Jump to content

arda331416

Members
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. arda331416

  Merhaba!

  Bu alerjik durum dediğin ısırılma mı, yani evdeki kişilerin tarantula ısırırsa bir reaksiyon gösterir mi diye almaktan vazgeçtin?
 2. arda331416

  Davus Pentaloris Hakkında Bilgi

  Ben hobiye başlama kararı aldım geçen hafta salı l1 lasiodora parahybana aldım. Pazar günü yemini verdim şuan öylece duruyor. Bunun yanında güvenilir bir yerde l2 davus pentaloris var. Bunu da almayı düşünüyorum ama hala anlayamadım bazı şeyleri. Örmeğin bu tarantulayı dikey kapta mı beslemeliyim, yemini kaç günde bir vermeliyim, istediği nem oranı vs bunları söyler misiniz ayrıntılı. Teşekkürler...
 3. arda331416

  Davus Pentaloris Hakkında Bilgi

  Teşekkürler, bu türden almayı düşünüyorum torfu yüksek mi tutmam lazım yani
 4. Bu tür yer türü olarak geçiyor ama yabancı bir kaç video izledim tünel türlerine kullanır gibi uzun kap kullanmışlar ve torfu tünel türleri gibi fazla koymuşlar. Davus pentaloris yer türü mü tünel türü mü? Özelliklerinden de bahsederseniz sevinirim..
 5. arda331416

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Evet haklısınız nemini biraz fazla kaçırmışım. Yemi de dün verdim yedi bu arada. Ayrıyetten yanlardan sos kabını çevreleyecek kadar delikler açtım nem hızlıca çıksın diye. Çok teşekkürler...
 6. arda331416

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Dediğiniz gibi yan taraflardan sos kabının etrafını çevreleyecek kadar minik minik şırınga iğnesi ile delik açtım. Delikler küçük olduğu için nem isteği biraz fazla olsa da sonuçta yer türü. Torfun 1/3'ünü nemlendiriyorum ben. Teşekkürler bilgiler için
 7. arda331416

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Nemi hep koyuyordum az geliyordu. Bu sefer biraz fazla kaçırdım ama tür zaten %65 - %80 arası nem istiyor. Abdomenini de şaşırdım kafası kadardı bir tane mikro kurdu verdim baya fazla şişti abdomeni.
 8. arda331416

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Ayrıyetten nemini biraz fazla koydum galiba sorun olur mu?
 9. Merhaba geçen hafta salı günü l1 lasiodora parahybana türü tarantulam elime ulaştı. Cuma günü yem denedim yemeyince pek zorlamadım. Pazar günü yani dün bir daha verdiğimde yemi afiyetle yedi. Ancak merak ettiğim tarantulayı aldığım yer de ithal olarak aldığı için ne zaman l1 olduğunu bilmiyor. Sizce ne zaman kabuk atar?
 10. arda331416

  Tarantulaya Kaç Günde Bir Yem Verilmeli

  Teşekkürler
 11. arda331416

  Tarantulaya Kaç Günde Bir Yem Verilmeli

  Teşekkürler
 12. arda331416

  Tarantulaya Kaç Günde Bir Yem Verilmeli

  Teşekkürler
 13. Bugün l1 lasiodora parahybana'm geldi. Bu daha ilk tarantulam ancak canlıyla ilgili tüm bilgilere sahibim denilebilir. Sizce kaç günde bir yem verilmeli ve kaç gün sonra kabuk atar ?
 14. arda331416

  Çekiliş!

  katıldım cigerim
 15. arda331416

  Messor Structor Acil Yardım!

  Bugün arkadaşım 10 işçili ve 7 yumurtalı messor sturctor cinsi karıncalarını verdi. Her ihtiyaçlarını karşıladım ancak en küçük karıncalardan birisi suyu emdikleri pamuktan bi açık bulup suya doğru ilerleyip boğulmuş. Kraliçe de kurtarmaya çalışıyor galiba. Ne yapmam gerekir lütfen bir an önce cevap verin.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×