Jump to content
Sign in to follow this  
geniculata44

dikkat dikkat!!!!!!!

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar uyarım var nezle olan jumbo bilezikli muhabbet kuşum 5 dakka önce öldü nedeni ise iştah açıcı diye verdikleri saçma sapan Apex Appetizing Aromatic  adlı takviye ile kuşumun suluguna limon suyu ile bal karıştırıyordum(kuşum nezle idi) ki güçlensin rutin olarak yapıyordum pet shoptan aldıgım bu takviye ise iştah acar mantıgıyla aldım cal-dipend adlı bi madde gözüme çarptı(içeriginde biotin ve o madde var sadece) araştırdım ama bir yerde bi yazı bulamadım kuşumun agzına damlattım 15 dakika sonra arkamı döndügümde yerde çırpınıyodu sonra :( eşi halen ötüyor kafeste durmuyor :(( lütfen sizde bu ürünü kullanmayın!!!!!

Üzüldüm gercekten ama Apex ünlü bir marka hatta surungenler icin olanlari da vardi. O kadar basit bir marka oldugunu dusunmuyorum.

Muhabbet kuşlari zaten minnacik kuslar belki doz aşımı yuzunden belki de baska nedenlerden dolayi ölmüs olabilir.

Ayrica sadece suyuna niye damlatmadiniz?

Limon suyu ve balla karistirdim yazmissiniz. Birde agzina direkt olarak damllatiginizi yazmissiniz.

Simdi urunun icerigini okudum. Kullamin talimatinda 50 ml suluguna 10 damla damlatiniz diyor sadece.

pardon beyler ad karışıklıgı oldu ilaç axtım idi agzına 1 damla damlattım bu ilaç olmadıgı için ve yüksek dozajda degil agza damlatmak bu dozda antibotik olsa bile 15 dakkada öldürmez dozaj oranıda az şuan aklıma gelen tek şey kasl-dipend adlı madde acaba limon suyu ile tepkimeyemi girdi ? onu araştırcam firmaya bildiricem ayrıca ercan bey aromatic dede dozaj aşımı olmaz zaten bu tip takviyeler kışın 2 kat daha fazla uygulanıyor çünkü kuş daha az su içiyor birde apex fitması biliyosunuz malatyada bizim memleket :) fabrikları çok pis haberiniz olsun (nerden biliyosunuz demeyin:)orası bende kalsın fabrikalarıda baya küçük öyle büyük bi tesis degil küçücük bi yer gerçekten birkaç sene önce kuruldu

Biraz  daha  detay  li  anlatsaniz  size  anlatilani  ileride  emsal  alınıp  örnek  bir  makale  olabilir

beyler nedenini buldum kimya hocam asit baz tepkimesinden ölmüştür dedi

Sonuç olarak canlınız sizin hatanız yüzünden öldü, firmayla alakalı değil! Çok geçmiş olsun. Umarım son kaybınız olur

Biraz  daha  detay  li  anlatsaniz  size  anlatilani  ileride  emsal  alınıp  örnek  bir  makale  olabilir

Özet: İlaç prospektüslerine tam uyun!

Yazdigimi  bir  daha  okuyun . Konunun  basini  sonunu  orta  surecini  yapilan  hatalari  yanlis  uygulamalari  ogrenmek  icin  kimya  ogretmeninin  izahini  anlatımıni  ogrenmek  icin  gidipde  ayni ilactan  alip prospektus  mu  okumam  gerekiyor . Yoksa  olayi yaşanmış  bir  agizdan  dinlemek mi

Özet: İlaç prospektüslerine tam uyun!

Yazdigimi  bir  daha  okuyun . Konunun  basini  sonunu  orta  surecini  yapilan  hatalari  yanlis  uygulamalari  ogrenmek  icin  kimya  ogretmeninin  izahini  anlatımıni  ogrenmek  icin  gidipde  ayni ilactan  alip prospektus  mu  okumam  gerekiyor . Yoksa  olayi yaşanmış  bir  agizdan  dinlemek mi

Benimde altını çizmek istediğim tek konu var oda arkadaşımızın ilacı/gıda takviyesini yanlış uygulamış olduğudur. Burada uzun uzadıya asit-baz titresi, etken maddenin zararları, limon suyu ile etkileşimi vs konuları konuşmak; ilk post ta yazılanlar yüzünden anlamsız kalıyor. Yani kusura bakmayın aslında size cevap yazdım ama sitemim kimya öğretmeni arkadaşımadır. Ondan o şekilde bir karşılık verdim. Prospektüs okumanın bu konuda bir katkısı yok ama birilerini suçlamadan önce birey olarak tüm doğruları yerine getirmiş olmak gerekir diye düşünüyorum

Sercan ve Ercan aynı şeyi farklı cümlelerle söylemişsiniz, aynı düşündüğünüz için de birbirinizi anlayamayacağınızı düşünmeyerek ifade rahatlığına düşmüşsünüz. Hassasiyetiniz, hayvan sevginizden...

Çıkarılacak önemli dersler;

1 - Mesaj geçmişiniz, mesajınızın ne kadar ciddiye alınacağı konusunda önemli bir girdidir. Bilgi edinirken, genel kültürünüzü ihmal etmeyin.

2 - İlaç kullandıktan sonra değil, öncesinde etken madde, etkileşimler, yan etkiler, kısaca prospektüs okunur. (Kamu spotu)

3 - Vahim bir olay yaşadığınızda, hakkaniyetli düşünecek kadar sakinleşin... Sonra başınıza geleni detayları ile yazın. Bunu yaparken, birilerini zor durumda bırakacağınızı düşünüyorsanız, önce emin olun... (Aynı durumda kaldığınızı 2 saniye düşünseniz, nedenini anlarsınız.)

4 - Uzman görüşü gibi paylaşacağınız yorumları paylaşırken, referansınız sağlam olsun. (Kimya hocası, veteriner hekim değildir. Kuş konusunda deneyimliyse, bunu da yazmak gerekir.)

5 - Yazdıklarınız, şüpheye mahal vermeden referans oluşturmuyorsa, yargılayan değil, soruşturan mesajlar yazın. (Acaba kuşum ilaç yüzünden ölmüş olabilir mi?)

6 - Alıntı yaparken, doğru yerden alın. Alınan olmasın :)

haklısınız sıcak sıcak yazdıgım için biraz düşünerek yazmalıydım :) firmaya suçlu gibi bir cümle kullanmamalıydım bayadırlı siteye girmiyorum başlıgı takip edemedim hatalarımı fark ettim tamamen kullanıcı hatasıdır !