Jump to content

orhannyakut

Üye
 • İçerik sayısı

  49
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

orhannyakut kullanıcısının son zaferi 16 Ağustos

orhannyakut en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

8 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. orhannyakut

  Crested Gecko Teraryumu İçin Malzeme Toplama

  Su bazlı bir vernik kullanman daha iyi olur marka konusunda ise bütçeni zorlamadan bilinen markalara yönelmeni tavsiye ederim
 2. orhannyakut

  Dezenfenkte

  1) değişiklik gösterir ancak bence 3-4 saat kaynatmak idaeldir, Sirkleli suda da yaklaşık 10 12 saat kalması gayet yeterli olur, hatta geceden bırakıp sabah çıkarabilirsiniz ancak nemli olacaktır iki seçenekten sonrada fırınlamak gerekli 2)Bildiğimiz fırında 220Cde yaklaşık 4 saat fırında bırakarak, ancak fırının havalandırmalı olması daha iyi sonuç verecektir. ( ben dezenfekteleri bu şekilde yapıyorum, illaki farkı şekilde fırınlayanlar vardır.) 3)1/8 olarak oranlayabilirsiniz, yaklaşık olarak yazdım ama bu seviyelerde olması lazım
 3. orhannyakut

  Crested Gecko Teraryumu İçin Malzeme Toplama

  herhangi biri yeterli olacaktır ama isterseniz hem kaynatıp hemde fırınlayabilirsiniz, vernik ise şart değildir ancak evet küflenme ihtimali var nemdem dolayı.
 4. orhannyakut

  Crested Gecko Teraryumu İçin Malzeme Toplama

  Belgrad ormanı (tabii ki daha iç kısımları) malzeme toplamak için uygun olacaktır, evinizde de ; -Kaynar suda kaynatarak -Fırınlayarak -Sirkeli suda bekleterek dezenfekte edebilirsiniz.
 5. orhannyakut

  Leopard Gecko Morph

  super hypo tangerineler daha açık ve beneksiz oluyor, o yüzden sadece hypo tangerine olduğunu düşündüm bende
 6. orhannyakut

  Leopard Gecko Morph

  çok iyi bir şekilde bilmiyorum ancak sanırım canlı hypo tangerine
 7. orhannyakut

  Afrika Dev Salyangozlari Karanlikta Yasarmi ?

  1) Pek bi bilgim yok ancak bakılabilir olsa gerek çünkü bendeki canlının karanlıktada aktif olduğunu gözlemliyorum ancak bir süre sonra kış uykususa girebilir. 2) Aç bırakmanı tavsiye etmem kabında her zaman yem bulundurman gereklidir çünkü salyangozlar uyanıkken sürekli yemlenen canlardır.
 8. orhannyakut

  Teraryum Kuracağım, Exo Terra Markası Nasıl?

  sadece cam terrarium gelecektir, içerisindeki malzemeler görsel amaçlı olarak yerleştirilmiştir.
 9. orhannyakut

  Satılık Yavru Leopard Geckolar

  Yavru olan geckomu kendilerinden aldım, sonuna kadar gayet ilgili bir satıcı güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
 10. orhannyakut

  Yavru Gecko Besleme

  Geckolarda da karakterler vardır ve geckodan geckoya degisebilir, benim adult geckom da morio kabul etmiyor mesela, canlı yem çeşitlerini deneyerek sevdigi canlilari bulabilirsiniz
 11. orhannyakut

  Tartara?dubia?

  Dubia daha besleyici olabilir ancak üremeleri pek hızlı sayılmaz tartaraya kıyasla çünkü yavruları adult canlılar için yetersiz kalmakta tartaralarda büyüme daha hızlı gerçekleşiyor, un kurdu yerine morio tercih etmeye çalışın çünkü un kurtları pek besleyici yemler sayılmaz özellikle beardedlarda kullanılması tavsiye edilmemekte. pac man frogda da morio çok besleyici bir yem olarak geçmekte un kurduna nazaran zaten besleyici canlıların besin değerleri ; Un kurdu Larva 61,9 18,7 13,4 169 Morio kurdu Larva 57,9 19,7 17,7 177 Arjantin hamam böceği Ergin 59,8 21,8 7,7 385 tartarayı bulamadım kusura bakmayın
 12. orhannyakut

  D3Süz,d3Lü Kalsiyum Ve Multivitamin Arıyorum

  Kaynak olarak belirtmek istedim: https://blog.onlinegeckos.com/how-to-supplement-gecko-diet-and-dust-feeder-insects/ Geckonin yaşından yaşına değişmekte olduğu aşikar, ancak ben geckoyu yavru olarak baz aldım ve bu siteyi kaynak olarak aldım, yabancı forumların çoğunda da şu an yaşadığımız şekilde tartışmalar mevcut yavru geckomda haftada 1 (7 besleme yapiyorum) D3lü kalsiyum ve haftada 2 multivitamin kullaniyorum ve gayet sağlıklı bir şekilde devam ediyor büyümeye, adult olanda haftada 3 D3lü kalsiyum eğer un kurdu vereceksem en fazla 2 tanesine d3lü kalsiyumla birlikte multivitaminde kullanmaktayım ve bir sağlık sorunu yok gayet sağlıklı bir şekilde yumurtladı bile. Ancak dubia bsf yada morio verirken multivitamin kullanmiyorum.
 13. orhannyakut

  D3Süz,d3Lü Kalsiyum Ve Multivitamin Arıyorum

  Haftada 3 idealdir, 2 gün multivitamin verilmeside iyi olacaktır ancak üst üste 2 gün ayni supplementi vermemeye özen göstermeye calisin.
 14. orhannyakut

  D3Süz,d3Lü Kalsiyum Ve Multivitamin Arıyorum

  Bu bence biraz tartışmaya açık bir konu yavrularda kullanın diyende var kullanmayın diyende, fazlası zararlı kapta terrariuma koymayın diyende var koyun diyende ben sadece d3süz kalsiyum ile bir süre geçirebileceğini, kısa bir süreçte ciddi sıkıntılara yol açmayacağından yola çıkarak dedim, tamamen yokluğu illa sorunlara yol açacaktır.
 15. orhannyakut

  D3Süz,d3Lü Kalsiyum Ve Multivitamin Arıyorum

  D3süz kalsiyumu hallettiyseniz diğerleri için bir aciliyet yok demektir ama almanız canlı açısından daha iyi olacaktır.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×