Jump to content
Salamander

Un Kurdu Böcek Evresi

Önerilen İletiler

böceklerin durduğu kapta yumurta viyölü kullanıyor musunuz ? bendekiler de bazen ters dönüyor fakat içine koyduğum yumurta viyölleri sayesinde geri düzeliyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sebebini bilmiyorum fakat elinden geldiğince düzeltmenin gerekiyor.ters düşmüşken geri donmeleri çok zor yasam alanlarının icine yumurtalık gibi tutanbilicekleri birey koyarsan bu sorunu daha az yaşarsın diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, XPlot said:

böceklerin durduğu kapta yumurta viyölü kullanıyor musunuz ? bendekiler de bazen ters dönüyor fakat içine koyduğum yumurta viyölleri sayesinde geri düzeliyorlar.

Yumurta viyölü kullanıyorum ama hergün ters dönüyolar sıkıldım düzeltmekten 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Umutcan488, Bir saat önce yazdı:

Herkese merhaba1 aydır un kurdu böcek evresi her zaman ters dönüyor bunun sebebi nedir ? Ters döndüğünde düzeltmem gereklimi?

Bi sıkıntı olmaz dostum. Böceğin çoksa zaten bir diğeri yanından geçerken ona tutunup düzelecektir. Senin uğraşmana gerek yok 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir

Evet yumurtalarını yerler bu yüzden haftada bir ya da 2 haftada bir yataklıklarını alıp ayrı bi kaba koymalısın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
XPlot, Şimdi yazdı:

böcekler yumurtladıktan kaç gün sonra kurtlar çıkmaya başlar ? benimki de iki üç hafta oldu ama hala göremedim

3 hafta beklerse çoğu yumurta yem olmuştur. Ve çıkanlar 1 mm uzunluğunda dahi değiller sadece hareketlerini görürsünüz 1 haftaya da büyürler zaten 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, siemespi said:

3 hafta beklerse çoğu yumurta yem olmuştur. Ve çıkanlar 1 mm uzunluğunda dahi değiller sadece hareketlerini görürsünüz 1 haftaya da büyürler zaten 

1 aydan beri kurt hic görmedim kendi yumurtalarını yiyorlarmı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 28 dakika önce yazdı:

Evet yumurtalarını yerler bu yüzden haftada bir ya da 2 haftada bir yataklıklarını alıp ayrı bi kaba koymalısın

Teşekkürler en kısa zamanda yer değiştireyim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Umutcan488, 39 dakika önce yazdı:

1 aydan beri kurt hic görmedim kendi yumurtalarını yiyorlarmı ?

Evet yiyorlar 😅

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egzo19, Bir saat önce yazdı:

Böcekler yumurtladiktan sonra tekrar onları yerler mi ? 15 gün felan oldu böcek halindeler , bazıları belki 20 hala gözüken birşey yok.

unu derin koyarsan hiç bir sorun çıkımıyor yumurtlayacak böcek unun altına tünel kazıp yumurtlıyor ve geri çıkıyor ben ayda bir değişiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mssxr, 23 dakika önce yazdı:

unu derin koyarsan hiç bir sorun çıkımıyor yumurtlayacak böcek unun altına tünel kazıp yumurtlıyor ve geri çıkıyor ben ayda bir değişiyorum

Böcekleri ayirayim birdahaki sefere öyle yaparım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Umutcan488, 4 dakika önce yazdı:

Un kurdun bazı pupa evresi pupalar cıkmıyor niye cıkmıyor sebebi nedir neden olabilir yataklık vb. kullanmıyorum kullanmamam cıkmasına engel olurmu ?

Nemsiz kalırsa kurur ve ölür 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Umutcan488, 4 dakika önce yazdı:

Un kurdun bazı pupa evresi pupalar cıkmıyor niye cıkmıyor sebebi nedir neden olabilir yataklık vb. kullanmıyorum kullanmamam cıkmasına engel olurmu ?

hiç nem yapmıyor ve ya çok nem yapıyor olabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, siemespi said:

Nemsiz kalırsa kurur ve ölür 

3 minutes ago, mssxr said:

hiç nem yapmıyor ve ya çok nem yapıyor olabilirsin

Nemi artırmak  icin ne yapmalıyım ? Nemi Nasıl ayarlamalıyım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim un kurdu pupalarında da öyle oluyordu fakat yeni pupalar gelmeye başladıkça dönüşemeyen pupaların sayısı azalmaya başladı belki tam gelişemeden pupa oldukları için olabilir. Ben nem için farklı bir yere koymuyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Umutcan488, 43 dakika önce yazdı:

Dostum Bi parça havuç veya patates işini görecektir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Umutcan488, 17 saat önce yazdı:

2 günde bir fıs fıs bide altlarına selpak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba bende kendi tecrübelerimden bikaç öneride bulunmak istedim. Öncelikle birçok bakma tipini denediğimi söyleyebilirim. Kurt pupa böcek hepsi birlikte denedim, böceklere derin yataklık, sığ yataklık pupalara nemli ortam, kuru ortam bunları denedim. İlk olarak dönen böceklerle uğraşmana gerek yok onlar kendi düzeliyorlar zaten. Yanından bir böcek geçtiği zaman ona tutunup düzelirler. Pupalar konusunda ben 1 cm kadar yataklık kullanıyorum üzerine pupaları bırakıyorum. Genetik mi Nem eksikliğinden mi emin olamasamda tam gelişemeyenler yada uzuv kaybı yaşayanlar oluyor ama yarısı istediğim gibi sapasağlam çıkıyorlar pupadan. Çıkamayanları da bahçedeki tavuklara veriyorum. Hayvan sayım az olduğundan çıkan yarısı bile bana fazla geldiğinden neme felan hiç uğraşmıyorum. Sadece böceğe dönenleri seçerek alıyorum. Bir bacak bile gelişmemiş olsa almıyorum. Kanadı azcık dışarda olsa almıyorum bu sayede iyi genleri bir sonraki nesile taşımış oluyorum. Yine hayvan sayım az olduğundan böceklerin yataklığını pek değiştirmiyorum. Normalde yataklıkta mikro kurtlar görünce değiştiririm. Ama çok uzun süre değiştirmediğim de oldu 3 4 ay kadar. Yine birsürü kurt pupa evresine gelecek kadar büyüdü ve 3-4 cm lik yataklıkta böcek kabında bu kadar büyüdüler yani yumurtaların hepsini yiyemiyorlar ne kadar yeseler de birçoğu yine aradan büyüyebiliyor. Burda yine senin ihtiyacına göre davranmanı öneririm. Bikaç hayvan varsa o kadar kasmana gerek yok bir süre sonra kurtların sayılarıyla uğraşamayacak duruma gelir. Yataklık için kurtlara derin, pupalara altlarına yumuşak zemin olacak kadar böceklere de kendini gömebilecek, mikro un kurtlarının biraz alanı olacak kadar 3 cm kadar yataklık kullanıyorum. Böceklerde derin tercih etmiyorum çünkü zaten genelde yüzeyde duruyorlar. Yumurta kartonu koyarsan iyi olur onun altında takılırlar genelde ve yumurtlamak için felan kullanırlar. Genel olarak rahat ol un kurtları basit canlılar kolay çoğalırlar ve ne kadar üresinler istersen o kadar bakım yap diyebilirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bendeki böcekler yeni   cıktı 15 - 20 tane var bunlar ne zaman yumurtlar ve ne zaman  cıkar ? 4 - 5 tanesi siyah renkde diğerleri beyaz ve kahverengi  çiftleşirde yumurta atmaya ne zaman başlarlar ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.