Jump to content

Tarantula Handling

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaslar, yavru tarantula alsam ve buyuyene kadar handling yapsam bu canli alisir mi handlinge? Yoksa egitilme gibi bir durum soz konusu degil mi? Eger alisiyorlarsa hizli buyuyen ve baslangic seviyesi olarak hangi tur onerirsiniz? Hem fiyati ucuz hem de yer ya da agac turu olarak?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaslar, yavru tarantula alsam ve buyuyene kadar handling yapsam bu canli alisir mi handlinge? Yoksa egitilme gibi bir durum soz konusu degil mi? Eger alisiyorlarsa hizli buyuyen ve baslangic seviyesi olarak hangi tur onerirsiniz? Hem fiyati ucuz hem de yer ya da agac turu olarak?
Öyle bir olay yok. Başka yere yazma gülerler. Eğitilecek canlı değiller. Ayriyetten handling yaparken de elini kolunu vs. Sıradan, bastığı bir yer olarak algılıyor. Hobiye yeni başlayacaksan juvenile boy (genç) öneririm. Sling alırsan hobiyi erken birakabilirsin çünkü çok yavaş büyüyen canlılar, helede brachyphelma türleri çok çok yavaş büyüyor seneler sürüyor.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
coksene, Şimdi yazdı:

Öyle bir olay yok. Başka yere yazma gülerler. Eğitilecek canlı değiller. Ayriyetten handling yaparken de elini kolunu vs. Sıradan, bastığı bir yer olarak algılıyor. Hobiye yeni başlayacaksan juvenile boy (genç) öneririm. Sling alırsan hobiyi erken birakabilirsin çünkü çok yavaş büyüyen canlılar, helede brachyphelma türleri çok çok yavaş büyüyor seneler sürüyor.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam sling boydan itibaren canlıyı eline alırsan ele karşı duyarsızlaşabilir ama eğitim söz konusu değil, risk her zaman var. Dolayısıyla önerilmez.

Murinus öneririm, beslemesi çok keyifli büyüme hızı yüksek ve ağları çok güzel. Handling yapılmayacak bir tür fakat handlingin de açıkçası bir esprisi yok, seyretmelik canlı bu arkadaşlar :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ve gözleri görmediği için titreşim ile avlarını buluyorlar, teraryum içinde kesinlikle el ile temasta bulunma av sanılip isirilirsin. Bence almadan bayağı bir araştır direk alma, canlıyı öldürebilirsin yanlislikla, çok oluyo bu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metekagann, 8 dakika önce yazdı:

Hocam sling boydan itibaren canlıyı eline alırsan ele karşı duyarsızlaşabilir ama eğitim söz konusu değil, risk her zaman var. Dolayısıyla önerilmez.

Murinus öneririm, beslemesi çok keyifli büyüme hızı yüksek ve ağları çok güzel. Handling yapılmayacak bir tür fakat handlingin de açıkçası bir esprisi yok, seyretmelik canlı bu arkadaşlar :)

Arkadas evcillesir mi diye sormuş belli ki hiç arastirmamis, sen murinus oneriyosun 😀😀 murinus kesinlikle başlangıç turu değil 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 3 dakika önce yazdı:

Arkadas evcillesir mi diye sormuş belli ki hiç arastirmamis, sen murinus oneriyosun 😀😀 murinus kesinlikle başlangıç turu değil 

Hayir evcillesir mi degil, arastirma yaptim lakin yavrudan itibaren handlingle alakali hicbir sey bulamadim. Benim temel sorum, bu yavru kucuklukten beri elde olursa ele alisir miydi ki cevabi vermis arkadas, duyarsizlasabilir ele. Tesekkur ederim cevabin icin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blank, 10 dakika önce yazdı:

Hayir evcillesir mi degil, arastirma yaptim lakin yavrudan itibaren handlingle alakali hicbir sey bulamadim. Benim temel sorum, bu yavru kucuklukten beri elde olursa ele alisir miydi ki cevabi vermis arkadas, duyarsizlasabilir ele. Tesekkur ederim cevabin icin

Duyarsizlasma durumu yok her türün karakteri farklı, sen tünel türünü istediğin kadar yavruluktan itibaren handling yap karakteri agresif aşırı saldırgan bir türde isirilma ihtimalin yüksek, alırken de başlangıç turu almaya dikkat et

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şuan uzun uzun yazamıyorum elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum araştırdığım kadarıyla, ilk tarantulan uysal bir tur olsun, bakımına alışınca istediğin türü alırsın zaten. Ve ilk tarantulani alırken mümkünse l5-l6 boylarında almaya çalış daha ufak olursa sıkılırsın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, Bir saat önce yazdı:

Sling ise canlı her türle başlanabilir. Ben Murinus ile başladım :) bu başlangıç meselesi direkt adult boydan başlayacaklar için söylenir. Yeterli besleme bilgisine sahip araştıran insan her türle başlayabilir...

