Jump to content
TheAware

Karınca Bulmak,karınca Hobisine Başlamak

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhaba karınca hobisine başlamayı düşünüyorum.Gerekli bilgileri edineceğim.Sorum olursa sizlere sorarım sadece cevabı daha önceden söylenmiş soruları sormayı sevmiyorum.Lasius Niger,Tetramorium Caespitum,Messır Barbarus türlerinden birine başlamayı düşünüyorum.Sorum bu aylarda bulmam çok mu zor?Genelde Mayıs-Haziran aylarında kraliçe karınca bulunuyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.Nerden bulabilirim kraliçe karınca?Şimdiden teşekkürler.

tarihinde TheAware tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şöyle bir site buldum ayların altında yazan sayılar ne anlama geliyor tam anlamadım ama sanırım kraliçe karınca bulma olasılıkları olabilir diye düşündüm haftaya köye gidicem köyüm sıcak oluyor düzlük alanlar var şansımı deneyeceğim bulursam konu açarım.Linki atıyorum belki yardımcı olur sanırım temmuz ayında da bulabilirm :) 

https://www.formiculture.com/ant-mating-chart.htm

Türlere göre hangi hava koşulunda bulmam daha olası olabilir sıcak/yağmur sonrası mı?

tarihinde TheAware tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilk işçi çıkana kadar besleme yapmayacağım onu biliyorum fakat çıkınca şekerli su vericem kaç günde bir vermem lazım un kurdu şart mı şartsa un kurdunu kaç haftada bir verebilirim bir de mikro un kurdu mu yoksa normal un kurdu mu daha iyi olur cevaplarsanız sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sekerli suyu bittiginde yenileye bilirsin messor karincaları unkurdu olmadan yasaya biliyor ben denedim tabi ki biraz daha yavaş çoğalırlar ama bakılabilir bu arada un kurdunu yumurtalar sekil alıp kararmaya başlayınca sipariş et bence yoksa işci çıkasıya kadar neredeyse 10/1 kalir un unkurdunu da mikro veya normal vermen bence birsey farketmez ama ben buyükleri kesip veriyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Un kurdunu nasıl ve nerden sipariş edicem anlamadım tam yumurta şeklinde nerden alabilirim yardımcı olur musun

Ardaacar, 17 dakika önce yazdı:

Sekerli suyu bittiginde yenileye bilirsin messor karincaları unkurdu olmadan yasaya biliyor ben denedim tabi ki biraz daha yavaş çoğalırlar ama bakılabilir bu arada un kurdunu yumurtalar sekil alıp kararmaya başlayınca sipariş et bence yoksa işci çıkasıya kadar neredeyse 10/1 kalir un unkurdunu da mikro veya normal vermen bence birsey farketmez ama ben buyükleri kesip veriyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheAware, 1 dakika önce yazdı:

Un kurdunu nasıl ve nerden sipariş edicem anlamadım tam yumurta şeklinde nerden alabilirim yardımcı olur musun

Hayır un kurdu yumurtaları değil karınca yumurtlararı kararınca sipariş et un kurdunuda antalya cekirgeden sipariş edebilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ardaacar, 3 dakika önce yazdı:

Hayır un kurdu yumurtaları değil karınca yumurtlararı kararınca sipariş et un kurdunuda antalya cekirgeden sipariş edebilirsin

antalya çekirge 50tl limit var diye biliyorum ankara canlı yemden sipariş versem olur mu bir de köye gidicem köye kargo gelmeyebilir 1 ay orada kalıcam 1 ay süreçte karınca arayacağım her gün onu düşünüyorum şimdi mi alsam un kurtlarını yoksa hiç almasam da olur mu işçi ne zaman çıkar ortalama olarak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ardaacar, 1 dakika önce yazdı:

Sen alma daha bulsan bile 1 aya çıkmaz

Pekala o zaman ilk bir kraliçeyi bulalım :D Sonra eve gelince alırım un kurtlarını.Çok teşekkür ederim.Hobiye yeni başlayacağım da dikkat etmem gereken noktaları söyler misiniz rica etsem.(çok bakmamam gerekiyor stres olur onları biliyorum mesela nasıl kraliçe bulabilirim düzlük alanlarda oluyor diye biliyorum)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

heryerde karşına çıkabilir benim ilk kraliçem kafama konmuştu  ben bir ay hiç bakmıyorum işçi çıkınca kurutulmuş kaplumbağa yemi olan gammoros ve ballı su ile besleme yapıp her 3 gün besliyorum önereceğim türler lasius messor tetra ama messor kolonisi almanı tercih ediyorum hem çoğu zaman bakarsın hemde unkurdu tutmaya gerek kalmaz bulabileceğin site kraliçekarınca.com

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
reptilehobi, 40 dakika önce yazdı:

heryerde karşına çıkabilir benim ilk kraliçem kafama konmuştu  ben bir ay hiç bakmıyorum işçi çıkınca kurutulmuş kaplumbağa yemi olan gammoros ve ballı su ile besleme yapıp her 3 gün besliyorum önereceğim türler lasius messor tetra ama messor kolonisi almanı tercih ediyorum hem çoğu zaman bakarsın hemde unkurdu tutmaya gerek kalmaz bulabileceğin site kraliçekarınca.com

Benimde ilk tercihim messorlar hem büyük bir tür incelemesi daha kolay bence hem masrafı az satın almaktan çok kendim bulmayı tercih ederim.Ama bu ay messor bulmam zor belki messor structor bulabilirim bakalım ne bulursam ona bakacağım kolay bir türse zorsa salarım doğaya.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben 3 tane kraliçe buldum turune formica dediler 2 gunde bir çok sarsmadan yumurtalarin durumunu kontrol ettim hepsinin ve 1 ay sonunda hepsinin iscileri cikti.Okadar sık kontrol et demiyorum ama ben ettim ve bir sıkıntı olmadı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.