Jump to content
FiiQZ

Transfer

Önerilen İletiler

Kraliçe karıncalarımı transfer etmeye çalışıyorum. 3 Saattir hiçbiri transfer olmadı sadece bir tanesi karşı tarafa ara sıra geçip sonrasında hemen dönüyo. Ne yapabilirim?9753bde977167443b92e54e1a065e175.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 saat kısa bir süre. Günlerce bile geçmeyebilirler. Öncelikle keşfedecekler. Sonra oranın güvenli olduğuna ikna olacaklar. Bulundukları yerden daha iyi olduğuna kanaat getirecekler ve sonra geçecekler. Yine de çok uzun süre geçmezlerse deneyebileceğini bir yöntem geçmelerini istediğiniz tarafı biraz daha sıcak tutmak olabilir. Mesela şu anda bulunduğu taraf 23-24 derece ise diğer tarafın 27-28 derece yapabilirsiniz. Fakat dediğim gibi henüz erken. Bir hafta kadar beklemenizi öneririm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu arada vermiş olduğum öneri ile ilgili bir ekleme yapmak istiyorum. Test tüplerini ısıtıcı padler ya da diğer yöntemler ile sakın doğrudan ısıtmayın. Test tüpünün dışındaki sıcaklık ile içindeki sıcaklık aynı olmaz. Cam ısıyı içeri iyi alır ve içerideki hava hareketsiz olduğu için fazla ısınır.Yanlışlıkla kraliçeleri pişirerek öldürmenizi istemem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
montrama, Bir saat önce yazdı:

Bu arada vermiş olduğum öneri ile ilgili bir ekleme yapmak istiyorum. Test tüplerini ısıtıcı padler ya da diğer yöntemler ile sakın doğrudan ısıtmayın. Test tüpünün dışındaki sıcaklık ile içindeki sıcaklık aynı olmaz. Cam ısıyı içeri iyi alır ve içerideki hava hareketsiz olduğu için fazla ısınır.Yanlışlıkla kraliçeleri pişirerek öldürmenizi istemem.

bu yanıt yardımcı oldu bana sagolun peki nasil isitabilirim araya biseymi koysam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efesko52, 24 dakika önce yazdı:

bu yanıt yardımcı oldu bana sagolun peki nasil isitabilirim araya biseymi koysam

Isıtma işlemi genelde test tüpünde değil ytong ya da başka malzemeden yapılmış bir yuvaya geçildikten sonra yapılmalı. Yuvanın bir tarafı soğuk bir tarafı sıcak olduğu zaman karıncalar ihtiyaçlarına göre yer değiştirerek vücut sıcaklıklarını kontrol edebilirler. Eğer test tüpünü ısıtmanız şart ise test tüpünü havluya sararak ısı kaynağı ile doğrudan temas etmemesini sağlamak gerekir. Isı kaynağı 24 saat açık kalmamalı ve kraliçenin hareketleri biraz daha yakından takip edilmeli. Eğer ortam çok ısınırsa stres belirtileri gösterecektir. Fakat dediğim gibi oda sıcaklığındaki bir test tüpünü ısıtmanıza gerek yok. Isıtma işlemini mecbur kalmadıkça test tüpüne uygulamayın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence birkaç gün daha bekleyin. Ondan sonra deneyebileceğiniz bir yöntem daha geçmelerini istediğiniz tarafı biraz yüksekte tutmak olabilir. Yeni bulduğum kraliçeleri taşıma tüpünden yuva olacak tüpe aktarırken kraliçelerin yukarı çıkmak istediğini görmüştüm hep. 20-30 derecelik bir eğim işe yarayabilir. Fakat dediğim gibi hala beklemenizi öneriyorum. Acele etmeye gerek yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2. gün hiç biri geçmedi şimdi yanlarında akvaryum motoru çalıştırıyorum belki titreşimden rahatsız olup geçerler diye ama tık yok. :/

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FiiQZ, 4 saat önce yazdı:

2. gün hiç biri geçmedi şimdi yanlarında akvaryum motoru çalıştırıyorum belki titreşimden rahatsız olup geçerler diye ama tık yok. :/

Fazla müdahale ediyorsunuz bence. Işıklar, titreşimler falan bunlar karıncalarınızı çok fazla strese sokabilir. Karıncalar karanlığı sevecek ışıktan kaçacak diye bir kural yok bu arada. Karıncalar gayet tabi ışığa ve ışıkla yaşamaya alışabilir. Kendini güvende hissettiği yerde kalmaya devam edecektir. Tabi ki karanlığı normalde tercih ederler fakat belki de sizin durumunuzda bir sebepten dolayı karıncalar diğer tarafı tehlikeli olarak görüyor olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.