Jump to content
haydarozgur24

Yardım,karga Yavrusu.

Recommended Posts

Saat 8 9 gibi bir karga cak cak cak bağırıyoredu babam da dışarı yürüyüşe çıkmıştı (yasak var die ev önünde falan) sonra merak etti baktı kargaya, dedi neden acaba Üst komşumuz Balkona çıkıp yavursunu arıyor yavrusu düştü şu çalılara dedi,neden onlar yardım etmedi anlamadım, neyse babam a koli attılar aldı onun içine yavuryu bulup (uçamıyor ama yaralı değil sanırım) baktık sonra Hobi Çiftliğim Melih abiye sordum yazdım instadan ne yapmalıyım diye bir karışım önerdi şırıngayla ver dedi kaç saat arayla veriyim su yu da mı şırıngayla veriyim demeye çekindim çünkü geç saatti rahatsız etmek istemedim daha şimdi size soruyorum bilgisi olan var ise ne yapmam lazım? Yarın aldıgığım yere bırakıp uçarsa bırakmayı mı deniyelim yoksa biraz tutalım mı suyu da mı şırınga ile verelim gece de vermemiz gerekior mu kaç saatte bir verelim, Bir kuş kafesi almamız lazım mı şuan da balkonda sandalyede mazlum gibi duruyor kafasını kanadına sokmuş uyuyordu en son sanırım neyse çok uzun oldu umarım bilgisi olan birisi vardır ve yardım eder.

Posted (edited)

Ben de sokaktaki kumru, serçe yavrusu bulup uçurdum. Evdeki yavruları da şırıngayla besledim. Yavru balkonda duruyor demişsin. Bence riske girme besleyebiliyorsan bak biraz. 2-3 saatte bir beslenmesi lazım. Gece de kalkıp beslenmeli. Sudan da birkaç damla yeterli olur. Mama ise her üreticiye göre değişiyor. Kutuya koyarak bakabilirsiniz. Konserve veya cam şişeye su ısıtıp havluyla kapatırsanız üstünü örtüp girip yatacaktır. Uçabileceği zaman hareketlerinden belli eder. İzmirdeyseniz yardımcı olurum

Edited by MelodyHemmings

MelodyHemmings, Bir saat önce yazdı:

Ben de sokaktaki kumru, serçe yavrusu bulup uçurdum. Evdeki yavruları da şırıngayla besledim. Yavru balkonda duruyor demişsin. Bence riske girme besleyebiliyorsan bak biraz. 2-3 saatte bir beslenmesi lazım. Gece de kalkıp beslenmeli. Sudan da birkaç damla yeterli olur. Mama ise her üreticiye göre değişiyor. Kutuya koyarak bakabilirsiniz. Konserve veya cam şişeye su ısıtıp havluyla kapatırsanız üstünü örtüp girip yatacaktır. Uçabileceği zaman hareketlerinden belli eder. İzmirdeyseniz yardımcı olurum

Yanıtınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım sağolun. Evet İzmirdeyim Ancak sanırsam yazılarınız yeterli olur ama aksi taktirde size ulaşırım özel mesaj tan tekrar teşekkür ederim iyi geceler dilerim.

Bu sabah Gaklamaya başladı bayağı normal mı? Çıkmak istiyorum gibi bir şey mi Yoksa öylesine mi bilgisi olan var mı?

Canlının fotoğrafını koyabilirseniz ona göre yorum yapabilirim. Uçmaya çalışıyor mu ? Balkonda oturuyor demiştiniz. Açık balkonsa uçabiliyor olsaydı çoktan giderdi. Diğer kargalarla iletişim için ötüyordur.

MelodyHemmings, 42 dakika önce yazdı:

Canlının fotoğrafını koyabilirseniz ona göre yorum yapabilirim. Uçmaya çalışıyor mu ? Balkonda oturuyor demiştiniz. Açık balkonsa uçabiliyor olsaydı çoktan giderdi. Diğer kargalarla iletişim için ötüyordur.

Balkon açık değil düşer diye camlarını kapattık fotoları 1 2 saat e atarım telefon yok şuanda.