Jump to content
Metekagann

Tarantulam Sifir Hareket

Recommended Posts

Merhaba, smithi slingi tarantulamı edineli 2 hafta oldu. Hiç yemek yemedi, bunu normal kabul ediyorum abdomeni güzel FAKAT, 4-5 gündür çok hareketsiz. Hele ki bugün az önce biraz kapağını açtım nemlendirme yaptım, normalde kapağı açınca biraz hareket ederdi. 5 dakika kadar tarantulaya temas etmeden oyalandım. Ama yine sıfır hareket. Bu durum kabuk değişimi göstergesi ama yine de hiç hareket etmemesi düşündürdü. Güncel fotoğrafı budur, death curle benzemiyor. Ne dersiniz? Ne yapmalıyım?

79CAB49F-94C2-472D-BB94-04E1D8CB1A9E.jpeg

CE9C05FD-44AD-44EC-B81B-75AE924E5F79.jpeg

DC21490E-EA57-42B9-95AA-3E985D3E5914.jpeg

ufak bir fırça ile hafif değerek tepkisini ölçebilirsin, eğer tepki veriyorsa büyük ihtimal kabuktadır uğraşma kendi haline bırak. Eğer hiç tepki vermiyorsa belki sıcaktan dehidrasyona girmiş olabilir alıp nazikçe nemli tarafa koyup biraz bekle , eğer hala bir tepki yoksa geçmiş olsun... 

Tepki var, bu arada 2 hafta önce abdomenin siyahlığı daha çoktu. Şuan o siyahlık yukarı görüldüğü üzere baya azaldı. 2 hafta önceki görselini de paylaşıyorum. Siyahlığın azalması bir gösterge mi?

0DA14CD6-D0FB-4575-A79D-FEE62D9BAF00.jpeg

canlıyı daha ufak bir alana alıp orada gözlemlemek gerek yaşam alanı bana biraz büyük geldi buda onu strese sokacaktır, zaten ırk olarak yavaş büyüyorlar abdomene bakılırsa evet kabuğa girecek. 

nem ve ısı değerleride önemli bir faktör. 

iyi hobiler..

Canlında bişey olduğunu sanmıyorum genelde brachypelmalar buşekilde sakin olurlar %99 kabuk atacak rahatsız etmemen en iyisi.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.