Jump to content

TUCO REPTILES

Members
 • Content count

  375
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

TUCO REPTILES last won the day on January 23

TUCO REPTILES had the most liked content!

Community Reputation

144 Excellent

About TUCO REPTILES

 • Birthday 01/02/1973

Recent Profile Visitors

1,550 profile views
 1. TUCO REPTILES

  Geckomun morphu ne?

  2-3 aylıkken...
 2. TUCO REPTILES

  Geckomun morphu ne?

  O halinin fotoğrafını çekmek aklımıza bile gelmedi, çok üzülmüştük. Yine de merakını gidermek adına internetten iki fotoğraf ekleyeyim:
 3. Kendi yazdığınızı, benden alıntıladığınız bölüme nasıl yazdınız bilmiyorum. Multivitaminin “aşırı” gerekli olmadığı sözleri bana ait değildir. Fark, multivitamin verilen ve verilmeyen canlılar mukayese edildiğinde ortaya çıkar. Ben kullanıyorum, genel görüşte kullanılması gerektiği yönünde.
 4. L.Gecko iyi beslenmiş bu açık, eksik kalan suplementleri verilmeye başlandığında mümkün olduğunca toparlanacaktır. Kalsiyum: Sürekli teraryumda bulunmalı. KalsiyumD3: beslemelerde canlı yemle birlikte (her gün değil, ortalama 3 günde 1) Multivitamin: 2 haftada 1 Sıcaklık ve nem durumlarına dikkat eder, bir anormallik gördüğünde daha erken tedbirini alırsan bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Forumda çok fazla bilgi var, sürüngen dostları YouTube kanalında videolar mevcut, boş kaldıkça bunlara göz atmanın çok faydası olacaktır. Geçmiş olsun.
 5. TUCO REPTILES

  Geckomun morphu ne?

  Hayır kavga değil, evin kedisinden canını kurtarabilmek için kuyruğunu bıraktı, morphu Hypo Bell.
 6. Önce eleştiri sonra bilgi mi? Bulursanız bilgilendirirsiniz artık...Elde sopayla beklemeye devam 👏🏻
 7. Hey gidi forum hey, üslup yerlerde, ne saygı kalmış ne de küçüğü hoş görme...Tamam bu delikanlı gerekli araştırmaları yapmamış suplementleri tedarik etmemiş, kısaca işi yüzüne gözüne bulaştırmış, buraya gelmiş ve yardım talep ediyor, bu talebe bu linçle karşılık vermek nedir? 14 yaşında hepimiz mükemmeldik de haberimiz mi yok; Savunmaya geçip yanlış sözler sarfetmiş olabilir hoş görüp yardımcı olmak varken yerin dibine sokmak, hatta foruma geldiğine pişman etmek daha cazip galiba. (Akadaşımıza yardımcı olmaya çalışan, bilinçlendirilmesi ve sorumluluk alması konusunda telkinde bulunan forum sakinlerine teşekkürler bu arada)
 8. TUCO REPTILES

  Aylardır Yemeyen Leopard Gecko

  İkisi de erkek olsa kavga ederler, biri erkek diğeri dişi olsa, erkek kuyruğunu titretir ve sürekli çiftleşmek için dişiyi kovalar; Muhtemelen ikisi de dişi. Yine de ayırıp birbirlerini görmemeleri iyi olur, ısı ve nem dengesi iyiyse yememeleri için bir sebep kalmayacaktır.
 9. TUCO REPTILES

  Bayağı Bir Yeniyim Bu Hobide

  Eni, çapı veya kalınlığı; boy kesinlikle değil.
 10. TUCO REPTILES

  Yavru Leopard Geckolar Ne Yer

  Yem çeşitliliği önemli tamam da un kurdunu da bu kadar hakir görmeye gerek yok. Sorsan herkes dubia çekirge cırcır mario ile besliyorum diyor ama hepimiz bal gibi biliyoruz ki bir çok kişi temel besin olarak un kurdu kullanıyor. Kalsiyum (D3’lü ve sade) multivitamin takviyeleri çok önemli, bunlar verilmezse hangi yemin kullanıldığı çok önemli olmuyor. Yemleri canlının boyutlarına göre seçip vermeniz önemli. Yeme nazlandığında böcek türleri verirseniz bir çok L. Gecko gibi hayır demeyecektir. Ne kadar araştırma yapılsa da bir çok şey de tecrübeyle öğreniliyor. Canlıyı fazla sıkboğaz etmeyin, kendi haline bırakın, ele fazla almayın , yaşam alanını gözden geçirin, ısıya neme dikkat edin , güle güle sağlıkla büyütün.
 11. TUCO REPTILES

  Yaralı Gecko(?) Acil Lütfen

  Bizim de umudumuz yoktu açıkçası ama öyle değilmiş. İncecik bir derileri var, yırtıldığında bağırsaklar dışarı çıkıyor. Enfeksiyon kapmadan içeri sokulup dikildiğinde kurtuluyor, tabii bağırsaklar yırtılmadıysa. Fotoğrafta deri atarken dikiş yerinde derinin nasıl toplandığı görülüyor: zaman geçince o da düzeldi, şimdi dikiş izi neredeyse belli bile değil.
 12. TUCO REPTILES

  Yaralı Gecko(?) Acil Lütfen

  Bağırsakları içeri sokup sarmak ve veterinere dikiş attırmak tek çözüm. Aynı olay benim başıma geldi (Leopard Gecko) şu an hayatta ve yavru veriyor. Burada durum ve hasar nedir artık onu veteriner değerlendirir.
 13. Canlı suyu devirebilir, fazla nem de risk olur, ayarlanabilir ısıtıcı değilse canlıyı yakıp yaralayabilir. Isıtıcıyı kabın altına koymak içine koymaktan çok daha kolay.
 14. TUCO REPTILES

  Leopard Gecko Su Kabına Dışkılıyor!

  Su kabının yerini değiştirmek dışkının yerini değiştirmekten daha kolay değil mi:)
 15. TUCO REPTILES

  Leopard Gecko Su Kabına Dışkılıyor!

  Su kabının yerini değiştirin, çünkü aynı alana yapmaya devam edecektir.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×