Jump to content

Ocean

Editör
 • İçerik sayısı

  269
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

Ocean kullanıcısının son zaferi 1 Temmuz 2018

Ocean en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

57 Excellent

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ocean

  Dart Froglar Tek Yaşarmı?

  Grup halinde bakılmalıdır türlere göre üye sayısı değişiklik gösterebilir.
 2. Ocean

  Dart Frog Vivarium'u

  Kaç tanesi için?
 3. Ocean

  Leopard Gecko Beslemeye Başlamam Için

  Tek başına besleyebilirsin hiçbir sorun olmaz.
 4. Ocean

  Bombina Orientalis (Ateş Karınlı Kurbağa)

  Rica ederim.
 5. Bilinen Adı Ateş Karınlı Kurbağa (Fire-Bellied Toad) Latince Adı Bombina Orientalis Bulundukları Yer Doğu Sibirya'dan Kuzeydoğu Çin ve Kore'ye kadar uzanır. Boyutları Genelde 3-5 cm olurlar, 6 cm'ye kadar ulaşabilirler. Yaşam süresi İyi bir bakımla 12-20 yıl kadar yaşayabilirler. Cinsiyet ayrımı Erkekler ötme eğilimindedirler, gececildirler geceleri dinleyip ayırt edebilirsiniz. Yaşam Alanı 30-30-45 yaşam alanında 2-3 tane bakılabilir. Paludaryum, teraryum, akvaryumda bakılabilir. Mutlaka yüzebilecekleri su kabı bulunması gerekir. 18-29 derece arası tolere edebilir, 21-25 arası uygundur, 30 derece üstü ölümcüldür. Gececildirler uvb şart değildir fakat bitkiler için kullanılabilir. Kesinlikle musluk suyu KULLANMAYIN. Beslenme ve Ek Takviyeler Cırcır böceği, un kurdu, çekirge, bsf larvası, hamamböceği türleri uygundur. Haftada 2 kez d3'lü kalsiyum kullanılmalıdır, abartmadan multivitamin verilebilir. Eğer canlınızın karnının daha renkli olmasını istiyorsanız beslendiği yemleri havuç ile besleyebilirsiniz. Handling Handling uygun değildir. Handling yapmadan önce iyice elinizi yıkayıp kurulamanız gerekir ve kısa süreli ele almalısınız. Sosyallik Farklı canlılarla bakılabilir. Bir arada daha mutlu olurlar mümkünse en az 1.1 şeklinde bakmaya çalışın.
 6. Ocean

  Day Geckom Yemek Yiyemiyor Ve Hareketleri Çok Ilginç

  Fotoğraf ve video eklerseniz daha kolay yardımcı olunabilir uvb kullanıyor musunuz? Sadece unkurduyla mı besleme yapıyorsunuz?
 7. Fotoğraf ve video eklerseniz daha hızlı ve kolay yardımcı olunabilir.
 8. Ocean

  Fat Tailed Gekco İle Leopard Gecko Farkı Nedir ?

  Gerekli araştırmayı yaptığınıza emin misiniz çok bariz farkları belli zaten ikisininde bakım konusu forumda mevcut yeterli olmazsa youtube sürüngen dostları kanalında ikisininde videoları var oradan da bakabilirsiniz.
 9. Bilinen Adı : Vietnamese Mossy Frog Latince Adı : Theloderma corticale Boyutları : 7-8 cm'ye kadar büyürler ve dişiler erkeklerden genelde daha büyük olur. Doğal Yaşam Alanları : Yaklaşık 700 - 1000 m yükseklikte su dolu mağaralarda , dağlarda ve dere kenarlarında bulunur. Bu yarı sucul kurbağalar genellikle zamanlarını su altındaki kayalarda veya yüzen bitkilerde geçirir. Ayrıca kendilerini kaya çatlaklarındaki yosunlarla kamufle ederler. Yaşam Süresi : Esaret altında ortalama 5 yıl yaşarlar. Cinsiyet Ayrımı : 6-8 aylık olasıya kadar cinsiyetleri net değildir. Erkekler dişilerden daha küçüktür. Çiftleşme dönemlerinde erkekler ses çıkarırlar. Bir kurbağayı dişi olarak belirlemeden önce mutlaka yumurtaları görün. Yaşam Alanı : 40 litre bir yaşam alanı 2 yetişkin için uygundur. Her kurbağa için yaşam alanını 20 litre büyütmek lazım. Yarı sucul oldukları için vivarium tarzı yaşam alanları çok daha uygundur. Mutlaka içine girebileceği bir su kabı lazımdır. Uvb'ye gerek yoktur gececildirler. Sıcaklık , Nem : En uygun sıcaklık 21 derecedir, 26 derece üstü ölümcüldür. 18-26 derece arasını tolere edebilir. Çoğu kurbağada olduğu gibi 70-100% uygundur. Eğer tabanda su olmaz ise ve nem düşükse ölüm kaçınılmazdır. Taban Malzemesi : Nemi fazlaca tutan taban malzemeleri kullanılmalıdır, genellikle moss türleri kullanılır. Beslenme, supplemet : Cırcır ve hamam böceği türleri uygundur ekstra olarak waxworm verilebilir. Haftada 2 kez abartmadan d3'lü kalsiyum verilebilir. Handling : Kısa süreli ele alınabilir fakat elinize almadan önce iyi bir şekilde elinizi yıkayıp kurutmanız gerekir. Sosyallik : Grup halinde hiçbir sıkıntı olmadan yaşarlar. Grup halinde daha iyi ürerler. Kaynaklar : https://nationalzoo.si.edu/animals/vietnamese-mossy-frog http://www.reptilesmagazine.com/Frogs-Amphibians/Vietnamese-Mossy-Frog/ https://www.joshsfrogs.com/vietnamese-mossy-frog-captive-bred-for-sale.html
 10. Ocean

  Corn Yilanima Donmuş Pinky Nasil Hazirlamaliyim?

  sıcak suda çözünmesini bekliyor
 11. Ocean

  Corn Yilanima Donmuş Pinky Nasil Hazirlamaliyim?

 12. Ocean

  Tartaraların Kapsülleri Hakkında

  Kapsülleri ayrı bir kaba alarak torfa gömerseniz daha sağlıklı olacaktır.
 13. Ocean

  Isıtıcı,kalsiyum D3,un Kurdu Aramaktayım

  http://www.canliyem.net/index.php?route=common/home Antalya çekirgenin İstanbul şubesi
 14. Ocean

  Uvb Ampul Yerine Florasan Ampul Kullanılırmı

  Atakan petshopa bakın belki vardır.
 15. Ocean

  Uvb Ampul Yerine Florasan Ampul Kullanılırmı

  Yine uvb gibi kullanılabilen florasanlar var onlarda sorun olmaz ama elektirçilerden alınanlar tabiki olmaz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×