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tarantulalarda ele alışma, duyarsızlaşma, vb. pozitif algılanabilecek hiç bir durum gözlemlenmez. Hiç bir türde handling tavsiye edilmez. 

Konu sadece ısırılmak değil; canlıyı elimizden düşürebilir ve onu yaralayabilir/ölümüne sebebiyet verebiliriz.

Lütfen bilgilendirme yaparken (onu ima etmesek bile) kelimelerimizi düzgün seçelim, hobide yeni arkadaşlarımızın öğrenme amacıyla burada olduğunu ve bu soruları bu nedenle sorduğunu unutmayalım. 

İstemeden de olsa yanlış yönlendirmeye sebebiyet verebiliriz.

İyi hobiler. 

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metekagann, 2 saat önce yazdı:

Sling ise canlı her türle başlanabilir. Ben Murinus ile başladım :) bu başlangıç meselesi direkt adult boydan başlayacaklar için söylenir. Yeterli besleme bilgisine sahip araştıran insan her türle başlayabilir...

Konuyu açan kişinin nekadar araştırma yaptığını bilemeyiz, bu yüzden slingde olsa uysal türler onerilir. Murinus hızlı hareket eden bir tur, slingde olsa tecrübesiz birisi kaçırdığı zaman panik yapabilir, yakalamaya çalışırken veya anlık panikle canlıya zarar verebilir. Bende 4 tane tür var ama hala murinusun teraryumunu degistirirken olabildiğince dikkat ediyorum ki (sling olduğu halde) kaçarsa alamayabilecegim biryere girebilir. Arkadaşa tavsiyem daha uysal ve hızlı hareket etmeyen bir tur alması yonunde. İlerleyen zamanda istediği türü daha rahat alıp besleyebilir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blank, 6 saat önce yazdı:

Ele alınmaz. Ele alışmaz. Elle sevilmez. Eğitilemez. Tasma takıp gezdirilmez. Gözle sevilir. 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eğitim durumu yok ele alma canlıya göre değişir bir metallica yı eline alabilirsin ama bir murinus u alamazsın riskli sadece senin açından değil canlıda düşüp yaralanabilir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mssxr, 1 saat önce yazdı:

eğitim durumu yok ele alma canlıya göre değişir bir metallica yı eline alabilirsin ama bir murinus u alamazsın riskli sadece senin açından değil canlıda düşüp yaralanabilir

Canlı karakteriyle de alakalı bir durum çok agresif metallicalar varken çok sakin murinuslarda var

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MertEfe, 8 saat önce yazdı:

Canlı karakteriyle de alakalı bir durum çok agresif metallicalar varken çok sakin murinuslarda var

ben genelleme yaptım tabiki öyle ama murinus mu metallicamı genel olarak daha agresif.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mssxr, Bir saat önce yazdı:

ben genelleme yaptım tabiki öyle ama murinus mu metallicamı genel olarak daha agresif.

O genellemeyi daha iyi yapabilirdin mesela bir smithi ile bir murinus çunkü metallica nın zehir kuvvetli

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bukalemuncu, 15 saat önce yazdı:

O genellemeyi daha iyi yapabilirdin mesela bir smithi ile bir murinus çunkü metallica nın zehir kuvvetli

dostum zehir oranı ile agresifliğin ne alakası var

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mssxr, 53 dakika önce yazdı:

dostum zehir oranı ile agresifliğin ne alakası var

Agresiflikten demiyorum ama (ayrıca metallica kuzu gibi değil defansif savunmacı)  handling yaparken ısırılmayı göze alıcaksın zehir seviyesinin yüksekliği mide bulantısı hasta yapabilir sade bunlar değil parahybana zehir seviyesi düşük olmasına rağmen handling önerilmez çünkü dişleri çok büyüktür bunun gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bukalemuncu, 2 saat önce yazdı:

Agresiflikten demiyorum ama (ayrıca metallica kuzu gibi değil defansif savunmacı)  handling yaparken ısırılmayı göze alıcaksın zehir seviyesinin yüksekliği mide bulantısı hasta yapabilir sade bunlar değil parahybana zehir seviyesi düşük olmasına rağmen handling önerilmez çünkü dişleri çok büyüktür bunun gibi

tamam kardeşim haklısın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sorunun cevabı fazlasıyla verilmiştir diye düşünüyorum. 

İkili diyalogları lütfen özel mesaj ile yapınız. 

Konu kilitlenmiştir, katılım yapan herkese teşekkürler. 

İyi hobiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.