Jump to content
efeerdogmus1

Sokak Kertenkelesi Cins ,bakım

Recommended Posts

Merhaba ,3 gündür Bursa'da evime giren kertenkeleyi besliyorum burada her 10 adımda bir beslediğim kertenkelenin çok benzerlerinden görebiliyorum. Ne kadar arasamda bir türlü cinsinin ne olduğunu bulamadım , böcek, sinek, karınca ile besliyorum. Cinsinin ne olduğu hakkında yardımınızı bekliyorum.
Ek:

IMG_20201004_141350.jpg

IMG_20201003_141755.jpg

IMG_20201003_141524.jpg

IMG_20201003_141739.jpg

IMG_20201002_174328.jpg

efeerdogmus1, 1 dakika önce yazdı:

Merhaba ,3 gündür Bursa'da evime giren kertenkeleyi besliyorum burada her 10 adımda bir beslediğim kertenkelenin çok benzerlerinden görebiliyorum. Ne kadar arasamda bir türlü cinsinin ne olduğunu bulamadım , böcek, sinek, karınca ile besliyorum. Cinsinin ne olduğu hakkında yardımınızı bekliyorum.
Ek:

IMG_20201004_141350.jpg

IMG_20201003_141755.jpg

IMG_20201003_141524.jpg

IMG_20201003_141739.jpg

IMG_20201002_174328.jpg

Doğadan canlı koparıp beslemeyin lütfen bulduğunuz yere geri bırakın 

Edited by TheBoss
Ekleme yaptım

Yerel türleri esaret altında beslemek yasak bulduğunuz yere geri bırakmalısınız.

• Thanks 1

Doğal alanından canlıyı koparıp esaret altında bakmaya başladığınız için kesinlikle en yakın zamanda bulduğunuz yere bırakmanızı öneriyorum.

Evime gelmişti büyük ihtimalle arabamdan bir poşetin içerisinden geldi 1 hafta önce arabada görmüştüm çıkarmaya çalıştım kaçtı.Yarın bırakmayı düşünüyorum hangi cinsleri önerirsiniz, en uygun fiyata fat tailed gecko buldum eşyalarıyla birlikte 250 TL daha uygun fiyata bulabileceğim bir cins var mıdır bakım sorun değil günde 2 saat civarı vakit geçirebilirim.

AlkımCem, 36 dakika önce yazdı:

Doğal alanından canlıyı koparıp esaret altında bakmaya başladığınız için kesinlikle en yakın zamanda bulduğunuz yere bırakmanızı öneriyorum.

Leopard geckolari felanda o zaman doğadan koparmismi sayılıyoruz

mtaaslan, 2 dakika önce yazdı:

Leopard geckolari felanda o zaman doğadan koparmismi sayılıyoruz

hayır onlar esaret altında üretiliyolar zaten