Jump to content
Misafir

Leopard Gecko Için Vermikülitli Torftan Yataklık

Önerilen İletiler

Misafir

Merhaba,

3 yaşında bir leopard geckom var. Yakında ücretsiz sahiplendireceğim ilgilenecek zaman bulamadığım için ama ondan önce içinden yaşam yerini biraz daha geliştirmek geldi.

Bir siteden vermikülitli torf buldum, siparişini geçtim bile. Normalde bu torfun yumurtalar için kullanıldığını okudum, nem oranı daha fazlaymış. Ben bu torfu direkt yataklık olarak kullanmak istiyorum, peçete yerine yani.

Sağlıksız bir durum oluşturur mu? Bir de belirli bir süre sonra değiştirmem gerekir mi? Yanlış hatırlamıyorsam fazla nem olduğunda cocopearler küf mantarı oluşturabiliyormuş. Bu durum vermikülitli torflar için de aynı mıdır? Ne kadar sürede bir değiştirmek mantıklıdır? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
MelodyHemmings, 52 dakika önce yazdı:

Vermikülit yara yapabilir. Tavsiye etmem.

Vermikülitlisini almasam da bildiğimiz torftan alsam nasıl olur? Ne kadar sürede bir değiştirmem gerekir, küf yapar mı?

Bir de zaten sipariş etmiş bulundum. Geldiğinde en kötü; en alta torfu koyarım, üstüne de bir kat peçete koyarım, biraz daha yumuşak olsun diye yüzey.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.