Jump to content

davutbulut81

Members
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. davutbulut81

  Dorcus Parallelipedus Ne Yer?

  Teşekkür ederim, ne ile beslendiğini yeteri kadar hızlı öğrenemediğim için bulduğum yere geri götürüp bıraktım. sağ olun
 2. davutbulut81

  Dorcus Parallelipedus Ne Yer?

  Kendimce Tarantulalara yapıldığı gibi basit bi yuva yaptım şimdilik ama, ağaç kereste gibi şeyler içinde mi yaşıyor anlamıyorum ki tam yabancı kaynaklardan, bilen anlayabilen birisi, yaşam alanı olarak nasıl bir yer yapmam gerektiğinide yazarsa çok mutlu olurum.
 3. az önce Sabah bahçede kerestelerin arasında gördüm seek ile türünü araştırdım ve buldum, kanatsız felan yavaş yürüyordu büyük zırhı taş gibi hoşuma gitti, yuvasını yaptım koydum su da içerken gördüm içim rahat etti, ancak internette ingilizce dahi olsa bi bilgi bulamadım? bu canlı türü ne yer? bilinçli ve bilgili insanlar lütfen bilgilendirebilir mi, çok sevinirim aç kalmaması adına.
 4. davutbulut81

  Yengeç Beslemek Istiyorum Bilgilerinize Ihtiyacım Var.

  teşekkürler kaldırıyorum konuyu, edit: kaldırmayı bulamadım, forum kurallarına aykırı birşeyler sorulup beyan edilmişse kaldırırsanız konuyu sevinirim, tek amacım alıp beslemekdi
 5. davutbulut81

  Yengeç Beslemek Istiyorum Bilgilerinize Ihtiyacım Var.

  fotoğraf ilgi çekmesi amacıyla atmıştım, teşekkür ederim bilgilendirme için ilanı kaldırıyorum.
 6. Merhaba Herkese Daha önce ufak tefek birkaç canlı beslemiş çok da tecrübeli olmayan birisiyim, geçen gün birkaç yengeç gördüm derede taş toplarken, aklıma neden beslemeyeyim sorusu geldi, aslında av marketlerde felan canlı yem amacı ile de satılan yengeçler var ancak kendim alıp beslemenin bana daha çok zevk vereceğini düşünüyorum, birkaç sorum var, yengeçleri ne ile besleyebilirim, tavuk vs. yanında ne yerler karma bi şekilde beslendiklerini duydum, canlı yem verme durumum yok anca bahçeden böcek toplarım yengeçlerin yaşam alanı nasıl olmalı, boyut lt vs. hem karada hem suda yaşadıkları için nasıl birşey yapmalıyım bilgim yok, mesela birkaç yengeç birden toplasam kız-erkek şeklinde, bunlar birlikte yaşayabilir mi. yengeçlerin yanında başka bir canlı beslemeyi düşünmüyorum ancak kendi aralarında kavga ederlermi bunu bilmek istiyorum birlikte yaşama imkanları varmı. yalnız yaşamaları iyi olmaz sonuçta bakımı nasıl olmalıdır- birlikte yaşarlar mı/beslenme/bakım/yaşam alanı konusunda yardıma ihtiyacım var, eğer bilgilendirirseniz yakın zamanda yakaladığım yengecin ırk ve cinsini sorup ona göre ekstra yapmam gereken şeyleri de yaparım, iyi forumlar herkese[fotograf ilgi görmesi amaçlıdır daha yengeçi almadım]
 7. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @uzayli666 teşekkür ettim bakımı zormuş Uromastyx'in tecrübem de hiç yok. oyüzden besleme tercihimi şimdilik kaplumbağadan yana kullanacağım, pek istediklerim gibi elle sevmelere eğlenmeye müsait canlılar değil ama. otçul isteyince ya çok dikkatli bakılması gereken ya da kaplumbağa gibi biraz sıkıcı diyebileceğimiz canlılarla kalıyoruz. yetkillilere sesleniyorum! bir tane otçul gecko yapsınlar laboratuvarlarda... (!) saygılar, iyi akşamlar.
 8. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @uzayli666 ilgin çok teşekkür ederim, Allah senden razı olsun. Birde uromastyx ile ilgili yazı varsa benimle paylaşırsan sevinirim.
 9. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @uzayli666 çok çok teşekkür ederim. savannah monitörleri çok ilgimi çekti. onunla ilgili bir yazı varmı forumda bildiğin varsa yollar mısın? geniş bir bahçem var, mümkün olursa bahçede aynı köpek gibi beslemek istiyorum.
 10. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @SelimSerbest Şimdi inceliyorum kara kaplumbağalarını teşekkür ederim.
 11. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @CyBeRr Çok teşekkür ederim, videonuzu sabırsızlıkla bekleyeceğim.
 12. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @uzayli666 çook teşekkür ederim herşey için. otçul olanları araştırıp bakıyorum hoşuma giderse besleyeceğim. bir de hem etçil hem otçul ne versen yiyecek canlıları sadece otçul olarak beslersem bir yan etkisi olurmu
 13. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @uzayli666teşekkür ederim ilgin için? iguanadan başka bir canlı yok mu? veya iguanasada hangi tür güzel olur başlangıç için bakım kolaylığı olarak. masrafı önemli değil.
 14. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @uzayli666 leopard gecko et yemesi gereken bir canlı diye biliyorum, sorum otçul canlı.
 15. davutbulut81

  Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

  @muhammed o hayvanın kücükken canlı böceklerle beslenmezse gelişiminin sağlıksız olduğunu duydum. çok bakıp istemiştim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×