Jump to content
davutbulut81

Dorcus Parallelipedus Ne Yer?

Recommended Posts

az önce Sabah bahçede kerestelerin arasında gördüm seek ile türünü araştırdım ve buldum, kanatsız felan yavaş yürüyordu büyük zırhı taş gibi hoşuma gitti, yuvasını yaptım koydum su da içerken gördüm içim rahat etti, ancak internette ingilizce dahi olsa bi bilgi bulamadım? bu canlı türü ne yer? bilinçli ve bilgili insanlar lütfen bilgilendirebilir mi, çok sevinirim aç kalmaması adına.

böcek2.jpg

böcek1.jpg

Kendimce Tarantulalara yapıldığı gibi basit bi yuva yaptım şimdilik ama, ağaç kereste gibi şeyler içinde mi yaşıyor anlamıyorum ki tam yabancı kaynaklardan, bilen anlayabilen birisi, yaşam alanı olarak nasıl bir yer yapmam gerektiğinide yazarsa çok mutlu olurum. 

Posted (edited)

Hocam başta her zamanki gibi uyarımızı yapalım. Doğada bulduğunuz hayvanları esaret altında tutmamanız gerektiğini siz de biliyorsunuz umuyorum. Ama bilgi edinmeniz için https://pdfs.semanticscholar.org/c867/8ce4e192dc9a63d5ffbd7d287c4a3363a924.pdf&ved=2ahUKEwiW2YyMpcjpAhULFpoKHdIEBJQQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw3H3quaW841Ba3hiG3PC_b1 bu pdf'i inceleyebilirsiniz. Larvadan yetişkine nasıl beslendikleri içinde bulunuyor. Kayın, dişbudak, elma ağaçlarının favorileri olduğu da diğer kaynaklarda da mevcut

Edited by enoxast
Yazım hatası
  • Thanks 1

Teşekkür ederim, ne ile beslendiğini yeteri kadar hızlı öğrenemediğim için bulduğum yere geri götürüp bıraktım. sağ olun

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.