Jump to content

kaantpskl

Members
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kaantpskl last won the day on October 11

kaantpskl had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

1 Follower

Recent Profile Visitors

90 profile views
 1. kaantpskl

  Canlımın Morphu Ne

  pinstripe dalmation olabilir. Kaan abi daha net cevap verir @CyBeRr
 2. kaantpskl

  Katı Dışkılama

  ben de crested sahibi olarak bir sorun olduğu düşünmüyorum yedirdiğin şeyler ve ortamın sıcaklığıyla alakalı ben genelde böcekle besliyorum genelde dışkısı katı yanında sıvı be beyaz şeyler oluyor 1 senedir hiçbir sıkıntı yaşamadım.
 3. kaantpskl

  Crested Geckom Da Yumurta Var Mi ?

  Teşekkürler hocam
 4. kaantpskl

  Crested Geckom Da Yumurta Var Mi ?

  Konu hakkında bilgisi olan yok mu ?
 5. Merhabalar crested geckomun ilk çiftleşmesinden sonra tam olarak 10 gün geçti çifleştiği zaman 35 gram olan geckom dün akşam ölçtüğüm de 39 gram çıktı sizce geckom da yumurta var mı ? teraryumun içine koyduğum torf dolu plastik kabın üzerinde çok dolanıyor ve karıştırıyor acaba yumurtalayacak mı ? yumurtlaması için erken değil mi bildiğim kadarıyla crestedlar 30 gün sonra yumurtalıyor. çiftleşmeden önceki ve dün akşam çektiğim fotoğrafları yükledim yorumlarsanız sevinirim.
 6. kaantpskl

  Gecko Yumurtlama

  Merhabalar yabancı bir platform da bir crested geckonun bardağın içindeki yosunların içine yumurtladığını gördüm( fotoğraflarını altta yükledim). Bende torf kullanmak istemiyordum , şoklanmış yosun buldum (MICA MARKALI) onu kullanmamda bir sorun olur mu ?
 7. Merhabalar bu aralar fazla konu açıyorsam kusura bakmayın, Bir inkübatör almak istiyordum bildiğimiz gibi türkiye de çok pahalı benimde çinde benim işlerimi yapan bir eleman var çin den istediklerimi aldırtabiliyorum. Birkaç ürün var hangisi işime yarar tam emin değilim bu konuda yardım istiyorum ürünlerin fotoğraflarını yükleyeceğim direk kertenkele için olanını bulamadım genelde tavuk ve kuş için var. bildiğim kadarıyla gecko yumurtalarını hareket etmemesi gerekiyor ama bu inkübatörler de yumurtayı çeviriyor bu özelliğini kullanmasam işimi görür mü ? Crested yumurtaları kaç derece de durması gerekir ? Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum iyi akşamlar.
 8. kaantpskl

  Crested Gecko Çiftleşme Sorulari.

  Teşekkür ederim. Bir sorum daha var Dişim daha önce boş yumurta vermedi sorun olurmu ?
 9. Merhabalar bir kaç soru sormak istiyorum. 1- Dişim 35 Gram 1.5 yaşında Erkeğim 29-30 gram 1.5 yaşında çiftleşmeye uygunlar mi ? 2- Dişim daha önce boş yumurta vermedi yine de çiftleşebilir mi ? 3- Bugün ikisini yan yana koydum erkeğim daha dişiye dokunmadan kendi kendine ereksiyona girdi bur da bir sorun varmıdır ? Sürüngen dostlarimin videosunu izledim.
 10. kaantpskl

  Bioactive Teraryum Kurulumu Ve Arka Fon Yapımı

  Ben çok beğendim hocam eline koluna sağlık.
 11. Spotty her yarışma için hazır
 12. kaantpskl

  Çok Korkak Crested Gecko

  Bir de böyle deneyeyim teşekkürler.
 13. kaantpskl

  Çok Korkak Crested Gecko

  Merhaba, 1.4 yaşında dişi crested geckoya sahiptim bir de erkek almak istedim 1.5 yaşında erkek bir crested gecko aldım geldiği gibi teraryumuna koydum canlı yem yemesin de meyve yemesin de problem yok 18 gün oldu dün elime almaya çalıştım teraryum da fırtına kopardı nasıl kaçıyor 1 kere de dişiyle aynı ortama koydum dişi yaklaştı erkek yine çok fena kaçtı ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Erkeğin çiftleşme deneyimi var benden önceki sahibiyle.
 14. kaantpskl

  Gargoyle Gecko Maması

  crested için var mı ?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×