlarız. 

Şimdilik takibe devam et, 33 dereceyi geçmeye başladığında, daha serin bir ortama alırsın yaşam alanını.

Bölgesel soğutma yapma hiç bir canlıda; ortamı soğut her zaman. 

Haberleşelim.

tamam dediğiniz gibi 33 dereceyi geçerse yerini değiştireceğim. Bu hafta sıcaklık 40 derecenin üstüne çıkacakmış inşallah bir sorun olmaz. Saat 9-10 dan sonra sıcaklık 32-40 arası oluyor nedense. Küresel ısınma dicem bilemiyorum Daha mayıstayız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: ozciris
      Arkadaşlar yavru gecko iin beslenmesi nasıl olmalı. günde kaç yem vermeliyim veya her gün vermeli miyim. bunun dışında kalsiyum tozunu ne sıklıkla kullanmalıyım, D3 kalsiyum tozu mu yoksa normal kalsiyum tozu mu kullanmalıyım farkı ne. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    • Yazan: İrfab
      5 Aylık ball pythonumu bikaç denemeden sonra kabul etmeyince ilk kez assist feeding ile besledim üzerinden 3 hafta geçti tekrar denedim ancak yine kabul etmedi ısıtıcı pedi var ancak şehir dışında kaldı oda sıcaklığı 24-27 derece arasında ve kısa süreli tatil sebepli bir bölge değişikliği yaşadı bunlarla bir ilgisi var mıdır. Tekrar ne zaman denemeliyim, kabul etmezse tekrar assist feeding yapmalı mıyım? cevap verirseniz çok sevinirim
    • Yazan: İrfab
      4-5 Aylık yavru ball pythonum elime ulaştı. Aldığım kişi 3-4 gün içinde beslememi önermişti. İlk denemede fareyi es geçti assisted feed denedim olmadı 2 gün sonra tekrar denedim yine yemedi bu sefer assisted feed ile yedi. Şu an sağlıklı bir problemi yok tekrardan ne zaman beslemem geretiğini nasıl anlayacağım?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.