Jump to content
hako2121

Grammostola Pulchripes

Recommended Posts

bu canlının özelliklerini bulamadım bilen varsa yardımcı olabilirmisiniz iyi hobiler.

hako2121, 12 dakika önce yazdı:

bu canlının özelliklerini bulamadım bilen varsa yardımcı olabilirmisiniz iyi hobiler.

Araştırsanız çok rahat bulursunuz. Her forumda var

hako2121, 1 dakika önce yazdı:

dostlar bombalama dediği şey ne tam olarak anlayamadım elimize alamazmıyız yani ?

Strese girerse abdomenindeki kılları kaşıyarak tüyleri havaya uçuşur göze gelirse sıkıntı koluna falan gelirse yakar

hako2121, Şimdi yazdı:

dostlar bombalama dediği şey ne tam olarak anlayamadım elimize alamazmıyız yani ?

Tarantulalarin kendilerini yirticilardan korumak için kullandığı bir saldırı çeşitidir , Abdomenindeki tüylere arka bacaklarını sürterek onları havaya doğru fırlatır , buda insanlarda genelde kaşıntı yapar.

hediye aldım ben bunu kardeşim gibi biri var sevdiğim onun evindede ufak bebek var sorun olur mu sızce iki adet sling aldım ama şimdi korktum 

hako2121, Şimdi yazdı:

hediye aldım ben bunu kardeşim gibi biri var sevdiğim onun evindede ufak bebek var sorun olur mu sızce iki adet sling aldım ama şimdi korktum 

Rahatsız edilmedikten sonra bu davranışları sergilemezler ve bu canlilar sling halde bombalama yapmazlar , kedi veya köpek gibi ele alıp sevmek önerilmez 

normalde tarantulalar ele alınırya ondan ötürü sordum bu diğer canlılar gibi değil o zaman kesinlikle almasın o zaman değil mi

hako2121, 1 dakika önce yazdı:

normalde tarantulalar ele alınırya ondan ötürü sordum bu diğer canlılar gibi değil o zaman kesinlikle almasın o zaman değil mi

Genel olarak sakin bir tür olarak biliyorum , ele alma dediğin kısım için biraz tecrübe ister , tarantulanin hareketlerini analiz etmek gerekir , mesela arka ayaklarını abdomenine koymuş bir tarantulayi ele almaya kalkarsan bombalamaya basliyacaktir veya ön ayaklarını kaldiriyorsa yine bir uyaridir.Hobide daha eski olanlar daha güzel yanıtlar vereceklerdir.

• Like 1

hako2121, 18 dakika önce yazdı:

Bombalama bir savunma mekanizmasıdır.

Abdomen dediğimiz karın kısmındaki tüylerin, canlının arka bacakları tarafından yolunup havada uçuşmasıyla olur. Bu tüyler insan cildi ile temas ederse, kişinin bünyesine göre uzun veya kısa sürede, ciddi veya kısmen hafif kaşıntı ve kızarıklıklara yol açabilir, daha da önemlisi solunum yoluna veya göze de girebilir.

Canlı tedirgin, ürkmüş, kışkırtılmış, kısacası olumsuz bir durum veya bir olaydan dolayı rahatsız oldu ise karşıdaki canlıyı caydırmak için bu mekanizmayı kullanır.

Bu tür diğer türlere oranla ele alma konusunda daha iyi, lakin lütfen ele almak/sevmek/okşamak için tarantula almayın. Canlıyı edinmeden öne iyice araştırıp ardından aklınızda kalanları soruları bu şekilde sormayı ve en sonunda da ihtiyaçlarını edinip yerini hazırlamayı unutmayalım, özen gösterelim.

İyi forumlar.

• Like 1

yok üstat bunlar tropikal egzotik vahşi hayvan tabiki kedi köpek kuş vs olamaz bu bi hobidir sadece aklıma  takılan ele alma konusunda daha iyi diyosunuzda sanki diğer türlere nazaran tehlikeli değilmi sence ?

hako2121, 6 dakika önce yazdı:

yok üstat bunlar tropikal egzotik vahşi hayvan tabiki kedi köpek kuş vs olamaz bu bi hobidir sadece aklıma  takılan ele alma konusunda daha iyi diyosunuzda sanki diğer türlere nazaran tehlikeli değilmi sence ?

Ele alma konusunda diğer türlere oranla daha iyi olan bir kaç türden biridir grammostola türü, nasıl davranılacağı, ne yapılacağı bilindiği taktirde sorun yaşanmaz. 

Ayrıca Bu canlılar hediyelik eşya değiller. Hediye olarak aldığınız kişinin bakım bilgisi ve gerekli donanımı var mı? Daha önce de evinizde ufak bir bebek kardeşim var diyerekten onun zarar görmemesi için Albopilosum tarantulanızı satmaya çalışmıştınız...

• Like 2

hako2121, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle merhaba dostum burada bahsedilen ele alma için tehlike tamamen bir genelleme durumudur ve kesinlik anlamı kazanamaz çünkü canlıların kendi karakterleri vardır örnek olarak murinuslar başlangıç için önerilmez ve tehlikeli bir tür sayılırken youtube gibi platformlarda pek çok Murinus handlingi görebilirsin yani çok sakin uysal murinuslarda var canlıyı elinize almanız yani handling yapmanız size ve canlıya zarar verebilir bunu da geçtim bu süreçte canlı strese girecektir bombalama gibi şeyler yapabilir / bunun dışında hediye olarak şahsen canlı alınmasına kesinlikle karşıyım iyi hobiler