Jump to content
keremdagatalay

Leopard Geckoma Hangi Morf Dişi Almalıyım ?

Önerilen İletiler

Super Giant’ı geçtim Türkiyede Giant morphda bile canlı bulmak zor. Kimden aldınız acaba canlıyı? Şu an yaşı ve gramı kaç ?

Eğer dedikleriniz doğruysa giant geni sadece büyüklük olarak hayvanı etkileyen. Renklere bir etkisi olmayan bir gendir. Renklere etkimek için tangerine , sunglow tarzı morphlar önerebilirim ben. Canlının erkek olduğunu söylemişsiniz. Gerçek bir super giant ise dişinin en az +70gram olmasına özen gösterin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EvaGeckos, 12 dakika önce yazdı:

Super Giant’ı geçtim Türkiyede Giant morphda bile canlı bulmak zor. Kimden aldınız acaba canlıyı? Şu an yaşı ve gramı kaç ?

Eğer dedikleriniz doğruysa giant geni sadece büyüklük olarak hayvanı etkileyen. Renklere bir etkisi olmayan bir gendir. Renklere etkimek için tangerine , sunglow tarzı morphlar önerebilirim ben. Canlının erkek olduğunu söylemişsiniz. Gerçek bir super giant ise dişinin en az +70gram olmasına özen gösterin.

evet benim canlım erkek şuan 5 aylık ve 47 gram ölçtüm (yemek yemeden önce)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Super giant ile giant arasındaki farkı anlamak için zaten hayvanın kilo alma ivmesine bakmak gerekiyor. O yüzden açıkcası şüpheli yaklaşıyorum. 

super giant demek için erken. 5ay 47gram iyi bir oran ama giantlık için bile emin konuşamayız biraz daha beklememiz gerekiyor. 

kimden almıştınız ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkiyede giant canlı bulmak zor değil ama gramajına bakarak 1 yaşına gelmeden bunu söylemek çok zor.Sorduğun soruya gelecek olursak eğer canlında giant geni varsa alabileceğin yavrularda pos giant geni olur dişi bi giant bulursan giant yavru alma olasılığın daha yüksek bana sorarsan normal morph bi canlının yanına albino bi dişi alırsan daha iyi olur yine albino canlı alma ihtimalin var

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.