Jump to content

roll

Members
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mbd geçirmiş juvenile crested geckoyu veteriner kontrolünden geçirmem gerekli o yüzden; 1-İstanbul içinde geckolar ile ilgilenen veteriner söyler misiniz? 2-bakımı yasak olduğu için veterinerde bi sorun çıkar mı?
 2. roll

  Yavru Leopard Geckolar

  Çıktıklarından bu yana kalsiyum kullandınız mı yoksa belirtilerden sonra mı aldınız
 3. Not:Fısfıslamayı 2 günde 1 e çektim.Odanın derecesini ölçemiyorum fakat ne sıcak ne de soğuk daha çok serin bi soğuklukta şu aralar.
 4. Son zamanlarda havanın iyice soğumasıyla baktığım odanın da sıckalığı düştü ve yavruda hafif iştahsızlık ve tuvalet sıklığı azaldı.Hala gayet iyi yiyor ve davranışları normal bir rahatsızlığı olduğunu sanmıyorum.Acaba teraryumunu ısıtmanın bi yöntemi var mı aklıma ısıtıcı ped ve lamba geldi fakat ısıtıcı pedin ağaç türü olduğu için tüm teraryumu ısıtıcağını sanmıyorum lambada gece rahatsız edip strese sokmasından çekiniyorum daha önce mbd atlatmış bir yavru o yüzden çok yüklenmekte istemiyorum. Fikriniz var mı ?
 5. Büyükçekmece/Beylikdüzü/Avcılar çevresinde un kurdu arıyorum özel mesajtan ulaşabilirsiniz
 6. roll

  Satılık 40X40X60 Teraryum

  250 son fiyat olarak güncel
 7. EgoTerra teraryumumu satıyorum 40x40x60 boyutunda mama kabıyla beraber vericem.300 lira fakat kargo yapamam İstanbul içi elden teslim edebilirim. Özel mesaj veya 05534868288 wp den yazabilirsiniz.
 8. roll

  Repashy Crested Gecko Diet 170 Gr

  güncel mi hala
 9. Normal dietinde olmayan(çekirdek,ceviz gibi) sevdikleri yicekleri kullanarak onu uçurmaya zorlayabilirsin.Göster ona yemi ama alabilmesi için uçması gereksin.İlk başta yatağının üstü gibi yumuşak bi zeminde kısa aralıklarla dene olumlu tepki veriyosa arttır aralığı.Hasta değilse Travma olmuş olabilir bu durumda üstüne giderek çözebilirsin çünkü uçmayan kuşta egzersiz eksikliğinden yağlanma başlayabilir.Ek olarak uçabilse bile olabildiğince tohumdan uzak tut meyve sebze ve pelet ana dietini oluştursun tohum eğitimlerde veya nadiren verin
 10. Yeni bi yere geçmiş alışma süresi 1 aya kadar çıkabiliyor ve ilk hafta yememesi normal olabildiğince kendi haline bırak sonra kendi yiyorsa az azar yemeye başlar sen yediriyosan beslenme süresini yavaş yavaş arttır.Canlı yemi tamamen rahat hissedene kadar yemeyebilir
 11. roll

  Crested Gecko

  o şekilde dışkılıyolar.Ortamın sıcaklığı ve yediklerine göre de 2 3 günde bir dışkılıyolar bazen dışkıyı görmemen normal.
 12. roll

  Yemeyen Crested

  Ekleme yapmak istedim yeniden yemeye başladı
 13. roll

  Gecko Isırırmı

  yeni gelenlerde normal ısırma bende ilk ay 2 kere ısırıldım

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×