Jump to content

Ocean

Members
 • Content count

  289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Ocean last won the day on March 24 2019

Ocean had the most liked content!

Community Reputation

61 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ocean

  Lobster Hamamböceği

  Rengi farketmiyor sanayiden almıştık geçici olarak vazelinde olabilir ama daha kısa süreli oluyor.
 2. Ocean

  Hangi Marka Kalsiyum Kullanmalıyım

  Exo terra , zoomed , jbl, repcal bu markaların ürünlerini kullanabilirsiniz.
 3. Ocean

  Işık Olarak Uygun Mu?

  Hangi canlıya ve ne amaçla?
 4. Ocean

  Yardım

  Fotoğraf eklerseniz daha hızlı yardımcı olunur.
 5. Ocean

  Web'den Bullfrog Fotoğrafları

  Benimde öyle özellikle erkeklerinin renkleri şahane.
 6. Bilinen Adı : Tokay Gecko Latince Adı : Gekko gecko Bulunduğu Yerler : Güneydoğu Asya, Hindistan, Nepal, Çin, Endonezya, Filipin, Bangladeş'de görülür. Boyutları : Yetişkin erkekler 30-51 cm boyutlara ulaşırken dişiler 18-48 cm olurlar. Yaşam süresi : Esaret altında güzel bir bakımla 10 yıl kadar yaşayabilirler. Cinsiyet ayrımı : Erkek tokaylarda belirgin şekilde V gözükür. Yaşam Alanı : Tokay geckolar, sıcak ve yüksek nemli ortamları severler. Ortam sıcaklığı gündüz 30 derece geceleri ise 25 dereceye kadar düşebilir. Nem seviyesi her zaman yüksek olmalıdır minimum %75 nem isterler. Arboreal tür olduğu için yüksekliği fazla olan teraryumlar kullanılmalıdır, örneğin bir tokay için 45-45-60 bir teraryum uygundur(en-boy-yükseklik).Canlının kendini güvende hissetmesi için ağaç dalları, yapraklar vb. çeşitli dekorlar kullanılmalıdır. Uvb ışığa gerek duymazlar gececildirler. Taban malzemesi olarak kağıt havlu en güveniliri fakat görsellik için torf ve türevleri kullanılabilir. Beslenme ve Supplement : Tokay geckolar ağırlıklı olarak çekirge, hamamböceği türleri, cırcır, unkurdu, waxworm, morio kurdu ile beslenebilir yine diyetinde muz, papaya ve diğer tropikal meyveler verilebilir. Yavrulara her beslemede kalsiyum verilebilir, yetişkinlerde haftada 2 yeterlidir(d3'lü). Handling : Handling yapmak risklidir çünkü çok agresif ve güçlü çeneleriyle 30 dk'ya kadar ısırabilirler. Web'den bazı Gekko gecko fotoğrafları
 7. Amerika Helmeted Water Toad (Calyptocephalella gayi) American Bullfrog (Lithobates catesbeianus) Cane Toad (Rhinella Marina) Avustralya Limnodynastes dorsalis Limnodynastes dumerilii Giant Banjo Frog (Limnodynastes interioris) Afrika African Bullfrog (Pyxicephalus adspersus) Calabresi's Bullfrog (Pyxicephalus obbianus) Crowned Bullfrog (Hoplobatrachus occipitalis) Edible Bullfrog (Pyxicephalus edulis) Asya Banded Bullfrog (Kaloula pulchra) Chinese Edible Frog (Hoplobatrachus rugulosus) Hoplobatrachus crassus Indian Bullfrog (Hoplobatrachus tigerinus)
 8. Ocean

  Yılanı Yıkamak

  Neden yıkayacaksın ki gerek yok içine girebileceği su kabı bulundursanız yeterli.
 9. İkisinden bir tane bakamazsın zaten dart froglar grup halinde yaşıyorlar red eyedlar da grup halinde bakmak daha sağlıklı olucaktır.
 10. Ocean

  Leopard Gecko D3

  Sakın solucan verme!
 11. Ocean

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Ben Deniz, foruma günde birkaç kez giriyorum, yarışma uzun zamandır olmuyordu güzel olur . Şuanlık Leopard Gecko ve Budgetts frog besliyorum, daha önce farklı canlılarda beslemiştim ilerleyen zamanlarda da inş boa alıcam.
 12. Ocean

  Yeni Gecko Aldım

  bunlar videoların linkleri mutlaka yaşam alanında d3süz kalsiyum ve yemlerle beslerken d3lü kalsiyum kullan
 13. Ocean

  Yeni Gecko Aldım

  İlk olarak yemler çok kötü durumda sürüngen dostları yem ve gutload bölümleri var onları mutlaka izle ve forumda da konusu var onada bakabilirsin zayıf düşmüş bir canlıyı bu kadar ele almaya vs çalışma iyice strese sokabilir yaşam alanını yine sürüngen dostları kanalından bakıp düzenle benim gördüklerim bu kadar.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×