Jump to content
pumpfriction

ReptiFire 200 Mikro işlemci kontrollü kuluçka (Yerli Üretim)

Önerilen İletiler

4 hours ago, Gözde Gülseven said:

İnternetten peltier'e baktım bir sürü çeşidi var, hangi malzemeleri almam gerektiğini ve nasıl bi sistem yapacağımı bilmiyorum. Bu arada mini buzdolabı dediğim otellerde olan, önü cam olmayanlardan. Konu hakkında nasıl yapılır, hangi malzemeler lazım vs gibi bir video varsa paylaşırsanız sevinirim. Hiç bir şey bilmeden bir şey yapmam mümkün değil 😊

Gözde... Mikro işlemci STC1000 adında bir ürün. AliExpress...

Isıtıcı olarak 30W havya içinden çıkan taş direnç iş görür. 

Peltier için 12 volt 6 amper 70 watt yanlış hatırlamıyorsam. 12760 diye geçer numarası. Bir de eski tip bilgisayar işlemcisi soğutucu kit al. Aluminyum soğutucu + fan şeklinde onlar. 

Kasa için endüstriyel mutfak hurdası bulursan önü cam kapaklı otel mimi barı iş görür. 

Bir de 12 volt 8,5 amper güç kaynağı lazım... 

Bunları bir araya getirdiğinde nasıl kullanacağınız çözersin muhtemelen. Çok zor değil. YouTube yeterli... 

Kolay gelsin... 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pumpfriction, 3 saat önce yazdı:

Gözde... Mikro işlemci STC1000 adında bir ürün. AliExpress...

Isıtıcı olarak 30W havya içinden çıkan taş direnç iş görür. 

Peltier için 12 volt 6 amper 70 watt yanlış hatırlamıyorsam. 12760 diye geçer numarası. Bir de eski tip bilgisayar işlemcisi soğutucu kit al. Aluminyum soğutucu + fan şeklinde onlar. 

Kasa için endüstriyel mutfak hurdası bulursan önü cam kapaklı otel mimi barı iş görür. 

Bir de 12 volt 8,5 amper güç kaynağı lazım... 

Bunları bir araya getirdiğinde nasıl kullanacağınız çözersin muhtemelen. Çok zor değil. YouTube yeterli... 

Kolay gelsin... 

Üşenmemiş yazmışsın çooook teşekkür ederim Ender Abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gözde Gülseven, 6 saat önce yazdı:

İnternetten peltier'e baktım bir sürü çeşidi var, hangi malzemeleri almam gerektiğini ve nasıl bi sistem yapacağımı bilmiyorum. Bu arada mini buzdolabı dediğim otellerde olan, önü cam olmayanlardan. Konu hakkında nasıl yapılır, hangi malzemeler lazım vs gibi bir video varsa paylaşırsanız sevinirim. Hiç bir şey bilmeden bir şey yapmam mümkün değil 😊

Buzdolabı çalışır durumdaysa peltier e gerek olmayabilir. Ben planlamamı boş bir kabin için yaptığımdan araştırmadım hiç. İçerideki ısı dengesini bozmamak adına bir gözetleme penceresi açmak gerekiyor. Isıtma ve soğutma röleli termostat, ısıtıcı, dolap soğutucu olarak kullanılamayacaksa soğutucu, extra nemi sabitlemek istenirse bir nem rölesi, bir nem nozülü veya hazır oda nemlendirici. Benim kabin ve peltier hariç tüm malzemelerim hazır. Crested inkübatörü olarak kullanmayacağım içinde elimdeki alüminyum altlıklı fan işimi görebilir ama peltier alıp garantiye de gidebilirim. Zamanım var. Tam otomatik ev yapımı iyi bir video bulursam paylaşacağım sizinle. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gözde Gülseven, 31 dakika önce yazdı:

Bu konu hakkında sizi bıktıracak kadar soru sordum ama bir sorum daha var. Şarap dolabı buldum, bunu inkübatöre çevirmeyi planlıyorum. Bu durumda yukarıda saydığınız malzemelerin yine hepsine ihtiyacım var mı? @pumpfriction @Gokmen73

Estağfirullah, @pumpfriction Buna cevap verirse daha doğru olur, ben henüz yapmadım bile, o süper bir inkübatör yapmış. Şarap dolabı görsel olarak harika olacaktır ama soğutma sisteminden nasıl faydalanılır bilmiyorum açıkcası 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Gözde Gülseven said:

Bu konu hakkında sizi bıktıracak kadar soru sordum ama bir sorum daha var. Şarap dolabı buldum, bunu inkübatöre çevirmeyi planlıyorum. Bu durumda yukarıda saydığınız malzemelerin yine hepsine ihtiyacım var mı? @pumpfriction @Gokmen73

Dolabın sadece soğuttuğunu varsayıyorum; peltier ve 12v güç kaynağını atabilirsin. Gerisi lazım. Eğer içi plastik ise, ısıtıcı olarak havya değil, ısıtıcı ped kullanmanı öneririm. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.