Jump to content
Metekagann

Tartara Yakalama

Önerilen İletiler

Merhaba,

Çok hareketli olan Tartara hamamböceklerinden birini yakalamak için yaklaşık 5 dakika uğraşıyorum ve bu da haliyle canlılarımı beslerken epey zaman kaybına yol açıyor. Yok mudur bu arkadaşları yakalamanın kolay bir tekniği :)

Keyifli hobiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir

Alışınca tak diye rahatlıkla yakalanıyor. 

Ek olarak eldiven takıp yumurta kolisini ters çevirerek içinde sabit dururken yakalayabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Metekagann, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

Çok hareketli olan Tartara hamamböceklerinden birini yakalamak için yaklaşık 5 dakika uğraşıyorum ve bu da haliyle canlılarımı beslerken epey zaman kaybına yol açıyor. Yok mudur bu arkadaşları yakalamanın kolay bir tekniği :)

Keyifli hobiler.

Tartara üretimini dahi bıraktım bu hızları yüzünden. Dubia en iyisi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bulundukları yerin içine küçük kapaklı bir kap koy genelde viyollerin içinde oldukları için viyolü tartaraların kabın içine girecekleri şekilde salla veya sars içine düşeceklerdir.Sonra ağzını kapat ve kabı al.kaçırmamaya dikkat et

tarihinde muratkb63 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muratkb63, 3 saat önce yazdı:

Bulundukları yerin içine küçük kapaklı bir kap koy genelde viyollerin içinde oldukları için viyolü tartaraların kabın içine girecekleri şekilde salla veya sars içine düşeceklerdir.Sonra ağzını kapat ve kabı al.kaçırmamaya dikkat et

bu taktiği kullanabilirsin, gördüğüm çoğu kişi tartaraları kapla yakalıyolar. ama alıştıkça cımbızla daha kolay yakalayabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cırcırları yakalamak daha zor. Onları yakalamak için forumdan öğrendiğim taktik kağıt havlu rulosunun Bi tarafını katlayıp koymak. Cırcırlar içine saklanmak için giriyorlar sen de alıcağın zaman elinle kapatıyorsun. İstediğin kadar yemi döküp geri koyuyorsun ama viyoller varken ruloları tercih etmeyebilirler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.